BIO spotrebiteľ

Diskusia k článku: Mišpuľa obyčajná

1. Mišpuľa obyčajná
    Mišpuľa neskoro kvitne i dozrieva. Jej plody sa stávajú jedlými, až keď zmäknú po prvých mrazoch, alebo po pár týždňoch uskladnenia. Mišpuľa, foto: Alena Pohorencová
    Pôvod a rozšírenie:
    Mišpuľa pochádza z Orientu a Malej Ázie. Nachádza sa aj v lesoch juhovýchodnej Európy, hlavne Nemecka. Tu bola vysádzaná tak často až splanela a Carl von Linné sa mylne domnieval, že je v Nemecku pôvodná, odtiaľ je aj jej druhové meno germanica.
    Biologické vlastnosti...

Reagovať

2. Re: Mišpuľa obyčajná

Zdravim,kupim mišpuľu,prosim o adresu pestovatela.zahradkara alebo zahradnictvo,mam zaujem pestovat mišpuľu ako strom prip.krik. Chorvatsky Grob,Slovensky Grob,Ivanka. Dakujem pekne. Hudcovič.
    Karol Hudcovič   Reagovať

0

0

Re: Re: Mišpuľa obyčajná

<a href="http://www.najlacnejsiedreviny.sk/ovocne-dreviny/mispula/mispula-obycajna-100-180-cm-v-crepniku-mespilus-ge/">www.najlacnejsiedreviny.sk</a>
    Jozef   Reagovať

0

0

Re: Re: Mišpuľa obyčajná

Mám v záhrade strom mišpule. Po prvých mrazoch sme z plodov robili lekvar, je vynikajúci. Raz mi ktosi povedal, že z plodov je vynikajúca pálenka, ktorá je vľmi vzácna stojí veľa peňazí. Vyskúšal som to a vypálil som v pálenici asi 8 litrov. Experti (pijáci) mi ponúkali až 400 e/l. Užívam pred spaním asi 4 centilitre. Pôsobí uspokojujúco a vytvára výbornú klímu v zažívacom trakte.
    Stano Cvengroš   Reagovať

0

0

Mišpuľa obyčajná

Dobry vecer, ja chcem dat vyrobit palenku, ale nemam s tym skusenosti. Mam ich nazbierane po prvych mrazoch a neviem co mam dalej robit, aby som ich pripravila na palenie. Mate nejaky recept a kontakt na palenicu? Budem vam vdacna:) Dakujem
    beata   Reagovať

0

0

Re: Re: Re: Mišpuľa obyčajná (nové)

Dobry den prajem. Mam doma Mispulu , ja ju papkam. Velmi mi chuti ale vidim ze sa z nej da varit lekvar. Mozete mi prosim napisat postup varenia? velmi pekne dakujem.
    Irena   Reagovať

0

0

Re: Mišpuľa obyčajná (nové)

Zaujíma ma, či mišpula trpí hrdzou hruškovou, keďže je asi príbuzná s hruškami
    Pavel   Reagovať

0

0

Re: Re: Mišpuľa obyčajná (nové)

Hrdzu sme na listoch mispule nezaregistrovali
    Alena   Reagovať

0

0

Re: Re: Mišpuľa obyčajná (nové)

Aj ked je to rovnaka celad, hrdzu sme na mispuly nezaregistrovali.
    Alena   Reagovať

0

0

Pravidla fóra

• Diskujte slušne a k téme
  • Neurážajte iných diskutérov
  • Nezaťažujte ich reklamou
  • Ak niečo predávate využite inzerciu.

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií