BIO spotrebiteľ

Medvedí cesnak

1. Medvedí cesnak
    Ak niekto vie kde by som mohla v tomto období zohnať čerstvý medvedí cesnak, prosím poraďte mi.

Reagovať

2. Re: Medvedí cesnak

U dvanástich mesiačikov :-)
    filip f.   Reagovať

1

0

Re: Re: Medvedí cesnak

kde by sme mohli nazbierat cesnak medvedí
    stefan   Reagovať

0

0

Re: Medvedí cesnak

Cesnak madvedí rastie teraz 29.03.2011 v lužných lesoch,napr.
    Smolenice 500m za zámkom.jahodník,zozbehy,sobotišťe,chvojnica,
    okolie vrboviec atd.
    pavel   Reagovať

0

0

Najlepšie by bolo, keby ste napísali, z ktorého mesta ste. Medvedí cesnak rastie napr: v Bratislave v okolí dostihovej dráhy, v Nitre nad liečebným ústavom. Ťažko radiť, ak neviem odkiaľ ste. Pekný deň, veľa zdravia a šťastia pri hľadaní cesnaku. Jozef.
    Jozef Pagáč   Reagovať

2

0

Dobrý deň pán Pagáč.Bývam v Žiline a veľmi by som chcela v jej okolí nájsť cesnak medvedí. Na Dolniaky je to predsa len trochu priďaleko. Neviete poradiť nejaké lokality pri Žiline? Poznám pána Janka Pagáča, nie Ste príbuzní? Ďakujem.
    Viera   Reagovať

1

0

Re: Re: Re: Medvedí cesnak

na Kľaku popri chodíku je ho ažaž
    miro   Reagovať

1

0

Re: Re: Re: Re: Medvedí cesnak

kde presne nezbierat listy cesnaku medvedieho
    stefan   Reagovať

1

0

V okolí Žiliny rastie medvedí cesnak na Kľaku - turistický chodník z fačkovského sedla na Klak
    Martin   Reagovať

0

0

Dobrý deň pán Pagáč.Bývam v Žiline a veľmi by som chcela v jej okolí nájsť cesnak medvedí. Na Dolniaky je to predsa len trochu priďaleko. Neviete poradiť nejaké lokality pri Žiline? Poznám pána Janka Pagáča, nie Ste príbuzní? Ďakujem.
    Viera   Reagovať

0

0

Rastie vo vlhkých lesoch bohatých na humus v tieni bukov, kde pokrýva pôdu ako koberec. Rastie na južných a juhozápadných svahoch lesov. Má rád vápenné pôdy.
    Cesnak medvedí rastie na vlhkých lúkach, bohatých na humus, v tienistých a vlhkých lužných lesoch, pod krovinami a v listnatých a horských lesoch.
    Ak poznáte okolie skúste hľadať podľa týchto orientačných informácií.
    A ďalej uvádzam niekoľko lokalít ktoré som našiel na diskusiách a na internetových stránka a tých, ktoré poznám:
    Z Tureckej smerom na Úplaz, Malú Krížnu, zo Starých hôr smerom na Líšku.
    Na Kyslej v Moštenici, všade v okolí potoka.
    Trenčín časť Zlatovce.
    V Gaderskej doline vo Veľkej Fatre, alebo v bukovej hore smerom na Ostnicu v Malej Fatre.
    Havran pri Piešťanoch.
    Dubnica, Biely kríž, Malý Slavín, tiež, po Peknej ceste za hrebenom (voj. sklady).
    Cerová- časť Lieskové.
    Veľká Fatra, Ľubochňa, Ľubochnianska dolina, lesy okolo Stankovskej hole, bukovo-javorový prales.
    Muránska planina - záver Hrdzavej doliny.
    Mernická pahorkatina Benkovce, Inovec
    Brezovica, Horná Torysa.
    Nová Ves nad Žitavou - okres Nitra. V Nitre nad Liečebným ústavom.
    Pezinok - Holubyho lúky.
    Kojšov, okres Gelnica.
    Strážske (pri Humennom). Sedliská (pri Humennom).
    Pod Vihorlatom.
    Vranov (Podčičva).
    Lazy pod Makytou.
    Bratislava pri dostihovej dráhe.
    Dúfam,že si s týchto informácií niečo vyberiete a podarí sa Vám cesnak medvedí nájsť. Môžete si na jeseň doniesť niekoľko cibúľ a zasadiť na záhradu na tienisté miesto. Najlepšie pod stromy. Želám Vám veľa úspechov pri hľadaní cesnaku. Jozef.
    Jozef Pagáč   Reagovať

1

0

Tiež ma zaujíma okolie Žiliny, našiel som tuto mapu
    a zatiaľ som skúšal akurát v Turskej doline a nič:
    http://enviroportal.sk/ziva-priroda/detail.php?id=113
    peter   Reagovať

0

0

Žilina je predsa len trochu vyššie. Možno, že tam bude rásť cesnak trochu neskoršie. Treba to skúsiť pohľadať neskoršie.
    Jozef Pagáč   Reagovať

0

0

V okolí Žiliny ho nájdete na Hnilickej Kýčere.
    Po zelenej z Kamennej Poruby do sedla a potom v tych strmych svahoch je ho vela.
    Miro   Reagovať

0

0

Prosím Vás ja som z Nitry a minulý rok hľadal som Medvedí cesnak z tej strany ako išla dakedy lanovka a nenašiel som. Môžte mi bližšie opísať, kde pri liečebáku? Ďakujem.
    Miloš Urcikán   Reagovať

0

0

Tiež som ešte nehľadal, lebo si ho väčšinou nosím z Bratislavy. Ale známy, ktorý poznajú túto oblasť mi povedali, že sa medvedí cesnak nachádza medzi Liečebným ústavom a Pyramídou. Bol tam chodník z LÚ na Pyramídu, bola to taká skratky, nie je označený ako turistický chodník. Ak to bude aktuálne môžeme sa dohodnúť a ísť pozrieť.
    Jozef   Reagovať

0

0

Dobrý den,
    som z NR a tiež sa chystam na medvedí cesnak a vidim,že ste mi v tejto oblasti lokalitu poradili. ak nahodou pojdete a najdete,možete to prosim uverejniť,že sa tento rok fakt vyskytuje nad Liečebákom? asi je potrebné dosť zísť z chodnikov a ísť skrz stromy. dakujem.
    Miriam   Reagovať

0

0

Dobrý deň Jozef,
    bol som cesnak hľadať ale nenašiel som.
    Ak máte čas môžme ísť spolu.
    Možno som išiel špatným chodníkom.
    Ivan
    Ivan Christov   Reagovať

0

0

Dobrý deň, a viete mi poradiť kde rastie medvedi cesnak v blízkosti Čadce prip.Žiliny :) ďakujem pekne Zdenda
    Zdenda   Reagovať

0

0

Pred dvoma rokmi pridal informáciu na tejto stránke Miro. V okolí Žiliny ho nájdete na Hnilickej Kýčere. Po zelenej z Kamennej Poruby do sedla a potom v tých strmých svahoch je ho veľa. Ale vzhľadom k tomu, že je ešte dosť zima, predpokladám, že tam bude až na budúci mesiac.
    Jozef   Reagovať

0

0

Dobrý deň, som Nitran a mám už po 50 - tke, manželka našla veľa receptov na úpravu zdravia a čistenie organizmu prostredníctvom medvedieho cesnaku.
    Ako píšete, poznáte lokalitu Svoradovej jaskyne a Pyramídu v Nitre.
    Ja tiež poznám toto okolie, chodili sme sem na výlety zo školy z rodičmi a neskôr z našimi deťmi. Môžete ma bližšie naviesť, kde by som mohol nazbierať listy z medvedieho cesnaku v tejto lokalite.
    S pozdravom
    Ivan
    Ivan Christov   Reagovať

1

0

Prosim Vas pekne viete my poradit kde rastie medvedi cesnak na Vychode?Som priamo z mesta Medzeva. Vrela vdaka. Krasny den.
    Olga Schmiedtova   Reagovať

0

0

Ja som ho hupila pred tyzdnom v kvetinaci v kauflande..
    iveta   Reagovať

1

0

Ja som ho hupila pred tyzdnom v kvetinaci v kauflande..
    iveta   Reagovať

0

0

Poprosil by som či by mi niekto poradil kde rastie cesnak medvedí v okrese V.Krtíš. Za radu pekne ďakujem.
    Miro   Reagovať

0

1

v HLOHOVCI V ZAMOCKOM PARKU
    Blanka   Reagovať

0

0

Hlohovec-Panska Zahrada
    gabo   Reagovať

0

0

Dobry den

Predam cerstvy medvedi cesnak 0,50centov velky zvezok tak za hrst mam aj cibulky 10ks 2eur

Pekny den prajem
    juraj   Reagovať

0

0

Dobrý deň,mala by som záujem o medvedí cesnak.Ja som z okresu Prievidza.Vďaka ERIKA
    Erika Pavkeje   Reagovať

0

0

Prajem pekný deň. Aj ja by som mala záujem o medvedí cesnak, ktorý by som si chcela aj pestovať. Prosím o informácie k tejto činnosti a zaslanie cibuliek po predchádzajúcej dohode o výške a spôsobe pla1tby. Bývam v obci Dúbrava pri Liptovskom Mikuláši. Na predchádzajúcej diskúzii som nikde nepostrehla blízku lokalitu s výskytom, preto reagujem na Vašu ponuku.S pozdravom Procházková
    Danka Procházková   Reagovať

0

0

Dobry den, mal by som zaujem o desat kusov cibuliek medvedieho cesnaku za dve eura?
    Je mozne si u Vas este objednat medvedi cesnak?
    Slavomir Rozenberg   Reagovať

0

0

Cibulky sa neprijmu ak nie je vhodne prostredie.A ten cesnak medvedi by ste mohli aj darovat ak ho niekto potrebuje.To ako ste si urcili tu cenu.Ja sa hanbim aj za vas.
    Irenka   Reagovať

5

1

kupila by som cibulky 10ks
    renata nahalkova   Reagovať

0

0

Medvedí cesnak práve rastie v Lužných lesoch ako Pečna, okolie Draždiaku
    Lubomír Tekela   Reagovať

0

1

Medvedí cesnak

Na odpočívadle Červeník. V blízkom lesíku ho je veľmi veľa. Teraz je práve čas pred kvitnutím , kedy je najhodnotnejší. Listy sa podobajú na konvalinkové listy. Nezmýlite si ho , listy voňajú po cesnaku.
    Renáta   Reagovať

0

0

Medvedí cesnak

Na odpočívadle Červeník. V blízkom lesíku ho je veľmi veľa. Teraz je práve čas pred kvitnutím , kedy je najhodnotnejší. Listy sa podobajú na konvalinkové listy. Nezmýlite si ho , listy voňajú po cesnaku.
    Renáta   Reagovať

0

0

Medvedí cesnak

Renáta   Reagovať

0

0

Medvedí cesnak

Renáta   Reagovať

0

0

Medvedí cesnak

V lesíku pri odpočívadle Červeník
    Renáta   Reagovať

0

0

Medvedí cesnak

je ho plno okolo drazdiaka v Petrzalke, luzne lesy
    jana   Reagovať

1

0

...park Jaslovské Bohunice
    mery   Reagovať

0

0

Medvedí cesnak

Môžem Vám poslať ak máte záujem
    gabika   Reagovať

0

0

Medvedí cesnak

Medvedi cesnak na Liptove _ Poradte, dakujem
    Lubo   Reagovať

0

0

Pravidla fóra

• Diskujte slušne a k téme
  • Neurážajte iných diskutérov
  • Nezaťažujte ich reklamou
  • Ak niečo predávate využite inzerciu.

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií