BIO spotrebiteľ

Diskusia k článku: Kozia farma rodiny Dobrovolných

1. Kozia farma rodiny Dobrovolných
    Kozí syr a jogurt sú dnes vzácnosťou. Certifikovaný BIO kozí jogurt s
    jahodami či marhuľami raritou. Tento malý zázrak sa podaril manželom
    Dobrovolným na ekofarme v obci Ratibořice v ČR. Na reštituovaný statok sa rodina Dobrovolných vrátila v roku 1992, kedy im
    vtedajší užívateľ odovzdal statok v zdevastovanom stave. Presťahovali sa sem
    z panelákového bytu na sídlisku v Prahe a praktickému farmárčeniu sa učili
    od začiatku.

Exkurzia na farme Dobrovoln?...

Reagovať

2. kozlie mlieko

Dobry den.

Mal by som na Vas jednu otazku.Pri dojeni kozi som mal mlieko do ruzova,co moze byt pricinou a co mam robit.Kozu mam prvy rok, prosim pomozte mi.

dakujem.
    Marian KARAS   Reagovať

0

0

kozia farma

Máme záujem navštíviť s rodinou farmu rodiny Dobrovockých, alebo podobné zariadenie.
    Je možný kontakt?
    Miriam   Reagovať

0

0

otázka

Veľmi rád by som sa viac dozvedel o podobných farbách tu na Slovensku. Sám tiež chovám pár kozičiek pre potešenie i úžitok a všetkým nadšencom držím palce. Ďakujem.
    lubos   Reagovať

0

0

otazka

Mame dobru dojku- kozu. chceli by sme zacat robit syr. Kde v Bratislave resp.okoli sa da kupit syridlo? Dakujem
    Zoja   Reagovať

0

0

Chcel by som sa venovať podobnému chovu kôz ako na to?dojí sa strojovo?kto vykupuje mlieko a produkty?
      Reagovať

0

0

kupa

zdravim,
    som zo slovenska a chcel by som kupit kozu ,ale slachtenu. viete mi poradit, kde by som ju mohol kupit? Predavate aj vy?
    dakujem
    ludo   Reagovať

0

0

farmárska výroba syra

syridlá a iné potreby pre syrárov dodáva
    peterg@advise.sk
    peterg   Reagovať

0

0

Re: farmárska výroba syra

Dobrý deň. Chcela by som sa spýtať ,či by sa dalo objednať si syridlo a v akom minimálnom množstve.A samozrejme orientačná cena. Za reagovanie na mail Vám vopred ďakujem ..s pozdravom Borošová.
    Dominika   Reagovať

0

0

No23@azet.sk - reakcia

Ak má byť chov kôz podnikaním musí to mať "prirodzenú veľkosť". Prirodzená veľkosť je to, čo i keď mizerne ale uživí jedného človeka. Všetko čo neuživí človeka je hobby a na to sa väčšinou dopláca.

špičkový chov môže mať pri dvadsiatich kozách tržby až 400000 Sk ročne. (syry a chovné zvieratá)

priemerný slovenský chov pri tomto stave 100000 nezarobí ani na životné minimum - a kde sú iné náklady

MUSÍTE BYŤ ŠPIČKOVÍ!!!!!!!!!!!!

Kalkulujte pri tvorbe plánu reálne a prepočítavajte na syr a nie na mlieko. Mlieko je odbytovo najriskannejší produkt. Ak vidíte že niekto predáva 1 l mlieka za 80 korún tak naopak nikdy nevidíte inzerát - kúpim za 80 korún.
    Predaj surového kozieho mlieka do priemyslu je príliš riskantný a takmer spoľahlivo vedie ku krachu.

Chov kôz na Slovensku musí byť spojený s farmárskou výrobou syrov, žinčice, zákvasov a podobne.

Peterg   Reagovať

0

0

Zdravím som študentom veteriny už 5 rokov a tiež ma zaujala myšlienka produkcie kozích produktov, ako jeden z plánov pre moju budúcnosť.Trápi ma však či nie som jeden z mnohýc ?
    marián   Reagovať

0

0

pre mariana, studenta 5. rocnika veteriny

Mily Marian. jasne ze si jeden z mnohych, ktoreho zaujala myslienka produkcie kozich produktov pre buducnost. A aj jeden z mnohych zistanes, ak to bude len myslienka pre buducnost. Napr ja, stavebny ing. so zameranim na statiku stavieb, som sa rozhodol nechat vsetko tak, a pustit sa ani tak nie do "produkcie kozich produktov", ale skor do chovu koz. Zblaznil som sa, priznavam, ale co mam so sebou robit :) hadam to dako do tej svojej smrti vydrzim :))... a nechcem "len" chovat, jasne, aj produkovat treba. Ale co mi prinesie buducnost netusim :))... s pozdravom Stanley :))
    stanko sulkov :)   Reagovať

1

0

zaujíma ma otázka, ako sa nakladá kozí syr do oleja. V minulosti som videla taký výrobok a rada by som vedela ako ukladá kozí syr do oliv. oleja a následne ci sa pridávajú niektoré ingrediencie, príp. treba este nejakú úpravu?
      Reagovať

0

0

otazka

Chcem sa len opytat ci je domacky vyrobeny kozi syr predajny v obchodoch, alebo - da sa obchodovat s domacky vyrobenym syrom v predajniach?
    ak ano je na to potrebna licencia alebo nieco podobne??
    ak niekto nieco o tom viem prosim odpoved poslite na e-mail
    Dakujem
    jakub   Reagovať

0

0

licencia

V prvom rade registrovat chov ako farmu, urobit veterinarne vysetrenia koz a mlieka, vsetko sa da dozvediet na veterinarnej a potravinarskej sprave
    bessler   Reagovať

0

0

kozi remienok

Dobry den, nasla som v predaji v USA remienok na kozu, ktory znemoznuje kopanie kozy pri dojeni (tzv. goat hobble). Nenasla som vsak ziadnu firmu, ktora to predava v EU, toboz nie na Slovensku. Prosim, poradte firmu, zaoberajucu sa predajom podobnych produktov.

Dakujem,

Lucia   Reagovať

0

0

kupa

kupim mladu kozu - ponuknite dakujem Stano
    stano   Reagovať

0

0

list

Mám doma dve kozy pre svoj úžitok. Zaujíma ma otázka
    ako sa vyrába kozí jogurt, ktoré sú vhodné živé kultúry na výrobu jogurtu a odkiaľ to môžem zabezpečiť ?
    lacko   Reagovať

0

0

Ja mam tiez dve kozy,nosim ich so sebou stale a chcela by som sa s nimi aspon uzivit.Neporadite mi niekto ako?
    anca   Reagovať

0

0

re: anca

Len s kozami sa uzivit je tazke anicka, ale keby si mala cici aj rici, tak by to bolo ine.
      Reagovať

0

0

info

mam otazku na tych skusenejsich rozhodol som sa ze od noveho roka si otvorim mensiu farmu chcel by som vediet kolko musim mat minimalne kusov nato aby som to mohol registrovat ako farmu a ked chcem na kozi dostat nejaku dotaciu musim mat plemenne kozi alebo staci ze su registrovane? a este by som chcel vediet pri dotacii na kozi kolko vychadza na jeden kus? a ked chcem predavat mlieko staci ze budem mat osetrene kozi alebo musim posielat mlieko na rozne rozbori atd.? prosim kto vie odpovedat na moju otazku napiste mi prosim e-mail dakujem velmi pekne
    marselino125   Reagovať

0

0

info

preco mi nikto neodpise na moju otazku? prosim poradte a odpiste
    marselino125   Reagovať

1

0

Re: Kozia farma rodiny Dobrovolných

Chcel by som sa opytat ci nahodou niekto nevie,alebo nema recept na vyrobu domaceho jogurtu3 z kozieho mlieka? Dakujem!
    boro   Reagovať

0

0

Pravidla fóra

• Diskujte slušne a k téme
  • Neurážajte iných diskutérov
  • Nezaťažujte ich reklamou
  • Ak niečo predávate využite inzerciu.

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií