BIO spotrebiteľ

Máte záujem o pomoc na

Máte záujem o pomoc na svoje farme? Alebo chcete dobrovoľníčiť zaujímavo? Tak práve pre vás je tu WWOOF.

Ekofarmári ktorí potrebujú výpomoc na svojom statku, ako aj záujemci o dobrovoľníčenie na ekofarmách sa môžu odteraz zapojiť do systému WWOOF i na Slovensku. Tento celosvetový systém pomáha stretnutiam oboch týchto strán už 40 rokov.

Systém na Slovensku prevádzkuje občianske združenie SOSNA a funguje na slovenskej webstránke [www] Dobrovoľníci sa na nej môžu zaregistrovať zadarmo, ekofarmári za ročný poplatok 30€.

Dobrovoľníci takto môžu nabrať nové zážitky a skúsenosti, farmári zase bezplatnú výpomoc.

Pokiaľ vás to zaujalo, neváhajte sa zaregistrovať:)


Informácie podrobnejšie:

Od januára 2012 majú ekofarmári i záujemcovia o dobrovoľníčenie na ekofarmách možnosť zapojiť sa do celosvetovej siete WWOOF už aj na Slovensku. Pod touto skratkou sa skrýva celosvetová výmenná sieť, ktorá umožňuje prepojenie biofarmárov potrebujúcich výpomoc, s dobrovoľníkmi, ktorí majú záujem pracovať na biofarmách. Na Slovensku od začiatku nového roka túto službu začalo poskytovať občianske združenie SOSNA.

Skratka WWOOF (World Wide Opportunities On Organic Farming) by sa dala do slovenčiny preložiť ako Celosvetové príležitosti na biofarmách. Tento systém funguje už od roku 1971, dnes už vo väčšine krajín sveta. V Česku je možné „WWOOFovať“ od roku 2000 a posledné tri roky aj v Poľsku a Maďarsku.

Dobrovoľníci, ktorí majú záujem o výpomoc na biofarmách, chcú získať nové skúsenosti i zážitky, majú od januára 2012 možnosť registrovať sa už aj na slovenskom webe [www] To isté platí pre farmárov, pestovateľov, chovateľov, ktorí hľadajú výpomoc. Dobrovoľník pracuje na farme za byt a stravu. Samotné množstvo a charakter práce záleží na dohode medzi farmárom a dobrovoľníkom.

Keďže WWOOF funguje v štátoch po celom svete, existujú dobrovoľníci, ktorí práve cez túto sieť navštevujú aj vzdialené krajiny a spájajú tak príjemné s užitočným – popri výpomoci na farme majú aj čas spoznať okolitý kraj. Takto je možné navštíviť nielen Veľkú Britániu, Kanadu či Nový Zéland, ale i exotické krajiny ako Nepál, Peru či Uganda. V prípade záujmu o „WWOOFovanie“ v zahraničí je potrebné registrovať sa aj na WWOOF webstránke príslušného štátu. Ich úplný zoznam sa dá nájsť na [www]

Slovensko sa do siete WWOOF zapojilo kvôli dopytu zo strany farmárov i dobrovoľníkov, ktorí doteraz museli využívať najmä český systém. „O udomácnenie WWOOFu na Slovensku sa snažíme už pár rokov, keďže niekoľko slovenských fariem už zažiadalo o zaradenie do nášho českého zoznamu hostiteľov“, hovorí Lenka Veselá, riaditeľka organizácie Area Viva, ktorá sa stará o chod WWOOFu v Česku.

Občianske združenie SOSNA, ktoré sa obchod WWOOFu na Slovensku stará, prevádzkuje v Družstevnej pri Hornáde v blízkosti Košíc Ekologické vzdelávacie centrum s prírodnou záhradou. Ekocentrum SOSNA je funkčnou ukážkou ekologickej, zdravej a nízkorozpočtovej stavby, kde boli využité rôzne prírodné stavebné a izolačné materiály: slama, hlina, konopa, ovčia vlna a fúkaná buničina. Okolitý pozemok slúži ako ukážka zdravej, pestrej a peknej záhrady, v ktorej sa pestuje bez akejkoľvek chémie. Viac informácií nájdete na [www] alebo [www]

Cena: 30€ pre farmárov, zadarmo pre
Lokalita: Celé Slovensko

Kontakt


Reagovať na inzerát:
Máte záujem o pomoc na

  *) Váš e-mail je potrebné vyplniť,
     Mená, adresy, ani texty správ nesledujeme

  Váš e-mail *

  Predmet
  Text
Kontrolný reťazec *
vložte číslicu: jeden
 
       
Pridané: 23.03.2012
Platí do: 22.04.2012
Číslo inzerátu: 4337
Detaily inzerátu zobrazené: 1354 krátInzrecia

Rubriky inzercieTento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií