BIO spotrebiteľ

železo v tabletkách

1. železo v tabletkách
    Ahojte, na zaklade rozboru krvi mi doktorka nasadila zelezo...kvoli znizenej hladine hemoglobinu...myslim si, ze to mam z toho, ze chodim darovat pravidelne krv...co myslite, mam brat tie tabletky? pytam sa, kedze mi v lekarni povedali, ze je to velmi tazke pre pecen....dakujem

Reagovať

2. Re: železo v tabletkách

ahoj,
    podla toho ake zelezo....aktiferrin, maltofer, ferronat....vsetky su ale tazke nielen na pecen, ale celkovo na travenie, pri dlhsom uzivani farbia zuby do zlta atd...liecim sa na anemiu uz 20 rokov, tak uz som ich do seba nasypala viac nez dost. Ja uzivam doma vyrobenu stavu z cvikle a miesam s vodou, pomaly to pijem, lebo aj to je dost tazke na zaludok, ale asi najlepsie. Ved skus, sama uvidiiis.
    Vela zdaru.
    zilinka   Reagovať

1

0

Re: železo v tabletkách

Ahoj...doteraz som s tym nemala problem...fakt to bude asi z darovania krvi, asi s tym prestanem a nebudem si nicit pecen s tymi tabletkami...lebo si myslim, ze mam dost vyvazenu stravu a jem tiez cviklu, spenat a kopu cucoriedok, aj ked zavaranych...inak mi predpisala aktiferrin...aj s piridoxinom....dik za odpoved
    Zvedavá   Reagovať

1

1

Ahojte, poznate 100% prirodne stavy lisovane za studena z cerstveho ovocia a zeleniny zn. MAURER? skuste ist na www.maurer.sk , tam je prekliknutie na celkovy zoznam ich ponuky, maju dost velku ponuku myslim ze 12-13 prichuti (maju aj cviklu - je suprova, a tiez cucoriedkovu a dalsie).
    peter   Reagovať

1

0

Pochybujem, ze by napriklad maltofer mal take hrozne nasledky - na rozdiel od Ferronatu ma dost ine zlozenie, precitajte si prilozeny popis alebo vygooglite info na internete. Zuby od neho urcite nezltnu a na rozdiel od Ferronatu (ten sa, myslim, uz ani nepredava) nezatazuje organizmus, nepotrebne zlozky zelezo sa lahko vylucia. Okrem samotneho zeleza (ci uz prirodneho alebo "umeleho") treba mat aj dostatok C vitaminu a kyseliny listovej kvoli jeho vstrebavaniu. Kedze mam problemy s anemiou, uzivam Maltofer Fol, ten obsahuje aj kyselinu listovu.
    aneta   Reagovať

2

0

Re: Re: železo v tabletkách

Ahoj no ako som tam vyšie čítala tie komentare. Tak ano je to prevda tie zuby môžu fakt dostať žltú farbu inak tak isto mamm problemi z anemoiu. Vyskušala som. Tablety. Sorbifret a maltofer sorbifret mi robil zle je stršne ťažkyy na žaludok. Maltofer tenn mi povedala doktorka. Žee jee premna slaby. Tak. Teras uživam aktiferin no uvidíme čo to bude ďalej. Upravujem sii hladinuu žela no lenžee. Ničimm si pečen tie tablety reaguju na pečen dos zle .
    Petra   Reagovať

0

0

ahoj aneta, v tehotenstve aj mimo neho som tebou spominany Maltofer fol uzivala, samozrejme viem aj o potrebe sucasne uzivat vit. C a acidum folicum, taktiez je potrebne sucasne uzivat pyridoxin atd.... Okrem ineho preparaty zeleza len dodavaju zelezo, samotny problem nedostatocnej krvotvorby neriesia. Problem pri zlej krvotvorbe je v peceni, slezine atd....
    Som lekarka, takze viem, co sposobuju pri dlhodobom uzivani preparaty typu Maltofer, Maltofer fol, Sorbifer durules, aktiferrin, aktiferrin compositum...atd. Zdravim.
    zilinka   Reagovať

1

0

ahoj!
    Mozete my prosim Vas poradit niekto,mojej 6 mesacnej dcerke zistili anemiu a lekarka jej dala kvapky Maltofer. Ja to uzivam tiez uz dlho lebo mam anemiu od mala. Dcerka je doteraz dojcena, a neviem, ci ma tu anemiu kvoli tomu, ze som ja mala nedostatok zeleza v mlieku pocas kojenia hoci som v kuse uzivala Maltofer aj Melasu. Teraz ale neviem ci jej ten Maltofer nejak nebude skodit,predsa len je to liek. A ci jej mozem davat Melasu aj ked ma len 6 mesiacov. Pripadne viete poradit nejaku homeopatiu ktora lieci priamo poruchu krvotvorby?? Lebo myslim, ze v jej veku by sa to este dalo vyliecit aj uplne. Dakujem za radu.
    kitty   Reagovať

0

0

Milá Zvedavá.
    Tak ako som sa vyjadril k cukrovke a hemoroidom:
    Tabletky neriešia problém, lekári sa nimi len snažia skorigovať následok, v Tvojom prípade nedostatok železa. Nechápu, že Tvoj stav má PRÍČINU. Pre lepšie pochopenie to napíšem takto: Ješ približne tak ako väčšina ľudí. Ale u väčšiny ľudí sa nedostatok železa neobjavuje. PREČO? V odpovedi na túto otázku je kľúč k tomu ako z toho von. Hľadaj príčinu. HĽadaj odpoveď. Neuspokojuj sa s tým čo vravia doktori. Oni tiež nevedia PREČO.
    Sú ľudia, napr. moja milivaná polovička, ktorí do seba hádzali tony (obrazne) železa a v krvi nemali napriek tomu takmer nič. PREČO?
    Železo neprejde do krvného obehu. PREČO? Choď takto stále ďalej a ďalej a prídeš k PRÍČINE. Jeden záchytný bod Ti predsa len dám - nehľadaj vonku, PRÍČINA JE V TEBE.
    Prajem Ti šťastnú cestu.
    Brano
    Brano   Reagovať

1

0

Ahojte, rada by som sa opytala odbornikov, tiez mam problemy zo zelelzom a uzivala som Aktiferin, je to naozaj skodlive uzivat dlhodobo?

Brano, ja som sa tiez neuspokojila s tym co vravia doktori, ale zeny su predsa len nachylnejsie ako vy muzi...vy nemate kde stracat, ak by si mohol dat niake konkretnejsie info, urcite by sme ti boli viacere vdacne.
    Ja sa tym zaoberam uz asi 4 roky, stav som si zlepsila, ale na pricinu som stale nedosla...takze ak mas niaky navod, ako zistit tu pricinu budem ti povdacna, mozno to bude nieco, com som este neskusala.
    Zuzi   Reagovať

0

0

Ahoj Zuzi a všetci čo máte problém so železom a krvotvorbou. (a nie len s tým)
    Nejdem tu machrovať a filozofovať, napíšem rovno moju vlastnú skúsenosť. Tak to pochopíte najlepšie. Keď som sa spoznal s mojou milovanou manželkou, mala leukémiu. (už som to niekde písal) Krvné testy dopadli tak, že tu vlastne už ani nemala byť. Bola v štádiu, kedy už nedokázala vyjsť 10 schodov bez dvoch prestávok na vydýchanie. Denno-denné krvácanie odspodu bolo pravidlom (už pol roka!). Nasadili sme makrobiotiku, energetické zásahy + jedla melasu, umebošky, morské riasy... (tabletky nemohla, vždy ich vyzvracala) Ale dosiahli sme len zastavenie postupu. Ďalšie testy dopadli tak isto ako tie predchádzajúce. Dali jej podpísať, že odmieta klasickú liečbu. (ich ličba spočívala v jedení mäsa a pečeňe. Keďže bola vegoška, odmietla. A dala im zaujímavú otázku, po ktorej ju vyrazili. "Ak je to v tom, že nejem mäso, čo potom robia v čakárni tí čo ho jedia?"
    Potom som sa stretol so Scientológiou (áno, s tou nebezpečnou sektou, ktorá vymýva ľuďom mozgy...:-) a s jej teóriami, ktoré bolo načim (chich, aké dobré slovo) otestovať. Strach musel ísť bokom. Ak totiž majú pravdu, moja milovaná prežije. Urobil som auditorský kurz a začali sme auditovať.
    (auditing - proces navrátenia človeka do spomienok, ktoré sú ťaživé a plné bolesti psychickej, aj fyzickej a vybitie bolesti z týchto spomienok. Tým prestávajú ovplyvňovať súčastnosť. Nejde o hypnózu. Počas auditingu je človek plne pri vedomí, uvedomuje si čo sa deje, môže kedykoľvek otvoriť oči a aj si to všetko pamätá. Ak by bolo treba, vysvetlím bližšie)
    O mesiac sme šli na krvné testy. Nebolo to už síce potrebné, pretože zmena jej zdravotného stavu bola očividná, ale predsa len, hovorí sa, že pred smrťou sa zvykne človeku uľaviť... :-) (žartujem)
    Bola ZDRAVÁ. Úplne zdravá. Čo sa vlastne stalo? Prečo vyzdravela??
    Hubbard (zakladateľ Sc.) hovorí, že keď má človek ÚTLAK, bude zlyhávať akýkoľvek pokus o liečbu. Lieky, ani telo nebudú reagovať tak ako sa očakáva.
    ÚTLAK! A dokonca nemusí byť zo súčastnosti. Ak človek v minulosti prežil silný útlak (spomienka obsahujúca psychickú/fyzickú bolesť) ide to s ním celý život. Až do momentu odstránenia bolesti z tejto spomienky.
    A PRESNE TOTO SA STALO. Vybili sme more bolesti. Po každom sedení sme po zemi zbierali mokré vreckovky... A po každom sedení dýchala stále lepšie a lepšie...a vedela sa usmievať stále krajšie a krajšie...
    Odvtedy uplynuli 4 roky a moja milovaná stojí za mnou a usmieva sa nad tým čo píšem :-)
    Akékoľvek otázky, pripomienky, nadávky,... môžete vyjadriť buď tu na fóre (ak chcete, aby z toho mali prospech aj iný), alebo, ak mi chcete vynadať súkromne :-) tak na branislavorlicek@zoznam.sk
    Prajem všetkým pekný deň a skoré uzdravenie.
    Brano   Reagovať

5

1

Ahoj Brano dakujem za odpoved, presne toto som chcela, lebo s toho prveho prispevku to bolo tak malo zrozumitelne.

Gratulujem tvojej manzelke a obidvom vam zelam, aby ste si pekne nazivali aj nadalej:)

No ja verim v jedno a to je sila odpustania a nedrzania v sebe negativnych pocitov k akemukolvek inemu cloveku, udalosti, ci comkukovlek. Ale toto nevymyslel niaky scientolog ale je to zakorene v Bozis principoch, v biblii. Dalej je vseobecne zname, ze psychika sa zakonite premiena do chorob. A viera v Boha dokaze este vacsie zazraky a trvale.

Co je scientologia nebudem sudit, len tolko,ze zlo sa moze javit aj cez dobro..a to ako to je, musis zistit asi najlepsie sam. Nechcem ta ani urazit ani nic podobne, ale podla mna to ma aj troska ine pozadie...

Aj tak dakujem za odpoved, myslim, ze odhliadnuc od vsetkeho ludia si mozu pomoct ak zo seba naozaj tu bolest a vsetko dostanu.
    Drzte sa :-)
    Zuzi   Reagovať

0

0

Ahoj Zuzi.
    Som rád, že Ti to pomohlo.
    Aj ja som mal na Scientológiu svoj názor. A môžem Ti povedať, že bol oveľa-oveľa radikálnejší ako si napísala. Scientológia? BRRR!!! Naskakovala mi "husia koža". Samozrejme, bolo to preto, že som si neoveroval čo sa píše v novinách a časopisoch (bez urážky, hlavne v tých kresťanských). Akonáhle som si začal overovať čo čítam...
    Napríklad: Na internete je zaujímavá knižka - ZA RIEKOU JE XENU. Napísala ju bývala členka Scientológie. Čítal som to veľmi pozorne a môžem Ti povedať, že je to veľmi zaujímavé čítanie. Dokonca je tam veľmi veľa pravdivých informácií. A to je na tej knižke najhoršie. Nie tá pravda, ale to, že medzi pravdivé informácie boli šikovne povkladané nepravdivé. Ako celok to potom vyznieva veľmi dôveryhodne. A keďže si ľudia nezvyknú overovať fakty...
    Zopár klamstiev z tej knihy (aspoň tie čo si pamätám):
    Slečnu dali pracovať do jaslí v SEA-ORGu (SEA-ORG - Scientologická organizácia) Opisovala, ako sa Scientológovia chovajú k bábätkám, ktoré sa narodia rodičom v SEA-ORGu. Vraj sa váľajú vo vlastných výkaloch, plačúce a nahé...
    A teraz zopár faktov: Akonáhle otehotnie žena v SEA-ORGu, musí, zdôrazňujem MUSÍ odísť do civilu aj s manželom a môžu sa vrátiť až keď dieťa dovŕši vek 10 rokov. V SEA-ORGu NEEXISTUJÚ JASLE!

Slečna zdedila čiastku 25 000 dolárov. Chcela si za ne zaplatiť auditing a ďalšie služby. Opisovala scénku, ako sa rozpráva s človekom, čo to vybavuje a vyberá aj peniaze. Objednala si OT1 (OT- skratka pre Operujúci Thetan. Stupne ako 1, 2, 3... udávajú úroveň oslobodenia/schopností bytosti), OT2, OT3 a potom sa jej pán spýtal: Samozrejme chcete AJ CLEARa, však? (CLEAR- osoba, ktorá má vybytú všetku bolesť zo všetkých neg. spomienok. Definícia je trošku dlhšia, ale nám aj toto stačí)

A teraz fakty: Všetci členovia SEA-ORGu majú VŠETKY SLUŽBY ZADARMO!
    Ďalej, nie je možné objednávať si služby na úrovniach OT skôr ako nie si CLEAR! Skrátka to nejde. Bolo by to ako keby si najskôr chcela vyjsť na druhé poschodie, bez toho, aby si prekonala výšku prvého. Nie je to možné ani keby si mala milióny v USD.

Slečna opisovala osud ľudí, ktorý zostali v SEA-ORGu. Jedna jej kamarátka vraj zomrela na rakovinu mozgu.

Fakty: NIE JE TO MOŽNÉ. Človek, ktorý je na úrovni CLEAR a vyššie NIKDY NEOCHORIE na žiadnu civilizačnú chorobu. (na to, aby si pochopila prečo je to tak, by si si musela prečítať knihu DIANETIKA) Nikdy nebol zaznamenaný jediný prípad, kedy by sa toto bolo stalo.

Prečo vlastne bola táto kniha napísaná? Odpoveď je na konci knihy. Slečna tam píše ako sa psychicky zrútila a pomohol jej z toho miestny pán farár...a ako znovu našla BOHA... Áno, vietor fúka odtiaľ. Kresťanská propaganda. Mrzí ma len to, že cirkev s najväčším počtom "ovečiek" sa znižuje ku klamstvám. Keď klamú v tomto, ako im mám veriť v tom ostatnom?
    Áno, máš pravdu, ze zlo sa moze javit aj cez dobro. A to ako to je, musis zistit asi najlepsie sama.
    A teraz k tomu v čo veríš: sila odpustania a nedrzania v sebe negativnych pocitov k akemukolvek inemu cloveku, udalosti, ci comukolvek - BOHUžiaľ, myseľ funguje inak ako by sme si želali. Čo myslíš, prečo (sa) kresťan zabije? Veď denne v kostole počúva o odpúšťaní, o milovaní blížneho svojho... A dokonca to aj robí. Miluje a odpúšťa. A zrazu, ani nevie ako, stojí pred súdom s krvou na rukách. Čo sa stalo??? Ani on nevie. Bol dobrým kresťanom.
    Poviem Ti toto: Myseľ kresťana funguje tak isto ako myseľ kohokoľvek iného. Koľko kresťanov je chorých?? Aj Ty si medzi nimi. Je za tým Tvoja myseľ. Či si kresťanka, alebo nie. Či odpúšťaš, alebo nie. Tvoja myseľ si ukladá VŠETKY NEGATÍVNE ZÁŽITKY DO ŠPECIÁLNEHO "PRIEČINKU". Ja viem, že sa to nečíta pekne, ale fakty sú fakty.
    Pekný deň Ti Zuzi. B
    Brano   Reagovať

0

0

Brano, neporovnavam sa s ostanymi krestanmi, nie som za nich zodpoveda, ani za nikoho ineho, vies toto nie je o porovnavani, je to iba o tebe..ked niekto si da iba nalepku a nepochopi o co ide, nie je to to iste!

Co sa tyka choroby,mala som skutocne velke problemy, no upravuje sa mi to, ked som zacala skutocne verit a citit svoju vieru, a to bolo len pred nedavnom:) ale viera nie je prevencia proti chorobam, takto by som to zase nechcela postavit, to je troska ina uroven

Musis to naozaj citit, toto nie je iba ze sa tak nazvem
    ludia su len ludia, preto vyberat priklady z radu, co urobil ten alebo onen knaz ci krestan naozaj nie je na mieste,..my nie sme bohovia, nie sme idealni
    Zuzi   Reagovať

0

0

na to aby aby sa clovek dal do poriadku existuje uz davno od mojzisa prikazanie tretie a to DEŇ SVIATOČNÝ MÁ© SVÄTI«! Aby človek mohol napriek zblúdeniu eąte v pravý čas dospie» k poznaniu, Boh dal na pomoc µuďom tretie prikázanie, radu, aby svätili sviatočný deň! Plnením tohto prikázania by sa v kaľdom človeku postupne zrodila túľba ís» za Svetlom a spolu s ňou by sa ukázala aj cesta. Túľba človeka by zmocnela a zhutnila sa do modlitby, ktorá by ho napokon vyniesla nahor k splneniu jeho ľelaní. Potom by dnes človek vyzeral ináč! Preduchovnený, zrelý pre tú ríąu, ktorá musí prís».
    Počúvajte teda a konajte tak, aby naplnenie prikázaní pripravilo vaąu cestu.
    Deň sviatočný máą sväti»! Ty! Slová vyjadrujú celkom zreteµné, ľe ty máą da» posvätenie sviatočnému dňu, musíą ho pre seba urobi» posvätným!
    Sviatočný deň je sviatočná chvíµa, keď odpočívaą po práci, ktorú Ti ukladá tvoja pú» po zemi. Sviatočnej chvíli, dňu odpočinku vąak nedávaą posvätenie, ak pritom pestujeą len svoje telo. Ani vtedy nie, keď hµadáą rozptýlenie pri hre, pijatike alebo tanci.Sviatočná chvíµa «a má privies» k tomu, aby si sa v pokoji pohrúľil do svojho myslenia a cítenia, prehliadol svoj doterająí pozemský ľivot, predovąetkým vąak uplynulé pracovní dni posledného týľdňa a vyvodil z toho uľitočné uplatnenie pre svoju budúcnos». ©es» dni moľno vľdy µahko prehodnoti», lebo čo trvá dlhąie, µahko sa zabúda.http://www.poznanie.sk/knihy/ Desa» Boľích prikázaní a Otčenáą Abd-ru-shin
    Len čo chce človek prekona» chorobu, musí privies» telo do násilného duchovného vytrľenia, podobne ako v malom rozsahu strach pred zubným lekárom môľe zahna» boles» zubov.
    Také stavy vysokého vzruąenia telo vydrľí bez ujmy na zdraví raz, snáď i viackrát, nie vąak trvalo, bez váľneho poąkodenia.
    jan   Reagovať

0

0

Ahoj Zuzka.
    Súhlasím s Tebou. Je to o jednotlivcovi. Nemal som v úmysle porovnávať Kresťanstvo so Scientológiou. Aj keď myšlienka je to celkom zaujímavá...
    V jednom by som Ťa ale rád p***ravil:"my nie sme bohovia, nie sme idealni". Pozri sa na to takto (nedávno som to vysvetľoval Jánovi na tomto fóre): BOH je DOKONALÝ. Dúfam, že s tým súhlasíš (Jozefovi to akosi nešlo :-) Čiže všetko čo stvoril a tvorí JE DOKONALÉ. Veď môže niekto DOKONALÝ urobiť niečo NEDOKONALE?? A keďže stvoril aj Teba (dokonca na svoj obraz), logicky MUSÍŠ byť DOKONALÁ. A aj si. Niečo Ťa ale "brzdí". Niečo pracuje proti Tebe. Čo to je?
    Určite si už počula, alebo čítala, že človek využíva kapacitu svojho mozgu cca na 7%. Sú aj názory, ktoré hovoria o 5-tich percentách. Einstein vraj dokázal využívať mozog na 9%. A bol považovaný za génia. Čo keby som Ti povedal, že CLEAR (čiastočná definícia v predchádzajúcom príspevku)využíva 98% kapacity mozgu? Vyhlásiš ma za blázna? Alebo si budeš myslieť, že sa im už podarilo vymlieť aj mňa?
    Čo myslíš, prečo aj politici chodia so Scientológmi konzultovať niektoré ťažko odhadnuteľné zmeny v spoločnosti? Prečo také mega firmy ako IBM, MERCEDES a kopa kopa ďalších sú ochotné platiť za Scientologické NOW-HOW, konkrétne školenie vedenia podniku? Len preto aby boli IN? Nie. Je to preto, lebo vedenie podniku rozpracované takýmito "mozgami" je skrátka DOKONALÉ. Ak sa raz stretneš s takýmto človekom, budeš vedieť o čom hovorím. Škoda, že na slovensku ich je zatiaľ tak málo. (viem o štyroch)
    Ak takémuto človeku zadáš údaje ohľadom akéhokoľvek problému s ktorým si Ty nevieš rady, začne na Teba chŕliť riešenia jedno za druhým. A...čuduj sa svete...všetky budú správne! Ja viem, vyzerá to tak, že som už skutočne vymletý :-) Ale nejde mi o to, aby som Ťa o niečom presviedčal. Ja len že s tou ľudskou dokonalosťou to môže byť aj inak...
    Pekný deň Ti. B
    Brano   Reagovať

0

0

Ahoj Zuzka.
    Toto som ešte zabudol:
    Americký prezident G. Busch má ministra financií Scientológa menom Hank Paulson. Prečo? Pre modré oči asi nie...
    Aby si si to mohla overiť - zdroj tohto údaju:
    Denník PRAVDA, sobota, 3.júna 2006.
    Pekný deň Ti. B
    Brano   Reagovať

0

0

preto ma asi tak daleko amerika od prirody!
    jan   Reagovať

0

0

Ahoj Brano!
    V kazdom pripade je zaujimave, co si napisal. Nepoznam Scientologiu blizsie, iba z pocutia. Ja tvrdim, kto lieci, ten ma pravdu! To, co si opisal, mi dalo podnet na zamyslenie sa.Prajem tvojej milovanej polovicke, aj tebe vela zdravia. Co ste dokazali, je obdivuhodne.

Dalej by som chcela poradit tym, ktori maju malo zeleza zase z mojej skusenosti. Neberte to, prosim ako reklamu firmy, neponukam to nikomu s umyslom predat, ani na Slovensku nezijem. Doporucujem Nutrilite - zelezo, z firmy Amway. Je to esencialny mineral, ktory organizmus dobre resorbuje - bez vedlajsich ucinkov. Su to v podstate cukriky, ktore maju aj deti radi, mam s tym dobre skusenosti. Poradte sa s distributorom. Skuste vybrat jednu davku a dajte si urobit krvny obraz, tak najlepsie zistite, ci sa v tele nieco deje. Uz sa naozaj obavam dat nejake tipy, pretoze hned tu vznika podozrenie na reklamu. Ale nemozem mlcat, ked citam, co musia ludia vsetko do seba pchat.
    Ahimsa   Reagovať

0

0

Áno, železo z Nutrilite je skvelé. A skvelé by aj bolo to, keby si niektorí ľudia svoje debaty odložili na súkromné maily a nezahlcovali diskusné fórum z niečim, čo k danej téme nemá súvislosť. možno administrátor stránky by s tým mohol niečo urobiť a jednoducho také príspevky vymazať. Chcem sa dačo dozvedieť a aby som tu listoval jak blázen cez osobné odkazy iných....Strašné..
    Rado z MT   Reagovať

0

0

Všetkým, ktorý majú problém s krvným obrazom , železom , či krvotvorbou odporúčam namiesto akýchkoľvek syntetických liekov, či železa čisto prírodný prípravok BETAVITAL, podrobný popis nájdete na nete www.mojezdravie.sk Je to koncentrát cviklovej a mrkvovej šťavy bohatý na všetko potrebné pre krvotvorbu, vitamíny , minerály, ... je vynikajúci a cenovo dostupný. Pri vážnejších ťažkostiach súvisiacich s krvou je ho dobré kombinovať s prípravkom Balancer. Už po dvoj mesačnej kúre nastane výrazné zlepšenia a prípravok je možné užívať dlhodobo aj celoživotne, vzhľadom na jeho čisto prírodný charakter. Odporúčam pre kontrolu účinku aj krvné testy. Máme s ním v rodine vynikajúce výsledky , dokonca i v zlepšení dlhodobo zlých pečeňových testov.
    wana   Reagovať

0

0

Re: železo v kvapkach

chcela by som sa spytat - co vsetko sa moze stat, ak moje dieta (este nema ani dva roky) dostal do uzivania kvapky Aktiferinu.
    Berie 5kv rano a 5kv vecer. Doposial mu scernali zuby (co je teda aj na letaciku napisane, s tym, ze po douzivani by mali zase vyblednut).
    Lekarka mu ich predpisala, aby sa mu upravila krv. Poskodenie pecene a inych organov mozno predpokladat aj pri uzivani tychto kvapiek?
    Predpisala mu ich zatial na tri mesiace, ze potom sa uvidi, co dalej.
    La.garde   Reagovať

0

0

Ahoj La.garde.

s tym vyblednutim zubov to nie je take iste. Moj syn mal dva ked bral kvapky Aktiferin a zuby sa mu uplne pokazili. Teraz ma 7, vyzeraju strasne, tesim sa ked mu vypadnu. Uz asi 2 roky totiz ani nema cim jest, predne dva sa mu jednoducho rozpadli... takze tak
    lenka   Reagovať

0

0

Keby ste chrúmali železný šrot tiež sa vám vylámu zuby.
    ?   Reagovať

1

0

Ahoj Lenka,

my sme asi mali vacsie stastie - uplne som ostala prekvapena.
    Prisla som za lekarkou, aby mi vysadila Aktiferin a nasadila Maltofer.
    Nepresiel poriadne ani tyzden, ale tie zubky vybledli (este trochu casu a budu ziarivo biele ako boli povodne). Dokonca, co mal aj bodky alebo ciarky cez zubky. Bola som s nim aj u zubarky, a vsetko je OK. Pochvalila ma, ze sa mu pekne staram o zubky. Takze naozaj to asi zavisi od organizmu.
    La.garde   Reagovať

0

0

Som rád, že sa opäť bavíme o železe a nie o sektách... Takže prosím už len o železe alebo choďte na iné fórum.
    peter   Reagovať

1

0

Dobry den,

skuste dlhodobo uzivat sladkovodne riasy Bio Spirulina (Health Link) (www.planetafood.sk) a Alga spring (www.ceskachlorella.cz). Osobne mam s nimi velmi dobre skusenosti pri rieseni anemie.
    Alsuna   Reagovať

0

0

naozaj pozoruhodny postoj - neviem ci jej to nebude skodit, predsa len to je liek....nemaju lieky nahodou pomahat?
    ja   Reagovať

0

0

ahoj zvedavka, ja len poradim okrem tej bio spiruliny aj trstinovy cukor " MELASA ", je fakty supis, a je v tekutom stave. papa 5aZvedavá napísal:

> Ahojte, na zaklade rozboru krvi mi doktorka nasadila
    > zelezo...kvoli znizenej hladine hemoglobinu...myslim si, ze to
    > mam z toho, ze chodim darovat pravidelne krv...co myslite, mam
    > brat tie tabletky? pytam sa, kedze mi v lekarni povedali, ze je
    > to velmi tazke pre pecen....dakujem
    petrusa   Reagovať

0

0

Preparatov na riešenie nedostatku železa je vidim dosť. Ja som niektoré zo spomínaných ani nepoznal. Jedine Maltofer. Ja som ale užíval Tardiferon fol. Vždy spolu s celaskonom. A vysledky boli tiež relativne uspokojive. Ale nedavno som sa dočital, že umelé cečko neznaša kovy. Vraj sa pri tom niečo uvolňuje a je to škodlivé. Má niekto s týmto skúsenosť?
    entomo   Reagovať

0

1

No ešte že sme sa prestali modliť ... moje nervy?!
    Zelenonou ako je hlávkový šalát, špenát, cvikla, červené bobulovité ovocie môžete dodať telu akú-takú dávku železa. Treba sa obrčas povŕtať aj v prírodnej medicíne ako sú bylinky, napr.šťaveľ, z ktorého nám starká robievala šalát alebo ho len tak posekala na chlebík s pažitkou.
    Môj kamarát užíval / trpel chronickým nechutenstvom/ taký sirup z 21 druhov ovocia a zeleniny a bolo to obohatené aj o vitamín B12 a bolo to skoro až čierne. Chutilo to po čiernych ríbezliach a malinách a čučoriedkach. Fakt to bolo dobré. Po čase mi hovoril, že mu to pomohlo. Ak by ... môžem zistiť, čo to mal a kde to zohnal.
    tibi   Reagovať

0

0

...zdravím vás všetkých.....problémy so železom súvisia so strachom zo života,strachom z budúcnosti....treba najskor hladat príčinu a potom riešit následok....mala som anémiu,možem povedat velmi dlho a pomerne silnú...ale neuspokojila som sa s lekármi,hladala som prečo..?????...a čuduj sa svete ,prišla som na príčinu,pomaly som ju riešila,odpúštala....a dnes som bez tabliet a železa mám dost....bola som na tom fakt vážne,už som dostávala železo do žily injekčne,lebo tablety mi už nezaberali,tri krát mi vypadali vlasy---ale nevzdala som to a výsledok sa dostavil.....držím vám všetkým palce..
    yvonn7   Reagovať

0

0

Re: Re: železo v tabletkách

ahoj len by som sa ta chcela blizsie spytat na ten strach ja mam anemiu uz roky az teraz s nou mam vazne problemy hlavne s nechutou do zivota slabostou a tak..a ten strach ani nehovorim..okrem toho este zvyseny fibrinogen vie mi niekto poradit co je najlepsie? aktiverin beriem 15 kvapiek 3krat denne ale som objednana uz aj na hematologiu aby sa zistil skutocny problem dakujem za odpoved
    veronika   Reagovať

0

0

Re: železo v tabletkách (nové)

Ahoj. Myslím, že darovaním to nebude. Ja som našla železo bez nežiadúcich účinkov - Globifer forte. Je voľne dostupný v lekárni a u mňa osobne sa výsledky užívania ukázali už po niekoľkých týždňoch.
    Jana   Reagovať

0

0

Pravidla fóra

• Diskujte slušne a k téme
  • Neurážajte iných diskutérov
  • Nezaťažujte ich reklamou
  • Ak niečo predávate využite inzerciu.

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií