BIO spotrebiteľ

Psoriáza

1. Psoriáza
    Vie mi niekto poradiť osvedčené prírodné prostriedky na liečbu psoriázy. Má niekto nejaké skúsenosti s čajom proti psoriáze od Márie Trebenovej?

Reagovať

2. Re: Psoriáza

Ahoj Peter.
    Čo sa týka čaju od Trebenovej - nemám skúsenos». Ale poradi» s problémom by som ti vedela. Len to je na dlhąiu debatu. Mám aj Kniľku s príbehmi a skúsenos»ami µudí, ktorým sa veµmi polepąilo. Samozrejme, ľe sa to nedá vyrieąi» jedným čajíkom. Rada by som Ti o tom porozprávala viac, ak by si mal záujem.
    Od kiaµ si?
    Katka   Reagovať

2

0

Re: Psoriáza

Prepáč, som trochu opatrný, lebo doteraz ma všetci "dobrodinci" zasypávali 153. variantou krému z Aloe Vera a o to nemám záujem. Je veľmi ťažko nájsť nielen človeka ale aj internetový portál, kde by Ťa informovali pravdivo, kriticky a skutočne nezávisle bez vedľajších obchodných úmyslov.
    Jeden taký som našiel, je to stránka nemeckej spoločnosti pre psoriatikov www.psoriasis-netz.de Tam sú skutočne perfektné informácie, bohužiaľ väčšina psoriatikov nevie po nemecky, takže si to nemôže prečítať.
    Sú aj americké stránky, ale tam to už zaváňa biznisom, lebo tam propagujú "zázračné" produkty, takže to automaticky dávam na bok.
    Jediný produkt, ktorý mi doteraz ako-tak pomohol bol krém Neurosan z Rakúska.
    Čo sa týka tej knižky s príbehmi ľudí, je to tajné, alebo môžeš sem napísať autora a názov? Možno ju už mám.
    peter   Reagovať

1

1

Ahoj Peter,
    vidim, ze si skutocne nedovercivy ale potom Ti je tazko radit, ked za vsetkym vidis iba kseft. Pravdu povediac, ten kseft aj je za vsetkym! Ale je predsa jedno, ci si kupis tovar v obchode, v lekarni alebo od distributora nejakej firmy, tam si nevyberies. Rozdiel je iba v tom, ze kvalitne prirodne produkty vacsinou dostnes u distributorov MLM, ktori sa venuju prirodnym produktom, maju s tym skusenosti a vedia poradit. Ja s Aloe vera nerobim a ani som to este nevyskusala.Na tom nezalezi, chcem tym povedat, ze predsa Ti musi byt jedno, kto Ti vyrobok predava, ak dobre poradi a hlavne pomoze!
    Mimochodom, na tu nemecku stranku som sa mrkla a je tam aj forum na tuto temu a co nevidim: jedna osoba tam pise, ze aloe vera jej uzasne pomohla a je nadsena! Takze, len tak na okraj, k tomu clanku.
    Ahimsa   Reagovať

0

0

Sú tu dva pohľady na vec. Jeden zastáva klasická, tzv. alopatická medicína, ktorá hovorí, že ide o závažnú poruchu imunitných procesov v koži vyvolaných najmä dedičnou predispozíciou a toto ochorenie je samo o sebe nevyliečiteľné.
    Druhý pohľad je z hľadiska prírodnej medicíny a ľudových liečiteľov, medzi ktorými vyniká napr. Mária Trebenová, ktorá vo svojej knihe "Zdravie z Božej lekárne" sa pomerne rozsiahlo venuje psoriáze. Tvrdí, že ide o funkčnú poruchu pečene, a preto by psoriatici mali dodržiavať prísnu diétu na pečeň a používať bylinu na podporu funkcie pečene.
    Odporúča piť špeciálny čaj proti psoriáze, ktorý si treba namixovať až z 10 bylín a denne vypiť až 2 litre tohto čaju.
    Ďalej odporúča kúpele, do ktorých sa naleje macerát z pakostu smradľavého.
    Odporúča piť lastovičník alebo jeho tinktúru.
    Odporúča masti z obsahom slezu nebadaného alebo hamamelu virgínskeho.
    Majú sa užívať Omega-3-mastné kyseliny.
    A popri tom nejaký kvalitný prírodný antipsoriatický krém (napr. Neurosan) a špeciálnu kozmetiku pre psoriatikov (šampón, sprchovací gél a pod.), napr. Wofacutan.

Vyzerá to, že som nejaký odborník, ale práve o tom píšem dizertačnú prácu, takže mám toho plnú hlavu.
    juro   Reagovať

3

0

Re: Re: Psoriáza

Ahoj Juro
    všetko je to velmi účinné, len jedno by som ešte pridala. Zmena stravy. Je to dôležité.
    jasmin111   Reagovať

1

1

Re:Psoriáza

Veru ze ano, zmena stravy, treba zmenit prostredie v ktorom sa choroba nachadza s kysleho na zasadite. Mam 30 rokov uz dva roky som na makrobiotickej strave a psoriaza ustupuje
    marian fekiac   Reagovať

0

0

Re: Re: Re: Psoriáza

Veru ze ano, zmena stravy, treba zmenit prostredie v ktorom sa choroba nachadza s kysleho na zasadite. Mam 30 rokov uz dva roky som na makrobiotickej strave a psoriaza ustupuje
    marian fekiac   Reagovať

0

0

marian fekiac   Reagovať

0

0

Ja som za vsetko, co je prirodne a lieci a je mi to jedno, co to je, hlavne, ze to pomoze a nezatazuje organizmus chemiou! M.Treben mam tiez, no nezabudaj, ze ona lieci cerstvymi rastlinami. O tych musi mat clovek znalosti, kedy a kde ich treba zbierat . Casto su tie navody na urcity recept velmi pracne, napr. ziskat stavu, tinkturu z rastlin je pomerne pracna zalezitost. Ale take svedske bylinky si robim podla nej uz roky a su uzasne, na x veci, vacsinou na mensie rany, zapalene a zahnisane miesta, popaleniny ale nie 3 stupna!, to patri pod lekarsku ruku a o.i. to pekne stipe, lebo bylinky su nalozene v alkohole, cize dezinfikuje. Tieto bylinky su sice susene, no ucinok je uzasny. Zapalene, hnisajuce rany dokazu bylinky za noc takmer vyliecit, ak si z nich urobime obklad. Takze, zrejme pomahaju niektore bylinky, aj ked nie su cerstve. Ja by som to urcite skusila. Treben je dobra. Pise, ze Boh nam dal dary, ako napr. rastliny a my po nich sliapeme ako slepi a radsej siahneme po chemii. A ze na kazdu chorobu vyrastla rastlinka.
    Ja myslim, ze my sme uz totalne zdeformovani, vobec nevieme, co je pre nas dobre, spohodlneli sme a za to platime dan, nasim zdravim. Existuju kvalitne rastlinne vyrobky, ak nechceme byliny sami zbierat a spracovavat, len treba vediet, kde ich kupovat. Je to najlepsia investicia, aku mozeme v zivote urobit. Poznala som to na sebe, viem, o com pisem.
    Ahimsa   Reagovať

2

0

Mne tieľ pomáha Neurosan, spomínaą, ľe ho máą z Rakúska, len tak pre informáciu ja som ho kúpil v www.jvshop.sk, veµmi dobrá cena v porovnaní so zahraničím.
    Jojo   Reagovať

0

0

25 ročný chalan sa lieči pre psorázu na celom tele asi 5 rokov, od augusta dodržiava detoxikačný a vyživovací program a v piatok sa bol ukázať. má čisté teloviem pomôcť, ale chce tonurbiť radikálnu zmenu životného štýlu
    drmaja   Reagovať

1

0

Aká detoxikacna kúra to je?
    jana Jakubijova   Reagovať

0

0

Dobry den,mam psoriazu po celom tele.Mozete mi poradit?Dakujem.
    Juro   Reagovať

0

0

Dobrý deň, môžem poprosiť viac informácii o detoxikácií. Ďakujem
    Veronika   Reagovať

0

0

Ten rozdiel v cene je oproti stranke vyrobcu www.espara.at skutočne brutalny, tam to majú za 29,80 EUR. Len aby nás čosi podobné nečakalo po prechode na Euro!
    juro   Reagovať

0

0

Pre všetkých psoriatikov s psoriázou vo vlasoch odporúčam Wofacutan šampón. Výborne zaberá.
    juro   Reagovať

1

0

Nič len samé kortikoidy = bomba riešenie. Načo si má psoriatik detoxikovať telo zvnútra, keď zvonka bude používať kortikoidné mastičky???
    mima   Reagovať

1

0

príčiny koľnych ochoreni su hlbąie v organizme a nie na povrchu a lokálne oąetrenie koze nebude viest k úplnemu vyliečeniu.
    pri poruchách koľe ide o poruąenie metabolizmu koľe čo ma za nasledok poąkodenie nervového a imunitného systému koľe. Nasledne moze by» nemocná koľa µahko infikovaná napr. aj chlorovanou vodou.
    Potom môľem:
    -odstráni» zo ľivota chlorovanu vodu
    -pouľívat chlorovanu vodu,kortikoida,chemoterapeutiká aj ked viem, ľe vąetky tieto látky mi ąkodia
    -odstráni» z koľe a organizmu toxiny, ktoré brania v normálnom chode organizmu
    k cero   Reagovať

0

0

Psoriáza

Môj otec mal psoriazu po celom tele, vo vlasoch, pod nechtami... vyskusal takmer vsetko, ozarovanie, more, slane zabali, aloe, akupunkturu, vipsogal... a nic mu nepomohlo.
    Ked mu chorobu diagnostikovali tak lezal 6 mesaci na institute pre kozne ochorenia v Belehrade. Vtedy intenzivne studoval materiali o chorobe. Kedze otec ovlada nemcinu tak sa mu do ruk dostali aj materiali pisane v nemcine, ktore lekarom prekladal a tam stratil aj to trosku nadeje ktoru mal. Dozvedel sa, ze je choroba neliecitelna a ze sa musi s tym vyrovnat.No otec to nevzdaval, stale mal nadej a skusal vsetko mozne len aby sa vyliecil, az jedneho dna mu jeden náš známi nám odporučil tie doplnky ktore uvadzam.
    Prosim vas nemyslite si ze mi je ciel niekoho na nieco navadzat a zarabat na ludoch ktory maju zdravotne problemy.
    Ja sa sama vzdavam zarobku tych 33% koli tomu, že su vyrobkyaj tak dost drahe. Mojim cielom je podat informaciu aj dobru radu každemu jednem človeku ktory preživa to iste čo prežival moj otec.
    Viem, že toto ochorenie nie je vobec prijemne a mnohy ludia pohrdaju lidmi chorimi na psoriazu a boja sa im podat ruku.
    Ja niesom ziadna lekarka so teologicka a nemam v umisle klamat, lebo kto klame zhresil voci Panu Bohu.

Na pravopise sa prosim nerozculijte som zahranicna.
    Pre bližšie informacie mi mozete zavolat 0902594046
    Ku kontaktom prikladam aj kontakt na skype: zufali
    Kto ma skype moze mi zavolat. Alebo napisat ana.p@centrum.sk
    Anet   Reagovať

0

1

Dobrý večer, čítam rôzne príspevky a názory o psoriáze, medzi ktorými som našla aj váš. Chcem Vás poprosiť o radu ako ju zmierniť, ak máte s tým skúsenosti. Totiž pred týždňom sme sa dozvedeli, že dcéra má psoriázu /zatiať o***otvrdenú/, ale všetko nasvedčuje tomu. Má ju hlavne vo vlasovej časti, čoraz horšie a na krku. Toho času je maturanta, prežíva viac stresa ešte sa objavila aj psoriázu. Ešte raz poprosím o akúkoľvek radu.
    Ďakujem a prajem pekný večer.
    Katka Rovderová   Reagovať

0

0

Stres na psoriazu vplyva -> stav zhorsuje. Skuste navstivit SMRDAKY ked dcera zmaturuje.
    PF   Reagovať

0

0

Milá Katka, psoriázu mám od detstva. V období maturity som mala podobný problém ako Vaša dcéra. Mne veľmi pomohli kúpele v Smrdákoch. Chodievala som tam od puberty každé leto, bola som tam asi osemkrát. Naposledy pred desiatimi rokmi. Odvtedy má moja psoriáza podobu zopár fliačikov na nohách a všeobecné suchú pokožku, ktorú treba natierať. U mňa však dosť robila aj psychika, takže po maturite sa všetko trochu zlepšilo.
    Ala   Reagovať

0

0

Krátko - obráťte sa na moju kamošku, tá sa vyzná! Kto chce, ozvite sa v tomto fóre a ja vám pošlem kontakt.
    pali   Reagovať

0

0

Poprosim o radu
    Martima Biharyova   Reagovať

0

0

Cim sa zivi Vasa priatelka? Mozno to da odpoved aj na to chce pomahat, alebo predavat.
    Pavol   Reagovať

0

1

Pavol! čím sa živí lekárnik, ktorý predáva hormonále krémy, ktoré ak aj dočasne pomôžu, ale potom je to oveľa horšie ako pred ich použitím? prosím ťa odpovedz, lebo ma to veeeľmi zaujíma.
    dekubitnatvári   Reagovať

0

0

Super a lekárnik sa tiež neospravedlňuje, či je to drahé alebo nie. Buď si to kúpite alebo trpíte. A... ďalej sa ládujete liekmi.
    Ja hovorím jedno, že kvalitný doplnok výživy je niekedy oveľa viac ako lieky. Len ho treba brať dlhodobo a zároveň nemiešať piate cez deviate, že si naordinujete bez ľadu a skladu výživové doplnky od desiatich výrobcov. Myslím, že to je tá najhoršia kombinácia.
    mima   Reagovať

0

0

dekubitnatvári napísal:

> Pavol! čím sa živí lekárnik, ktorý predáva.....
    > prosím ťa odpovedz, lebo ma to veeeľmi zaujíma.

Je mi fuk, cim sa zivi lekarnik, az do tej doby kedy nezacne pisat do tohto fora a robit si reklamu.

Od ludi, ktori tu prispievaju, a hlavne ti, ktori "pomahaju", by bolo korektne, aby napisali cim sa zivia, aby ludia, ktori citaju ich prispevky a potrebuju skutocnu(!) pomoc vedeli oddeli zrno od pliev.

Ak niekto napise: "obráťte sa na moju kamošku, tá sa vyzná!", tak viem, ze toto je riadny blud, lebo keby to bola pravda, tak na Slovensku by do mesiaca nevedel nik co je psoriáza.
    Pavol   Reagovať

0

0

ludia , ja teda moc nie som v obraze, ale pocul som o nejakych rybickach, ktore to pomahaju liecit (dodstranovat)
    ivan   Reagovať

0

0

Pavol prosím ťa! Vieš, že sa každý niečím živí? Rozdiel je len v tom, že dnešná "moderná" veda si so psoriázou nevie rady. Jej metódy sú deštruktívne a hormonálne krémy sa vypisujú jedna radosť, aj keď každý vie, že ak pomôžu, tak len dočasne a ináč len a len škodia. ---týmto sa živia lekári a lekárnici---
    Na strane druhej je mnoho "neoverených" produktov, ktoré niekedy pomôžu, niekedy nie, ale v žiadnom prípade neuškodia. ---týmto sa môžu živiť ostatní---
    Je nezodpovedné odhovárať niekoho, kto už roky trpí, od niečoho čo už zrejme niekomu pomohlo a mohlo by aj jemu.
    A jediná cesta ako zistiť, či niečo pomáha je VYSKÚŠANIE.
    ...a že tá skúška nie je zadarmo? tak nech neskúšajú! nič nie je povinné.
    dekubitnatvári   Reagovať

0

0

dekubitnatvári napísal:

> Pavol prosím ťa! Vieš, že sa každý niečím živí?

Nie, kazdy - pozrite si cisla o nezamestananosti.

> Je nezodpovedné odhovárať niekoho...

Nikoho od nicoho neodhovaram.

> A jediná cesta ako zistiť, či niečo pomáha je VYSKÚŠANIE.

To beriem, ale.... slova "obráťte sa na moju kamošku, tá sa vyzná!" je nieco ine ako "skuste vyskusat" - to je hlupa reklama :-(.
    Viete ako rozlisite hlupu reklamu? Na prvom mieste je meno, firma, kontakt, potom dlho, dlho nic...... a az na konci su ludia a ich problemy so psoriazou. Asi tak :-(.

Ak sa ta "kamoska" vyzna, nech napise o tom clanok, da ho napr. na svoj, tento ci iny web. Alebo nech napise sem do fora, co ludom pomoze, podla jej skusenosti.
    Na to nie je potrebny ziaden kontakt. Alebo mi chcete tvrdit, ze psoriaza sa da vyliecit ak budu ludia vediet nejaku adresu?
    Pavol   Reagovať

10

0

Pavol,
    preco Ti vadi, ze tu bolo spomenute, "obratte sa na moju kamosku, ta sa vyzna"? Nie kazdy distributor sa vyzna rovnako v tom, co robi. Vacsinou ale postacia zakladne znalosti, pretoze spravidla ide o rastlinne vyrobky, ktore neskodia, maju vacsinou sirokospektralny ucinok (ako bylinky) a kazdopadne urobia kazdemu dobru sluzbu. Niekedy je vsak potrebne vacsie znalosti, ak je zdravotny problem tazsi, t.zn., napr. davkovanie moze byt rozdielne, aby sa efekt dostavil alebo skor dostavil. Pri psoriaze by som povedala, je dolezite, aby mal dotycny niekoho, kto ma predsa len trochu vacsie znalosti a skusenosti.
    Pises, ze keby to bolo tak ucinne, nebolo by problemu s psoriazou. Myslim, ze keby ludia zdravsie zili a viac sa orientovali na kvalitne prirodne produkty, nemusela by ani psoriaza existovat. No ale, kto nevyskusa, nevie. Pripadne musi trpiet dalej. Bohuzial, casto iba prave preto, lebo podcenuju taketo moznosti, presne tak, ako Ty.
    Ahimsa   Reagovať

0

0

Možno sa vyzná, ale v čom...?
    juraj   Reagovať

0

0

Ahimsa napísal:

> Pavol,
    > preco Ti vadi, ze tu bolo spomenute, "obratte sa na moju
    > kamosku, ta sa vyzna"?

> Nie kazdy distributor

Po otazke spominate distributora(hned v dalsej vete), takze pre menej chapavych zopakujem. Vadi mi to kvoli reklame :-( a kvoli roznym distributorom, pre ktorych je dolezitejsi ich kontakt ako niekoho psoriaza.

Nie som proti reklame, ak je oznacena!

Kedy som bol "distributor, ktory sa vyzna", tak by som napisal 1 ci 20 clankov do tejto stranky o tom, ako a co pomohlo ludom so psoriazou a na konci by som dal kontakt na seba. Do tohto fora by som dal len odkaz na moj clanok.

Ludi ktori maju problem nezaujimaju "kontakty", ani dalsi ludia "co sa vyznaju", ale ako vyriesit ich problem.
    Pavol   Reagovať

2

0

Pavol,
    slovo distributor som pouzila preto, lebo take prirodne, kvalitne produkty sa daju kupit , pokial viem, iba cez neho. Nedostat ich v supermarkete ani v lekarni. Ja osobne nerobim s aloe vera ale s inymi prirodnymi produktami a mam podobne skusenosti, ze ludia maju tendenciu, za kazdu cenu nedoverovat. Paradoxom je, ze su to vacsinou ti, ktori to najviac potrebuju. Nevedia si totizi predstavit, ze by im to mohlo zlepsit kvalitu zivota. Napr. moja mama trpela roky bolestami, (nie psoriaza!) musela brat 7 roznych liekov a stav sa jej nezlepsoval. Vdaka prirodnym produktom sa citi v 93 rokoch konecne dobre. Neuvadzam, co uzivala, pretoze by ma tu niektori (aj Ty!) zozrali, ze robim reklamu!! Ale vediet by chceli, co to bolo, ze? Uz som sa tu snazila niekomu pomoct, dala som tip, co brat ale vidim, ze je to zbytocne. Pritom nezijem na Slovensku, takze ma nikto nemoze upodozrievat, (nastastie) ze chcem na nom zarobit! Takze, preco by som mala alebo niekto iny, pisat tych 20 clankov? Ver tomu, ze je dost distributorov, ktori vedia, o com hovoria a maju svoje skusenosti. Nedat ich dalej, by bola skoda. No, ak kazdy vidi za tym iba zarobok distributora, je to jeho problem.
    Ahimsa   Reagovať

0

0

Ahimsa napísal:

> No, ak kazdy vidi za tym iba zarobok distributora, je to
    > jeho problem.

Zopakujem, pre menej chapavych: Je mi jedno cim za zivi lekarnik. Je mi lahostajny zarobok akehokolvek distributora.

Co tak sa vyjadrit k psoriaze? Tvrdenie, "viem ale nepoviem" je hodne politika :-(
    Pavol   Reagovať

0

0

aloe vera od distrubutora Re: Psoriáza

Ahimsa napísal:

> ....take prirodne,
    > kvalitne produkty sa daju kupit , pokial viem, iba cez neho.
    > Nedostat ich v supermarkete ani v lekarni. Ja osobne nerobim s
    > aloe vera ...

No, ludia trpiaci na psoriazu, tak toto je to co vam pomoze: "aloe vera od distrubutora".

Prosim vas, ludia, ktori ste mali problem so psoriazou(alebo este mate), skuste sa vyjadrit k tomuto faktu: Pomohlo aloe vera od distrubutora? Aka je vasa skusenot?

Distributori, prosim nereagujte, Vas nazor pre ludi, ktori maju problem so psoriazou je teraz nepodstatny, ba skor skodlivy! Ďakujem.
    Pavol   Reagovať

0

0

Re: aloe vera od distrubutora Re: Psoriáza

Ako psoriatik môžem zodpovedne povedať, že aloe vera či už vo forme gélu na pitie alebo krémov a gélov na pokožku na psoriázu neúčinkuje, pri mokvavej forme psoriázy spôsobuje dokonca neznesiteľné štípanie.

Ale užívam jeden vynikajúci krém na psoriázu a tam je aloe vera zastúpená, ale len ako jedna z 10 zložiek.
    juraj   Reagovať

0

0

Re: aloe vera od distrubutora Re: Psoriáza

To Juraj
    Aj tak si myslim, ze nemas pravdu. Lebo za prve nie je aloe ako aloe. O tom by som ti vedel rozpravat hodiny a hodiny. Treba si vybrat spickovy produkt s platnym medzinarodnym certifikatom a uzivat ako vnutorne, tak aj z vonku. A za druhe chorobu treba liecit hlavne zvnutra, tj pricinu, ako to uz bolo spomenute skor v diskusii a nie iba odstranovat kremami nasledky na kozi. Moja teta mala cely zivot psoriazu naviac dostala aj rakovinu. Brala vnutorne spickove aloe kvoli rakovine hrubeho creva a popri tom jej zmyzla uplne psoriaza. Mozno nahoda neviem , ale teraz je stastna. Chceli ste prakticky pripad zo zivota, tak som Vam tu uviedol realny pripad z mojho okolia.
    radomeer   Reagovať

10

0

Ahoj Peter, reagujem na tvoj príspevok na tomto fóre zo 17.1. V sedemnástich rokoch som si na tele objavila prvé príznaky psoriázy, samozrejme som nevedela že sa to tak volá a že vôbec taká choroba existuje. Rok aj pol som chodila po rôznych kožných lekároch, ktorý mi hojne predpisovali drahé, mastné a nechutné kortikoidné masti, bahenné zápaly a morské soli. Mojich rodičov to stálo veľké penize a po každej novej masti, mi vznikli nové ložiská. Náhodou som natrafila na staršieho človeka ktorý lieči ľudí homeopatikmi. Zastavila som sa u ňho na konzultáciu, prezrel mi flaky, opýtal sa pár informácii a predal mi ( za nejakých 200 Sk ) výťažok z byliniek na pitie aby sa telo vyčistilo z vnútra a takisto mastičku z byliniek ktorou sa mali potierať ložiská. Neviem odkial ten človek je, ani či vyštudoval medicínu, ani neviem čo za bylinky sú v tej masti a je mi to úplne jedno, ale do roka a pol od mojej prvej návštevy u neho nemám ani jedinú stopu po psoriáze. Som tvrdý realista, neverím v Pána Boha, ani v zázraky, jednoducho som mala štastie a našla človeka ktorý ma vyliečil. Ak máš problém s psoriázou a dostupné prostriedky nezaberajú, môžem ti dať telefonický kontakt na asistentku môjho homeopata a tá ťa poinformuje kde sa s ním vieš stretnúť.
    L.A.B.   Reagovať

3

0

chcela by som poprosit o telefonicky kontakt na toho človeka čo vam tak pomohol privyliečeni psoriazi
    Alena Chlebničanova   Reagovať

0

0

Dobry den.Ja by som vas poprosila o telefone čislo na toho pana liečiťela.Moj synovec ma psoriazu,velmi sa hanbi.Bola by som rada za akulkolvek radu alebo pomoc.Vopred vam dakujem.
    Dagmar Cisarikova   Reagovať

0

0

Reagujem na váš článok. Chcela by som kontakt na asistentku toho homeopata ked je to môžné. A ešte otázka. Ten príspevok bol z roku 2008, ako to vyzerá teraz u vás ,čo sa týká psoriázi?? Velmi pekne dakujem. Môžete ma kontaktovať aj tel ,prezvon
    te ja zavolám. 0907094751. Dakujem.
    priska   Reagovať

0

0

Mozem poprosit o tel.kontakt? Dakujem
    Lenka   Reagovať

0

0

Dobrý deň, môžem poprosiť kontakt.
    dakujem
    danka petrovska   Reagovať

0

0

mám záujem o kontakt o homeopata
    počuchová   Reagovať

0

0

Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o kontakt na spomínaného homeopata, ktorý Vám tak úspešne vyliečil psoriázu.

Za odpoveď ďakuje a s pozdravom zostáva AnnaL.A.B. napísal:

> Ahoj Peter, reagujem na tvoj príspevok na tomto fóre zo 17.1. V
    > sedemnástich rokoch som si na tele objavila prvé príznaky
    > psoriázy, samozrejme som nevedela že sa to tak volá a že vôbec
    > taká choroba existuje. Rok aj pol som chodila po rôznych
    > kožných lekároch, ktorý mi hojne predpisovali drahé, mastné a
    > nechutné kortikoidné masti, bahenné zápaly a morské soli.
    > Mojich rodičov to stálo veľké penize a po každej novej masti,
    > mi vznikli nové ložiská. Náhodou som natrafila na staršieho
    > človeka ktorý lieči ľudí homeopatikmi. Zastavila som sa u ňho
    > na konzultáciu, prezrel mi flaky, opýtal sa pár informácii a
    > predal mi ( za nejakých 200 Sk ) výťažok z byliniek na pitie
    > aby sa telo vyčistilo z vnútra a takisto mastičku z byliniek
    > ktorou sa mali potierať ložiská. Neviem odkial ten človek je,
    > ani či vyštudoval medicínu, ani neviem čo za bylinky sú v tej
    > masti a je mi to úplne jedno, ale do roka a pol od mojej prvej
    > návštevy u neho nemám ani jedinú stopu po psoriáze. Som tvrdý
    > realista, neverím v Pána Boha, ani v zázraky, jednoducho som
    > mala štastie a našla človeka ktorý ma vyliečil. Ak máš problém
    > s psoriázou a dostupné prostriedky nezaberajú, môžem ti dať
    > telefonický kontakt na asistentku môjho homeopata a tá ťa
    > poinformuje kde sa s ním vieš stretnúť.
    anna   Reagovať

0

0

Dobrý deň.
    Bola by som rada keby ste poskytli tel.kontakt na toho dotyčného pána.
    Dakujem Vám, dopredu!
    S pozdravom.
    Annamária Daniová
    Annamária Daniová   Reagovať

0

0

Dobrý deň mohli by ste mi prosím vás poslať tel.kontakt na toho pána čo lieči homeopatikami? Vopred ďakujem Peter Pavlovič
    Peter Pavlovič   Reagovať

0

0

dobry den, prosim vas mohli by ste mi poslat cislo na toho homeopata, ktory Vam vtedy vyliecil psoriazu. ja mam zatiall len drobne fliaciky a potrebovala by som si detoxikovat organizmus.
    Dakujem pekne a prajem pekny den.
    Eva
    eva   Reagovať

0

0

Zdravím, Eva. Netuším, prečo mi z fóra chodia tieto dotazy, lebo tento príspevok som nepísala ja. Ale neva. So psoriázou mám svoje skúsenosti. A mám kontakt aj na toho liečiteľa. Je to pán Dedík 0905 513 908. Ak vám môžem poradiť, skúste aj diétu. Ak mi napíšte na mejl a.krajcova@atlas.sk, pošlem vám o diéte viac informácií. Naozaj pomáha.
    Anna   Reagovať

0

0

Ja som teda počul o možnosti liečiť sa biologickou liečbou Remicade. Neviem, či je to to, čo máš na mysli, ale čo ja viem, tak ľuďom, ktorým bola nasadená táto liečba to dobre pomohlo. Je to na prípady, keď už je človek celý osypaný a keď psoriatici majú artritické bolesti kĺbov.
    Mikuš   Reagovať

0

0

To si si trochu pomýlil, nie? Biologická liečba nie je prírodná, práveže naopak!!! Je to látka vyrobená v laboratóriu a je veľmi drahá!!! Je pravda, že je veľmi účinná, ale tu v diskusii asi mali skôr na mysli čaje a mastičky, ako niečo tak radikálne ako zrovna Remicade.
    stano_polák   Reagovať

0

0

Konkrétne:
    muž, 33 rokov, dermatológ, dlhoročné problémy s psoriázou celotelovou, klasická liečba nezaberala.
    Doporučenie: aloe na pitie, postupne na dávku 300ml denne, dlhodobo/1 rok/, kapsule na odkyslenie organizmu, spray na rany, Omega 3 mastné kyseliny.
    meduza   Reagovať

0

0

Mne sa tiež objavili červene,zapálené fľaky na koži po celom tele.Použivala som od kožnej lekárky maste no tie nezabrali.Tak som sa začala sama liečiť.Natierala som sa Pytiolom na noc a cez denExcipial U Lipolotio.Dieta,horské slnko a psoriaza sa ukludnila.Veľa robí,stres.peter napísal:

> Vie mi niekto poradiť osvedčené prírodné prostriedky na liečbu
    > psoriázy. Má niekto nejaké skúsenosti s čajom proti psoriáze od
    > Márie Trebenovej?
    Bzz   Reagovať

0

0

Vyskúsajte mydlo s kozím mliekom a extraktom z huby reishi. A z vnútra roibos caj tiez s hubou reishi.
    Zaručené účinky. 0907608864
    zuzana   Reagovať

0

0

Ahoj čaj od marie trebenovej pijem pomaha mi a zlepšuje sa to odporučam aj ked ja osobne neviem zohnať kozobradu lúčnu maj sa
    Lukáš   Reagovať

0

0

Skúste zmeniť jedálny lístok. Čo najviac zeleniny, čo najmenej mäsa a cukrov. Aby ostal organizmus zásaditý musí človek ako taký jesť 80% potravín, ktoré vytvárajú zásadité prostredie a20 % kyslé prostredie v organizme. Vyhýbať sa mastnému jedlu. cukrovinkám, čokoláde.....Pred jedlom sa napiť vody a po jedle piť len teplý čaj na žlčník, trávenie, pečeň. To striedať
    anna   Reagovať

0

0

Psoriáza vždy súvisí s pečeňou a emóciami. Doporučujem očistu pečene, nabližšie k nášmu pásmu- ostropestrec mariánsky. Ak sú však odpadové cesty- kanalizácia tela plné, hrubé črevo a ľadviny, toxíny pôjdu cez kožu von. Preto treba byť obozretný a určite sa na detox pripraviť aspoň tak, že sa upraví strava, prestať jesť mliešne výrobky, pšeničnú bielu múku, cukor, mäso. Bližšie poradím osobne. Soblahov 19, tel.: 0908180774
    Lucia   Reagovať

0

0

Pozeram tu článok, mozno ze ste uz vyskusali ten caj od Trebenovej, ja s nim mám osobnu skusenost. Poviem Vam ze je to ucinne, ja som si k tomu upravila aj stravu a fungovalo to perfektne. Je jasné ze to nebolo hned, ale za pol roka sa moje problemy uplne vytratili. Ked si zoberiete ten cas, pocas ktoreho zijete s tou chorobou tak je to zanedbatelne, ale treba vydrzat, a prisne dodrziavat aj dietu, nic mastne, korenené, kapustu ani ziadne strukoviny a sladkosti alkohol musia ist bokom. Mozno sa to zda byt tvrde ale takto to fungovalo u mna, mozno este pomoze a mozno ste si uz sam pomohol, ak ano budem rada ak mi napisete svoj pribeh.
    S pozdavom
    Lenka
    Lenka   Reagovať

0

0

Dobrý deň Lenka mám Psoriázu a čaj od Trebenovej pijem len neviem čo jesť môžem a čo nie mohli by ste mi poradiť akú stravu ste jedla prosím odpíšťe mi na email spido171@centrum.sk Dakujem.
    Lukas   Reagovať

0

0

Dobrý deň Lenka mám Psoriázu a čaj od Trebenovej pijem len neviem čo jesť môžem a čo nie mohli by ste mi poradiť akú stravu ste jedla prosím odpíšťe mi na email spido171@centrum.sk Dakujem.
    Lukas   Reagovať

0

0

Prosim Vas kde by som si mohla objednat,ten caj od Trebenovej,mozete mi poslat adresu alebo tel kontakt,kde sa objednat.Dakujem
    renata erentova   Reagovať

0

0

Re: Re: Re: Re: Psoriáza

Caj sa neda objednat iba namiesat.
    Lukas   Reagovať

0

0

Prosim Vas kde by som si mohla objednat,ten caj od Trebenovej,mozete mi poslat adresu alebo tel kontakt,kde sa objednat.Dakujem
    renata erentova   Reagovať

0

0

Mne pomohla zmena stravy na vegansku, prevazne surovu (vela orechov a semienok)a bezlepkovu.K tomu 2x rocne detoxikacna kura na stavach. Dalej caj Vilcacora-ten mi uzasne precistil pokozku na tvari, a to som ho povodne zacala pit z inych zdravotnych dovodov a tento efekt som vobec necakala. Ale znamej zase nepomohol vobec. Proste nic univerzalne neexistuje, jednemu to zaberie, inemu nie-treba vyskusat. O kozmetike to plati dvojnasobne. Osobne uprednostnujem prirodnu liecbu, na kremy z lekarne sa mozete...
    Jana   Reagovať

0

0

Dobrý deň prajem. Mám 19 rokov a psoriázou trpím už asi pol roka. Nakúpila som si bylinky od Márie Trebenovej, síce som nemohla nikde zohnať orechové šupy, no snáď to až tak nevadí. Pijem ho síce len pár dní, ale stav sa mi zhoršuje. Viac ma to svrbí a objavujú sa mi nové malilinké ložiská. Chcem sa len spýtať, či je to normálne, lebo viem, že niekde sa píše že na začiatku sa telo zbavuje toxínov, tak sa stav zhorší. Prosím upokojte ma, že je to tak a že možem naďalej pit ten čaj. Ďakujem pekne
    Katka   Reagovať

0

0

Dobrý deň ano zhoršiť sa to ma, malo by sa to upravit do pol roka hlavna je dieta a pitie čajov minimalne 1,5 l na deň orechové šupy sa daju zohnať jedine vo volnej prirode mne chyba kozobrada lúčna tiež mam psoriazu asi 6 rokov a liecim sa dost dlho aj ked na začiatku som nedodržiaval dietu zlepšilo sa my to potom som nastupil do kupelov a nepil som čaje mesiac prišiel kompletný výsip teraz začínam odznova bližšie poradim aj na emaily spido171@centrum.sk
    Lukas   Reagovať

0

0

Zdravim.Kozobrada rastie popri cestách (tých na lúkach) nám sa ju podarilo nazbierať, len niekde tvrdili'že táto rastlina je ešte málo prebádaná tak nevieme...
    tono   Reagovať

0

0

Dobrý večer neviete my prosím vás poradiť kde by som do čaju od Trebenovej mohol zohnať kozobradu lúčnu v žiadnom obchode sa kúpiť nedá urýchlene vás prosím o radu DAKUJEM.
    lukas   Reagovať

0

0

Dobrý deň

Tento čaj vrelo doporučujem! Žiadne maste od kožnej, žiadne tabletky a iné veci, ktoré potlačia príznaky navonok, no hlavnú príčinu neliečia.
    Začala som piť tento čaj asi pred dvoma mesiacmi..Predtým sa mi psoriáza deň odo dňa zhoršovala. Bola som zúfala, nič nepomáhalo. Potom som sa dozvedela o tomto čaji..
    Po asi mesiaci sa mi stav začal zlepšovať, neverila som. Nerobili sa mi také šupiny a nesvrbelo ma to tak veľa. Vtedy som zistila, že to naozaj funguje. Teraz po 2 mesiacoch sa mi psoriáza natoľko zlepšila, že sa nemusím ani mastiť. V hornej oblasti krku a ramien sa mi stratila ÚPLNE!.
    No je potrebné dodržiavať aj diétu. Nejesť mastné vyprážané jedlá, sladkosti, citrusové plody... Jesť hlavne zeleninu, napríklad pór, uhorky, paprika, rajčiny, jesť skór čierne celozrnné pečivo (aj viacej zasýti a podľa mňa je aj chutnejšie :)). Hlavne sa tým netrápte, čo si o vás myslia druhý. Myslite na to, ako sa vám postupne tá potvora strácať.. a že o chvíľu budete mať zase krásnu čistú pokožku. Nevzdávajte to. Kto to vzdáva, nič nedosiahne. Za pokus to stojí. Odporúčam to! Prajem veľa šťastia, síl, pevnej vole a pozitívnej nálady:)
    kačka   Reagovať

1

0

Zdravím katka som rád že vám čaj pomaha je to naozaj super potrebujem sa spytať ako to máte namiešané prosím o odpoved na spido171@centrum.sk Dakujem
    lukas   Reagovať

0

0

dobrý deň,
    viete mi niekto poradiť kde sa dá kúpiť spomínaný čaj z kozobrady lúčnej?
    Vďaka
    Miko   Reagovať

0

0

Milá kačka:) Práve zháňam bylinky na tento čaj..kozobradu nemám, ale snáď jedna bylinka toľko nevadí..poprosím ťa, chcem to pre svoju 6ročnú dcérku.Vyskúšali sme všetko. Môžem sa s tebou spojiť cez meil?Len tak, možno povzbudiť potrebujem..Ďakujem. Zúfalá mama
    Marcela   Reagovať

0

0

Dobrý večer prosím o pomoc lúdí ktorý si už psoriazu vyliečili bylinkami a dietou od Marie trebenovej ja sa liečim už dlhší čas ale ide my to dole strašne pomali chcem sa spýtať na spravne namiešanie čajou lebo kozobradu lúčnu nemôžem zohnať tiež ma zaujíma dieta nejedávam nič mastné ani korenené prosím poradte my už sa chcem tej odpornej choroby zbaviť Dakujem za odpoved.
    lukas   Reagovať

0

0

Dobrý deň takže po 3 mesiacoch dodržiavania diety a pití čajou sa my môj zdravotný stav uplne zlepšil a zostali my iba pigmentové škvrny odporučam aj nováčikom tento čaj ***************** Prajem pekný den
    lukas   Reagovať

2

0

Dobrýdeň všetkým, ktorý trpia psoriázou. Mám priateľa, ktorého naši kožný lekári liečili rôznymi tabletkami a masťami dlhých 20 rokov. Raz si ho všimol človek, ktorý bol už vyliečený a vedel aké je to nepríjemné. Poradil mu nasledovné :
    Tabletky na lekársky predpis : reklama
    do kúpeľa - reklama + mlieko reklama
    Na moju otázku, ako je to vôbec možné mi odpovedal, za všetkým treba hľadať ľudský faktor a farmaceutický priemysel, ktorý aj takýmto spôsobom predlžuje liečenie.
    Po troch mesiacoch priateľ je celkom vyliečený a po psoriáze nemá žiadne náznaky.
    Ak som pomohol aspoň jednému človeku touto radou tak so rád.
    S pozdravom : Jaroslav Lysík - Rosina
    Jaroslav Lysík   Reagovať

0

0

Preco nenapise rovno ten priatel? zeby reklama?
    Priatel   Reagovať

0

0

Psoriáza

Ja som sa vyliečil mastičkou Dr. Michaelis. Tým najmenším balením.
    Dostať</a></a> ju u nás v lekárnach ( ked nemajú, objednajú od distribútory Phoenix ).
    Pozor: mast mi účinkovala len na odšupinovatenú kožu ( vymočiť vo vode a šupiny jemne zošúchať drsnou časťou špongie namočenej do mydla ).
    Peter   Reagovať

0

0

ahojte, práve skúšam nový produkt na trhu masť z Golden yaccy Golden ointment, da sa kupiť na ******* , ja mam miernu psoriazu a syn trpi ekzemami, ozaj ma fajn učinok a zmiernuje jej priebeh. je možne ju ziskať zdarma na vyskúšanie na fb ich stranke
    Kozmetika, prírodné produkty.. píšu že takto viete ziskať ked im potom napíšete aky bol učinok
    martapir   Reagovať

0

0

Re: Psoriáza - Kozobrada lucna

Tiez mi to nedalo, kedze som nevedel zohnat Kozobradu. Trochu som pogugil , nasiel som vydanie knihy a ingrediencie toho caju v 4 roznych jazykoch, vsetky poukazuju na rastilnu Túžobník brestový (Filipendula ulmaria,Herba Spiraeae) - uplne ina rastlina, jednoduche zohnat v obchode. Neviem preco sa v slovencine poukazuje na kozobradu lúčnu. Ked tu je nejaky botanik , mozno ma k tomu nejake vysvetlenie, kazdopadne si myslim, ze ide o zly preklad do slovenciny.
    Andrej   Reagovať

0

0

Re: Re: Psoriáza - Kozobrada lucna

Nie som botanik,ale pozor Kozia brada lúčna je celkom iná bylina, ako Túžobník brestový,možno ju v čaji od Trebenovej nahradiť púpavou..
    Maja   Reagovať

0

0

Re: Re: Re: Psoriáza - Kozobrada lucna

Kozobradu možno nahradiť púpavovu?
    tono   Reagovať

0

0

Psoriáza

Ahoj Peter,
    skus dlhodobo jest vylucne surovu stravu. Nemam s tym osobne skusenosti, len som o tom citala. Co sa poklada za surovu stravu, si urcite najdes na internete. Prajem uspesne vyliecenie.
    Magda
    Magda Jalikop   Reagovať

0

0

Psoriáza

Ahoj Peter,
    skus dlhodobo jest vylucne surovu stravu. Nemam s tym osobne skusenosti, len som o tom citala. Co sa poklada za surovu stravu, si urcite najdes na internete. Prajem uspesne vyliecenie.
    Magda
    Magda Jalikop   Reagovať

0

0

Psoriáza

Verejna skupina na Facebooku - Bylinky jsou naše!- má niekoľko tisíc členov a možno by vedeli poradiť
    Dana   Reagovať

0

0

Osvedcene nie je podla mna nic. Co mozem odporucit tak znama co to ma tiez, zacala pouzivat produtky p*********, tie su sice pre atopikov vyvinute specialne, ale za skusku nic nedate , urcite vam to neublizi
    Nela   Reagovať

0

0

Neviem ci ma nevypiskate ale ja mozem odporucit pozriet na p*********.sk, mam odtial krem a vyzivove doplnky a citim sa velmi dobre. Tiez pokozka je po kreme pekne vlacna a vobec sa nesupe ako predtym
    Hanka   Reagovať

1

0

ako dlhoročná psoriatička som objavila liečbu kyslíkom v Trnave na Priemyselnej ulici. Po zatial štvrtom sedení môžem s obrovským potešením konšatovať očividné zlešpenie. Fľaky sa zmenšujú a blednú a dokonca aj nechty sa upravujú.
    natalia   Reagovať

0

0

Dobrý deň, neviem, ako sa na Vás napojiť, aby som Vám predal dobrý recept zdarma, lebo viem, že psoriáza sa lieči veľmi dlho a keď to liečia páni doktori, tak to trvá celý život. Ak ste sa vyliečila tak mi neodpovedajte. Skúsenosti s liečením mám, som ľudový liečiteľ, ale čaje pani Trebenovej pomáhajú najviac deťom, tým, že pili a umývali sa v bylinkách pomohli a psoriáza zmizla, ak ste už staršia, tak liečenie je ťažké, pretože po rokoch liečenia sa tento problém zapisuje do DNA, ale dá sa z toho výjsť v pravidelnom kúpeli v jedlej sóde bicarbone - aspoň 2x do týždňa a pitím čaju na psoriázu. Ak máte ešte tento problém a budete chcieť niečo vedieť o liečení tak mi napíšte - s pozdravom Miroslav
    Miroslav Šlahor   Reagovať

0

0

Re: Re: Psoriázn.

Dobry den. Syn ma 16 rokov a pred rokom sa mu zacali robit blede flaky vitiligo a spravili sa mu asi pred 3/4 rokom male loziska psoriazy. Pisali ste,ze viete poradit.
    Dakujem, ak mi odpisete. S pozdravom Jana Š packova (0910 968832)
    Janka   Reagovať

0

0

Dobrý večer, nemám problém s daným problémom,ale mám partnera, ktorý je v 2 mesiace v nemocnici má chorú slinivku a abcest, chceli by sme sa na vás obrátiť, ak je to možné prosím kde vás nájdem som z Holíča, veľmi pekne ďakujem
    Věra Mišíková   Reagovať

0

0

Nájdete ma na Jesenského ulica č. 37 - je to ulica, kde je opravovňa aút - Šenigla, jednosmerná ulica - od 16 hodiny, treba mi napísať, kedy prídete - Miroslav
    Miroslav Šlahor   Reagovať

0

0

Ahoj ja chodievam na kyslíkovú dotykovú infúziu, je to novinka na SLovensku v Taliansku a Amerike je to úplná samozrejmosť. už som mala pokrk všetkých farmakologických prostriedkov a tak som googlila a ž som našla tú infúziu. Krásne mi to zabralo nemám ani jeden fliačik
    Anina   Reagovať

0

0

Pravidla fóra

• Diskujte slušne a k téme
  • Neurážajte iných diskutérov
  • Nezaťažujte ich reklamou
  • Ak niečo predávate využite inzerciu.

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií