BIO spotrebiteľ

Diskusia k článku: Plodová zelenina

1. Plodová zelenina
    Aké má plodová zelenina špecifické požiadavky na výsev a samotné predpestovanie priesad? Termín výsevu plodovej zeleniny na predpestovanie priesad je od polovice marca do konca marca.
    Doba predpestovanie priesad je 55-60 dní na výsadbu od polovice mája.
    Pre klíčenie plodovej zeleniny je optimálna teplota 25-30°C. Po vzídení, keď sa objavia prvé klíčky, znížime teplotu na 15-18°C cez deň a 12-14°C cez noc na dobu 7-10 dní.
    Po tomto čase sa upraví teplotný re?...

Reagovať

2. dobry den

Prosim Vas potrebovala by som nejake informacie o tekvici konzumnej,mohli by ste mi nieco poslat?nejaku charakteristiku alebo zaujimavosti o nej.a keby sa naslo aj paru obrazkov,bola by som rada.potrebujem z toho urobit prezentaciu v powerpointe,dakujem pekne,timková
    ivana   Reagovať

0

0

Milá Ivana

Na Vašu prosbu nemôžem odpovedať z viacerých dôvodov. Najpodstatnejší je že pomenovanie tekvica konzumna nie je presny názov. Tekvice sa pestujú na rozličné použitie ako zeleniná (sú konzumovateľné) a ďalej ako okrasné, na krmenie či produkciu olejnatých semien. Ako zelenina sa pestuje tekvica obyčajna lat. (Cucurbita pepo) s kultivatmi kríčkového vzrastu a tekvica veľkoplodá lat. (Cucurbita maxima) s kultivarmi ktoré majú mohutné plazivé stonky a veľké plody.
    Informacie o tej svojej tekvici konzumnej si najskôr najdete ked presurfujete web a uvediete najlepšie latinský názov. A určite tam budu aj obtazky.
    Pre dolnenie sa ešte pozrite aj na druhy s latinskym názvom Cucurbita ficifolia, Cucurbita moschata.
    Naozaj aj pri najlepšej vôli Vam na Vami označeny druh neviem dať odpoveď.
    Všetko je na webe.

Šlinsky
    Ján Šlinský   Reagovať

0

0

paprika

Dobry den pan Ing.Šlinský, potreboval by som pomoct ohladom seminarnej prace na temu paprika, jej nutričné, dietetické vlastnosti, prípadne obmedzenia vo výžive. Za radu, prípadne odkaz na nejakú stránku vopred Ďakujem. S pozdravom Miloš, študent
    Miloš   Reagovať

0

0

tekvica

Dobry den,
    som sa chcela spytat,ci by ste mi nemohli poslat nejake informacie ohladom tekvice...pestovanie a nieco podobne...potrebujem to na semestralnu pracu...dakujem a vopred dakujem

Helena Benova
      Reagovať

0

0

tekvica konzumna

niekto nejake info o tekvici konzumnej???pleaaaseee...díky...!
      Reagovať

0

0

vela sa tu dozviem :)))))
    kiki   Reagovať

0

0

pekneee

PEKNAA STRANKA
    Kiki   Reagovať

0

0

super,nemusim pisat na hodinach,najdem si to tu.
      Reagovať

0

0

tanečna

mam 16 rokov byvav stara lubovna odpiš
    gabika gabča   Reagovať

0

0

no coment...... a have a perfekt idea
      Reagovať

0

0

Pravidla fóra

• Diskujte slušne a k téme
  • Neurážajte iných diskutérov
  • Nezaťažujte ich reklamou
  • Ak niečo predávate využite inzerciu.

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií