BIO spotrebiteľ

Sliepky prestali niesť

1. Sliepky prestali niesť
    Zdravím

Asi pred rokom a pol sme sa rozhodli že začneme chovať sliepočky. Postavil som kurín a kúpili sme si 10 mladých sliepok. Začali niesť v podstate od prvého dňa a mávali sme cca 6-8 vajec denne. Po roku sme sa rozhodli prikúpiť ešte 5 pretože priestoru máme dosť. Tie pred tým sme mali hnedé tak sme kúpili biele aby sme ich vedeli rozoznať. Pomaly začali niesť aj tie a potom ako keby uťal. Zrazu mávame tak 2-4 vajcia niekedy len jedno. Takto to trvá už asi mesiac. Už som zúfalý a neviem čo mám robiť prosím preto o radu kde môže byť problém. Výbeh majú 8x7 metrov s tým že ich púšťam každý deň na potok kde majú aj zelené a v podstate neobmedzený výbeh. Majú veľký zásobník kde som im miešal šrot so zrnom. Potom som spravil zvlášť zásobník na zrno. Takže teraz majú dva zásobníky v jednom šrot a v druhom zrno ku ktorému majú neustále. prístup. Do šrotu im pridávam ROBORAN D. Skoro každý deň dostávajú nasekanú žihľavu so šrotom, suchý chleba namočený vo vode, sem tam zbytky z kuchyne a aj rozdrvené škrupiny. Majú dve veľké znáškové miesta kde môžu niesť naraz aj tri sliepky. Máte nejakú radu ako ich znova "naštartovať"? Vopred ďakujem za akúkoľvek radu.

Reagovať

Pravidla fóra

• Diskujte slušne a k téme
  • Neurážajte iných diskutérov
  • Nezaťažujte ich reklamou
  • Ak niečo predávate využite inzerciu.

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií