BIO spotrebiteľ

Medvedí cedsnak

1. medvedí cedsnak
    Dostal som informáciu, že medvedí cesnak sa môže zbierať a konzumovať len v čase pred kvitnutím, potom je toxický. Je to pravda? Prosím o radu

Reagovať

2. Re: medvedí cedsnak

Nie je to pravda. Listy sa zberajú na jar pred kvitnutím lebo majú väčšiu silu a cibuľky potom zase na jeseň.
    Sybilla   Reagovať

0

0

Re: medvedí cedsnak

Tiež by som to rada vedela, ale nikde som taku informaciu nenasla iba v tomto clanku http://www.gastroslovnik.sk/gastro-sprievodca/gastro-sprievodca-detail/medvedi-cesnak-allium-ursinum/ som nasla ze si ho lahko clovek zmyli s laliou, aronom alebo jasietkou. Je tam pisane aj ako ho najst a ako sa uistit ze sa jedna o cesnak medvedi. Ak by ste nahodou zistili ze je to co pisete pravda napiste to sem.
    Dakujem Jana Richová
    Jana R.   Reagovať

0

0

Re: Re: medvedí cedsnak

Jasietka je dielo Márie Ďuríčkovej, zrejme ani autor toho článku si neuvedomil čo napísal. Jedovatá rastlina je jasienka obyčajná, ktorá rastie na lúkach a stráňach, zatiaľ čo cesnak medvedí rastie na tienistých miestach. Árony majú šípovyté alebo srdcovité listy. Ľalie rastú jednotlivo, ešte som nevidel zatiaľ väčšie množstvo ľalií pokope, preto sú v prírode chránené. Cesnak medvedí rastie na veľkých plochách a ak pomrvíte list medzi prstami budete cítiť cesnakovú vôňu.
    Jozef Pagáč   Reagovať

0

0

Re: medvedí cedsnak

Hm, tak to som ešte nepočul a ani nikde nečítal. Skôr si myslím, že ide o volovinu.
    Jaro   Reagovať

0

0

Pravidla fóra

• Diskujte slušne a k téme
  • Neurážajte iných diskutérov
  • Nezaťažujte ich reklamou
  • Ak niečo predávate využite inzerciu.

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií