BIO spotrebiteľ

Diskusia k článku: Žihľava – kráľovná zdravia

1. Žihľava – kráľovná zdravia
    Známa rastlinka, aj keď často nemilo, však? Neobľúbená burina na záhrade, kráľovná všetkých priekop, neupravených záhrad a tienistých zákutí. Ale zároveň storočia cenený pomocník pre zdravie človeka. Prečo? Čriepky z histórie:
    - Už starí Rimania si šľahali reumatické kĺby zväzkami žihľavy
    - U nás sa dávala dobytku do jedla, lebo sa verilo, že dokáže odohnať zlých duchov
    - Zakopávala sa do rohu poľa, aby ho chránila pred vtáctvom a škodlivým...

Reagovať

2. je to super stranka
      Reagovať

0

1

zihlava ma jednu zlu vlastnost...radi sa medzi rastliny, ktore najviac akumuluju dusicnany...a este mala poznamka-nesmu ju uzivat ludia s poruchami krvnej zrazanlivosti
      Reagovať

0

0

Jeden velmi dobry clanok o tom ako pouzivat zihlavu som citala aj z tohto zdroja: http://www.fitcomplex.sk/clanky/ako-pouzit-liecivu-zihlavu-inspirujte-sa-receptami-nasich-predkov
    Sa chystam na zihlavovu detoxikacnu kuru, tak som zvedava, ake budu vysledky - ci sa budem citit ako novy clovek :)
      Reagovať

1

0

žihľava je dobrá na reumu.
      Reagovať

0

0

dobrá stránka
      Reagovať

0

0

tvár

na tvári mám také červené fľaky, pupence

ani nie na tvári ale na lícach a trochu na čele

brala som aj zodac ale bolí mňa z neho hlava
    mám 57 rokov Doposiaľ som
    nič takénemala pokožku mám veľmi jemnú.
    Vždy som skôr červená než bledá.
    etela basova   Reagovať

0

0

pijem čaj zo žihľavy a som spokojná,tvár mám červenú,boľavú samé pupence,keď začnem na jar s čajom tak sa my to skludní,doktori my hovoria že je to alergia na slnko a v zime ho veru nebolo a čelo mám sústavne zakryté vlasmi.Aj manžel bol s výsledkami spokojný ale doktor mu to zamietol,neviem prečo?Skúste my poradiť..........
      Reagovať

0

0

Re: Žihľava – kráľovná zdravia

pozor, zihlava obsahuje vela histaminu. Kto trpi alergiou na histamin nech sa jej radsej oblukom vyhne inak riskuje napriklad cervene flaky na tvari a paliaco - svrbiaci pocit. Takto som dopadla po precistovacej zihlavovej kure.
    Katarina   Reagovať

0

0

Ja som si spravil dokonalý šamanský kúpeľ so žihľavou. Nazbieral som si kopu žihľavy, napustil horúcu vodu, žihľavu tam vysypal, najedol sa, uvaril si vývar zo žihľavy a vkĺzol do kúpeľa a pri tom som pil ten vývar. Priložil som si ju na telo a stláčal. Keď som vyšiel z vody telo ma vôbec nesvrbelo a však mal som ho celé červené, zrazu som cítil vo svojom telo obrovský nárast energie až som si myslel, že sa z toho zbláznim :D no však som to bral s chladnou hlavou až kým sa všetka tá energia neuložila v tele. Cca o 4 hodiny som nemal na tele ani flak, iba pár takých malých bodiek a cítil som také vnútorné svrbenie kostí z množstva energie, samozrejme pomaly sa to ustálilo. Vrele odporúčam každému s veľkou dávkou odvahy ;)
    MetHew   Reagovať

1

0

ma m problemi s mocenim

prosim vas mozete mi poradit ci mozem pit caj s zihlavy mam stim roky problemy a lekari mi neveria ze to je normalne
    julia   Reagovať

0

0

Žihľavu používam namiesto šampónu na vlasy- čerstvú alebo sušenú namočím v asi 2dcl vody, nechám chvíľu postáť a rozmixujem na jemno. Nepridávam žiadny šampón. Túto zmes nanesiem na pokožku hlavy a vyšúcham, potom treba riadne vypláchnuť zvyšky z vlasov. Napriek tomu že nepení, vlasy po uschnutí nie sú mastné. Je to ako klasické umývanie šampónom, len bez chémie, ktorá vlasom určite nerobí dobre. Odporúčam každému vyskúšať!
    Nelys   Reagovať

0

0

Pravidla fóra

• Diskujte slušne a k téme
  • Neurážajte iných diskutérov
  • Nezaťažujte ich reklamou
  • Ak niečo predávate využite inzerciu.

Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií