BIO spotrebiteľ

Diskusia k článku: Zelenina bez chémie môže byť aj na Vašom stole

1. Zelenina bez chémie môže byť aj na Vašom stole
    Zelenina bez chémie môže byť aj na Vašom stole, ako je na našom. Už to nie je len teoretizovanie, ale realita. Ak chcete vedieť ako ju dostať na Vás stôl, čítajte ďalej. 6. augusta 2005 sa vyše 50 záujemcov o zeleninu z Agrokruhu stretlo na rodinnej farme Mašekov mlyn pri Vrábľoch. Rozhodli sa poskytnúť Ing. Jánovi Šlinskému potrebnú finančnú čiastku na inštalovanie 12 ramien Agrokruhu, aby sa „zelenina z Agrokruhu, prírode a ľuďom k duhu“, stala už od jari...

Reagovať

2. Gratulujem k tomuto kroku dopredu. Ostava len dufat, ze ludi sa stretne v kruhu dost, aby agrokruh produkoval zeleninku.
    dandy   Reagovať

0

0

Nechce pani Medalová doplniť informáciu pre koho je ponuka aktuálna? Akosi si neviem predstaviť, že zeleninu od pána Šlinského môže mať niekto napr. zo Žiliny - asi by sa to nevyplatilo, ani fonančne, ani časovo. Inak, chcem Vás pochváliť za článok!!! Tak si to nejak predstavujem. Dúfam že budete s panom Šlinským informovať aj o tom, ako zeleninka rastie.
    Marián   Reagovať

0

0

Klaudia, super príspevok, krásne fotky, obrovský pokrok.
    Zaujímali by ma detaily distribúcie - čisto zo spotrebiteľského hľadiska. Ak mám záujem o BIOzeleninu a bývam v Štiavnici - k jej cene sa priráta cena za rozvoz, ktorý bude každý týždeň v tom istom čase do môjho mesta?
    Žiaľ na nákup zo dvora je to pre nás ďaleko a hlavne šialené dopravné spojenie. Koľko by nás malo byť minimálne (asi vhodnejšia je otázka koľko zeleniny by malo byť na objednávke), z jedného mesta, aby bol rozvoz výhodný) ?
    Držím Vám palce.
    Zuzana   Reagovať

0

0

dodatok

Kludia, ešte ma napadlo: ten pokrok som myslela v úžitku pre spotrebiteľa, aby to niekto nepochopil inak.
    Zuzana   Reagovať

0

0

Pre koho je ponuka?

Pre ľudi z okolia farmy, ktori môžu zeleninu odoberať "z dvora" a pre ďalších, ktorí dokážu vytvoriť spotrebiteľské skupiny (zatiaľ to vyzerá na Trenčín a Žiar nad Hronom). Možno sa podarí ďalšie skupiny vytvoriť aj prostredníctvom stránky BIO spotrebiteľ?
    Klaudia   Reagovať

0

0

Podakovanie + par poznamok

Rad by som sa podakoval manzelom Medalovcom za kvalifikovane zdokumentovanie a priblizenie snahy pana Slinskeho o zvladnutie pestovania biozeleniny a vytvorenia CSA systemu. Verim, ze system po po jeho zvladnuti na Masekovom mlyne bude po 2-3 rokoch prevadzky a doladovania uzitocny aj pre dalsie miesta a dokaze spristupnit biozeleninu vsetkym zaujemcom zapojenym do svojeho CSA systemu. Vybudovat si ho moze vo svojich podmienkach kazdy, alebo aspon aktivne prispiet k jeho vytvoreniu. Vsetky ziskane skusenosti budu priebezne publikovane na strankach Biospotrebitela a Agrokruhu. V ramci svojich limitovanych moznosti a doteraz nadobudnutych poznatkov a skusenosti budem rad aj nadalej napomocny panovi Slinskemu a zaujimavej komunite nadsencov formujucej prvy CSA system v nasich podmienkach. Som presvedceny, ze to je jedna z konkretnych alternativ rozvoja ekologickeho polnohospodarstva vhodna aj pre dnesnu dobu.
    Michal Demes   Reagovať

0

0

Priprava pôdy pod AgroKruhy

Ja uz chcem len dodat, ze tuto sobotu (15. augusta) sme na Masekovom mlyne zacali zarovnavat podu, na ktorej budu stat AgroKruhy, aby sa pekne a rovnomerne tocili, a tak panovi Slinskemu pomohli dopestovat kvalitnu zeleninu "bez chemie a bez driny"...
    Ľuboš Trubíni   Reagovať

0

0

Vďaka, Ľuboš

Takéto správičky o prácach na Mašekovom mlyne (aj inde) veľmi vítam.
    Zuzana   Reagovať

0

0

Som rád, že takéto informácie (a ktorych som sa stále dožadoval) nezaujímajú len mna. Ľuboš, uvítam nejaké foto, ked sa budú inštalovať agrokruhy. Kto ich vyrába? Aká je cena?
    Marián   Reagovať

0

0

Ale ako ďalej?

Vynikajúca myšlienka, len - ako to už niektorí uviedli - pre vzdialenejších záujemcov je ponuka si bezpredmetná. Ako cestovať napr. z Martina pre zeleninu pre jednu rodinu? Snáď by bolo vhodné osloviť niektoré predajne zdravej výživy (napr. v Martine), ktorí by možno boli ochotní aspoň raz týždenne prijať určitú zásielku zeleniny - možno aj na záväznú objednávku zo strany zákazníkov. Ale o koľko by sa zelenina predražila za dovoz? Asi aj tu platí staré známe, že : ... aj dobré myšlienky často na činoch stroskotajú .... Držím Vám palce!
    Mária   Reagovať

0

0

dovoz

veru, aj nas to nadchlo, ale ako to pojde s dopravou? Co taka BA? My by sme aj radi pomohli financne, len mi nie je jasne aka je predstava o dostupnosti. :(
    katarina   Reagovať

0

0

Pre Mariana, Mariu a Katarinu

zajtra pride pan Slinsky na Masekov mlyn. Bol na vychode (v Pavlovciach nad Uhom) a prinesie vsetko potrebne na vybudovanie AgroKruhov. Akonahle zacneme budovat AgroKruhy, urobime fotografie a posleme ich pani Medalovej a nejake uverejnime aj na stranke Masekovho mlyna (www.ffmm.sk).
    Co sa tyka dopravy biozeleniny, tuto temu nacrtla pani Medalova v tejto diskusii:
    "pre ľudí, ktorí dokážu vytvoriť spotrebiteľské skupiny (zatiaľ to vyzerá na Trenčín a Žiar nad Hronom). "
    No viac Vam k tejto teme povie sam pan Slinsky. Poprosim ho, aby isiel na tuto stranku hned ako pride z Pavloviec nad Uhom a urcite Vam rad vsetko vysvetli...

Ľuboš Trubíni   Reagovať

0

0

Vytvorte BIO klub vo vašom meste

Ak máte záujem o biozeleninu z Agrokruhu, skúste nájsť ešte pár rodín vo vašom meste a potom sa určite nájde riešenie s dopravou.

Keď sme v TN zakladali pred 4 rokmi Klub BIO PaPa, tiež to nebolo ľahké. Spočiatku sme jazdili pre bioprodukty na ekofarmy pre 2-3 rodiny a tak sa to dosť predražovalo. S odstupom času rodín pribúdalo a našli sa aj ďalší, ktorí boli ochotní občas na ekofarmy zájsť.

Na druhej strane, ak je objednávka veľká, samotní ekofarmári sú väčšinou ochotní bioprodukty doviezť až k nám. Možno aj pán Šlinský by mohol biozeleninu rozviezť, ak by objemy boli dostatočne veľké.

Realita je na Slovensku zatiaľ taká. Kto chce biozeleninu, musí si ju buď dopestovať sám alebo byť pripravený vynaložiť čas, energiu a dať pár koruniek navyše, aby si ju zadovážil priamo z ekofariem.

V tejto fáze hlavne vyjadrite svoj záujem a zeleninu z Agrokruhu a hľadajte ďalších vo Vašom meste. Možno sa nám podarí vymyslieť trasu na rozvoz, aby dopravné náklady boli čo najnižšie.
    Klaudia Medalová   Reagovať

0

0

kam a ako?

Ak mozem doplnit, v BA sa nam tvori celkom silna skupina ludi, ktori uz podporili pana Slinskeho. Dalsia vacsia skupina, o ktorej viem ja, je region ZH, BS, BB. A ak neviete, ako sa dostat k zelenine, skuste oslovit ludi zo svojho regionu. Ak vas bude viacej, bude to jednoduchsie. Staci povedat slovo biozelenina a uvidite, ako budu reagovat.
    My budeme celu zimu rozmyslat, ako zeleninu dostat az k vam.
    kytka   Reagovať

0

0

Na niektoré otázky odpovedá Ján Šlinský v článku Priložte ruku k dielu!
    Pavol Fábry   Reagovať

0

0

BIO zelenina Ardo

Na prekonanie dlhého zimného obdobia, keď čerstvej BIO zeleniny na Slovensku niet, Vám Ardo ponúka svoje produkty z rady BIO. Výrobcom tejto BIO mrazenej zeleniny, ako som už spomínal je spoločnosť Ardo Belgicko, ktorá je nadnárodnou spoločnosťou a ktorá má svoje fabriky v skoro celej západnej Európe a predáva svoje výrobky po celom svete - viď. www.ardo.com . Ardo je svetovým lídrom vo vývoji noviniek a jedál z mrazenej zeleniny. Jedno zastúpenie má aj na Slovensku: Ardo Slovensko s.r.o., Mierové nám.2, Galanta. Tovar BIO sa priamo dováža z Belgicka na Slovensko a dodacia lehota je cca 10-14 dní od zaslania objednávky. Okrem BIO mr.zeleniny Ardo vyrába 6 skupín výrobkov: klasickú mr.zel, ovocie, bylinky, cestoviny a hotové jedlá pre zákazníkov z Retailu /obchody/ a Cateringu /gastro/.
    Výrobky BIO zeleniny: rášok,brokolica,karfiol,fazuľka zelená,karotka kocky alebo rezaná,špenátové porcie,kukurica,hrášok s karotkou, polievková zelenina,letná zmes,wok mix,špenát so smotanou,červená kapusta s jablkami.
    Záručná doba je 24 mesiacov balenie v kartóne je 15x600g.
    BIO zelenina zatiaľ predstavuje pre zákazníka určitý životný štýl. V Západnej Európe tento druh výrobku začína byť bežne dostupný aj v obchod.sieťach a aj na Slovensku dopyt po BIO stále rastie. Ardo vlastní na produkciu BIO zeleniny certfikáty kvality z krajín: Francúzsko,Holandsko,Belgicko a pod.
    Kontakt: Ing.Branislav Bíro, tel/fax: 0317801481, ardo@ardozel.sk
    ARDO BIO zelenina   Reagovať

0

0

Pravidla fóra

• Diskujte slušne a k téme
  • Neurážajte iných diskutérov
  • Nezaťažujte ich reklamou
  • Ak niečo predávate využite inzerciu.

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií