BIO spotrebiteľ

Diskusia k článku: Svet je len jeden

1. Svet je len jeden
    „Vaše kakaové bôby nie sú jednotnej veľkosti, dám Vám len polovicu ceny. Za túto časť dám sumu plnú a tamtie? Nie, nevezmem. Kľudne si ich nechajte.“ „Ale prečo?“ Kakaové bôby
    Handrkovanie o výkupnú cenu kakaa, jednotlivé kroky výroby bavlny, život a mzdy v rôznych častiach sveta. Ozajstný stres pri simulácii pásovej výroby džínsov v Bangladéši...

To je len časť aktivít, ktorými sme prešli 23. – 25. 11. 2006 počas interaktívneho kurzu „S...

Reagovať

2. Som studentkou fakulty ekologie a environmentalistiky a mala som moznost vyskusat si aktivity z tohto seminaru. Vrelo odporucam.
    Musim sa priznat, ze o FairTrade som predtym nepocula a som rada ze aj my mozeme prispiet na rozvoj inych a tak vzdialenych krajin.
    Dufam, ze produkty FairTrade budu mat coraz vacsi uspech aj u nas.
      Reagovať

0

0

...a na ňom 6 000 000 ľudí ktorí myslia len na seba?!
    realista   Reagovať

0

0

Keď som naposledy navštívila Biopark u nás, v Modre, veľmi ma potešilo, že sa tam
    dajú kúpiť rôzne produkty Fair Trade (čokoládky,čokoládové tyčinky, kakao, káva a
    pomarančový džús). Je super, že ak chceme niečo z Fair Trade, tak to nemusíme kupovať
    v Bratislave. Snáď je na Slovensku viac obchodíkov, kde sa dajú tieto produkty
    zakúpiť.
    Mária Pavlíková   Reagovať

0

0

realistovi

6 000 000 ľudí mysliacich len na seba... aj ja mávam taký pocit. Takže ma Vaša reakcia neprekvapila. Stačí si prečítať noviny, vypočuť rozhlas či pozrieť správy. Hlad. Zomieranie. Výbuchy. Bieda. Vraždy. Nenávisť. Hádky. Ďaleko od nás. Ale aj celkom blízko. Vypneme telku, rádio, odhodíme noviny. A? Rozplačeme sa? Skočíme z okna? Alebo vyrazíme do ulíc? .. užiť si, veď aj tak tento svet nemá zmysel? Nie som ironická. Sama si kladiem otázky. Je to zbláznenie. A tak hľadám cestu. Tak ako Vy. Možno je to naivné, ale 6 000 000 - 1 (-2, -3, -100...) = ???

Pekný deň.
    Zuzana Gallayová   Reagovať

0

0

Prepáčte, ale to číslo som napísal zle. Nie 6 000 000 ale 6 000 000 000 je na planete Zem egoistov.
    Tak že naivita je jedina možnosť ako si sprijemniť čakanie na katastrofu a pokračovať v intelektualných debatach o mravnej rekonštrukcii ľudskej spoločnosti a odpočítavať 6 000 000 000 -1 (-2,-3,-100, -1000 a času je tak málo .... BUUUUUM.
    Milovnici zimnych radovánok to už citia na vlastnej koži.
    Neberte to osobne.
    realista   Reagovať

0

0

realistovi

Váš názor rešpektujem, neberiem ho osobne. Aká je Vaša cesta?? Odpoviete, prosím?
    Zuzana Gallayová   Reagovať

0

0

Moja cesta je naozaj len mojou cestou a pre nikoho iného nemá význam aby som mu ju popisoval.
    To nie je arogancia to je prevencia voči zdržiavaniu a strate času.
    Aby som však odpovedal a nezdržiaval "moja cesta" je OSVIETENY EGOIZMUS čo znamená menej sa spoliehať na to, že ľudia sú schopní v štatisticky významnej miere "milovať svojho blížneho, viac ako seba samého"...
    Termín "osvietený egoizmus" som použil z knižky "Svet nie je na predaj" od autora Eduarda Chmelára.
    A prepáčte mi moju anonymitu ta je tiež podmienená skutočnosťou že sa mam naozaj rád a dennodenne sa modlím "Pane Bože ochraňuj ma pred svojimi služobníkmi."
    realista   Reagovať

0

0

Pravidla fóra

• Diskujte slušne a k téme
  • Neurážajte iných diskutérov
  • Nezaťažujte ich reklamou
  • Ak niečo predávate využite inzerciu.

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií