BIO spotrebiteľ

Nosnice a vajcia

1. Nosnice a vajcia
    Zacal som chovat nosnice a po case mi zacali pozierat vajcia.

Do krmiva ism miesam krmne vapno rozne vytaminy zmes mineralov no napriek tomu tento stav pretrvava. Uz sa mi zda ze krmivo je drahsie ako uzitok z nosnic. Je mi luto poslat ich do hrnca.

Musi predsa existovat nejake riesenie. Prosim ak tento problem viete riesi poradte mi.

Reagovať

2. Re: Nosnice a vajcia

Mala som tento problém.Vajíčka treba zbierať častejšie.Treba aj vystriehnuť,ktorá nosnica to robí.Spravidla je to jedna-dve,ktoré načnú vajíčko a ostatné sa len pridajú.Tieto ,,hriešnice"treba od ostatných oddeliť.Po nejakom čase,ak s tým prestanú,sa môžu dať speť.Želám veľa úspechov v ďalšom chove.
    Katka B.   Reagovať

1

0

Re: Nosnice a vajcia

Doporučujem okamžite zaradiť do kŕmnej dávky živočíšnu bielkovinu - tvaroh, srvátku, mlieko (môže byť aj odstredené) - prípadne zbytky mäsových potravín.
    Treba nosniciam dopriať viac výbehu ( ideálny je trávnatý výbeh s možnosťou pobytu v tieni = kríky, stromy - tu je aj možnosť vyhľadať si potravu živočíšneho pôvodu.
    Pokúsiť sa izolovať najaktívnejšiu nosnicu ( nosnice ?) v tomto smere -
    načínače vajíčok a tie izolovať aj formou výroby kuracieho bujónu.
    Pokračovať v podávaní zmesi vitamínov a minerálov.
    Pokiaľ nebude možné zriadiť trávnatý výbeh, tak určite začať kŕmiť zelené
    krmivo - pridávať lucernu, trávu , púpavu, myší chvost zbytky listovej
    zeleniny zo záhrady a pod.

Za túto radu - v mene všetkých chovateľov nosníc, ako aj redakcie stránky BIO spotrebiteľ - ďakujem MVDr. Jozefovi Juršíkovi, odborníkovi na ekologický chov zvierat.
    Klaudia   Reagovať

0

0

Pekný deň.
    Skúšam to presne tak ako ste mi poradili. Ku krmivu pridávam zelené tak ako to píšete a aj to ostatné. Výsledok je po pár dňoch asi taký: 11 nosníc denne zatial znesie 7 - 8 vajec. Stav je už uspokojivejší.

Ďakujem veľmi pekne Jozef Košice
    Jozef   Reagovať

0

0

Robim vsetko co ste radili ale vysledok sa nedostavil-vajcia stale pozieraju
    katka   Reagovať

0

0

Extremna ale možno účinná rada. Niekde som čítal ako ruský vedec skúšal hladovku na sliepkach ked prestali znášať. Dostávali iba vodu. Neviem koľko tá hladovka trvala ale pomohlo to. Možno to bude účinkovať aj pri tomto probléme aby sa zase dostali do štandardu, rovnováhy pri strave ktorá postačuje aj iným chovateľom. O pôste ale ľudskom je niečo tu www.pust.cz
    janko   Reagovať

0

0

treba im dat sadrove vajci a mozno ich to prrestane bavyt
    kohut   Reagovať

1

0

Ten vedec sa volal Suren Avakovic Arakeljan (fyziologicky prospesne hladovanie praktizoval i sam na sebe v presvedceni, ze si predlzi vek a v zdravi sa dozije 120 rokov). Sliepky, ktore mesiac hladovali, sa dozili trojnasobok veku - miesto 6 sa dozili 18 rokov. Stare sliepky, ktore uz neznazali vajcia, ich znova zacali znasat. Hladovku v Ostanike pri Moskve praktizovali i na dobytku. Dostavali len vodu a protistresovy pripravok z trav z armenskych hor.
    saska   Reagovať

1

1

Robili by ste taku hladovku aj s detmi? Ved to je tyranie. Preboha, co ludi nenapadne este!
    A co ak tym sliepkam zachutili skrupiny prirodne z vajca? Ja som ich davala mojim vtacikom,to je pre nich najlepsie. Zvierata vedia presne, co je pre ne stvorene a urcite si vyberu mineraly z prirody radsej ako vselijake umeliny. Ked uz robite kseft so zivyi tvormi, aspon im dajte, co im patri - volnost, prirodu a trosku potesenia z nej, ved sa vam za to odmenia viacnasobne. A co takto obetovat par vajec, aby ste mali zdrave sliepocky?
    Ahimsa   Reagovať

2

2

natvrdo im treba ostri*** zobaky, trochu brutalna, ale ucinna metoda, moja mama na dedine to takto robi x rokov a nie je problem...
    Mato   Reagovať

1

2

Re: Re: Nosnice a vajcia

...nie je problem?,ano,však ju to neboli.Ved to je brutal tyranie,chudence.Ochranunu zvierat na nu.Hanbila a hlavne bala by som sa to niekomu povedat.
    inga   Reagovať

1

4

nechať im vajcia,ale injekcnov striekackou ich napustiť octom,vysledok sa dostavy,plati to pre vsetky zvierata,ktore pozieraju vajcia.
    Jan   Reagovať

0

1

ešte to požeranie vajec pretrvava ? ked ano tak zrobte nove hniezdo s krivim hniezdiacim miestom kura znesie vajičko a ono sa odkotula preč do bezpečia . niečo na baze toboganu .
    xxx   Reagovať

1

0

Ja som to mal to iste mi zrali vajcia tak som ich krmil iba s kukuricou a psenicou a mokrycleba a pomohloto alebo jedine ked iba 1 zere vsetky notak ju jedine pomoze zabit
    matus.b   Reagovať

2

0

Re: Re: Nosnice a vajcia

Tak som sa tešila, mám 15 sliepok a kohuta a konečne začali znášať po dlhšej dobe. Asi 3 týždne bolo 8-10 vajec. Dnes som videla, že sú 2, ale kým som pokrmila ostatné zvery, zmizli, a prichytila som tam sliepku, ako prehrabáva v hniezde. Potom som našla ešte jedno, a bolo celé špinavé, od rozbitého vajíčka. čo mám s nimi robiť, aby nejedli vajíčka?
    mariana   Reagovať

0

0

Re: Nosnice a vajcia najednoduchšie riešenie

najlepšie im spravyť hniezda z dnom zo spadom aby sa im vajička odkotulali a nedostali sa k nim sliepky a nasledne ich požierali stryhanie zobaka nepomôže ani nič ine iba ich poreza
    peles   Reagovať

0

4

Priatelu, ties bol u Nas ten problem. Ak mas vyvazene krmivo , take to spraview samospadovymi hniezdami. Najprv som si kupil len plastovy kosik a klietkun som si dorobil. Super vec, fakticky nosnice,nemaju sancu Ani zbadat, nie to zobat... vajicka.
    <a href="http://eshop.gyron.sk/2010120038-kosik-do-hniezda-pre-sliepky-9061">eshop.gyron.sk</a>
    Juraj   Reagovať

1

0

Dobri den ak Vam pozeraju Vajicka ked im nepomaha vapno krmne ani nijake dobroty,skuste im pristrihnut zobaciki z obycajnymi noznicami,co mate doma len treba davat pozor sam špic zobaka ale to ked neviete ktore to robia treba všetkim pristrhnut,je to otestovany patent,
    Miro   Reagovať

0

0

Pravidla fóra

• Diskujte slušne a k téme
  • Neurážajte iných diskutérov
  • Nezaťažujte ich reklamou
  • Ak niečo predávate využite inzerciu.

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií