BIO spotrebiteľ

Pšeničné otruby

 1. Pšeničné otruby
  Dobrý deň,
  ja by som mal dotaz takýto...
  zrejme vám je jedno čo s otrubami podniknem, tak som čítal, že vraj v Japonsku nepoznajú nič iné ako náplň do vankúšov ako otruby, takže by som sa chcel spýtať, aké otruby by boli vhodne do vankúša, upozorňujem, že ich nechcem konzumovať, ale na nich spať, čo si myslíte, kukuričné alebo pšeničné?

  Čo si o tom myslíte?
  Ďakujem.

  Reagovať

 2. Re: Pšeničné otruby

  Máte pravdu, že spanie na vankúšoch alebo matracoch plnených plevami je "in". Neviem zaujať kvalifikované stanovisko k tomu, aký druh pliev použiť, ale fakt je, že ja osobne sa stretávam zvyčajne buď so špaldovými plevami alebo pohankovými šupkami. Viac informácií o špaldových vankúšoch nájdete na web stránke ekofarmy AFRA Odorica (http://www.eafra.sk/index.php?page=vankuse) a o pohankových šupkách na web stránke obchodnej spoločnosti PRO-BIO (http://www.probio.cz/vyrob_pohankove_slupky.htm)
  Klaudia   Reagovať
   
  0
   
  0

  Re: Pšeničné otruby

  O tomto si myslím, že tie otruby, ktoré sa predávajú ako potravinárske, sú termizované a mleté. Teda do vankúša nie celkom vhodné, pretože by ste ich tam museli nasypať kvantá, vankúš by bol ťažký a nedržal by tvar.

  Iná vec sú plevy špaldové alebo šupky pohánkové. Špaldové plevy sa bežne dávajú ako náplň do vankúšov, predávame ich po 30,- za kg, do vankúša rozmeru cca 35x55 cm ich potrebujete 1-1,5 kg maximálne.

  Plevy sa majú zhruba po dvoch rokoch meniť, treba na to myslieť pri výrobe vankúša (napr. zipsom). Takisto nebude problém zadovážiť pohánkové šupky.


  S pozdravom
  Martina
  Bioobchod ´U malého princa´
  Trenčín, http://www.bio-obchod.sk/
  Martina   Reagovať
   
  0
   
  0

  Re: Re: Pšeničné otruby

  Dobrý deň rád by som sa opýtal kde by som mohol vo veľkom nakúpiť špaldové plevy, Ďakujem.
  Erik   Reagovať
   
  0
   
  0

  Re: Pšeničné otruby

  ja si myslim ze na internete by malpo byt viacej takychto claknov lebo sa da na nich dobre zasmiat ! hoho
  DANO OTRUBA   Reagovať
   
  0
   
  0


Pravidla fóra

 • Diskujte slušne a k téme
 • Neurážajte iných diskutérov
 • Nezaťažujte ich reklamou
 • Ak niečo predávate využite inzerciu.


Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií