BIO spotrebiteľ

Letná škola sebestačnosti

Moštárna Hostětín s.r.o. Hostětín 4 687 71 Hostětí

Letná škola sebestačnosti, foto: Letná škola sebestačnosti


Letná škola patrí všetkým, ktorí sa zaujímajú o možnosti, ako dosiahnuť aspoň čiastočné sebestačnosti v zásobovaní potravinami, vodou a energiou. Všetkým, ktorí nechcú byť stále závislí na dodávkach palív, na svetových cenách surovín, na priemyselne spracované strave a chcú sa poistiť aj proti dopadom ekonomickej krízy.

Program

po 31. 8.
Úvod do resilience, energetická sebestačnosť, exkurzia po modelových ekologických projektoch v Hostětíne. Zamerané na možnosti vykurovania, ohrevu vody a výroby elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov (slnečná a fotovoltaické inštalácie, vykurovanie biomasou), úspory energie pri bývaní (pasívny dom), úspory energie pri čistení odpadových vôd (koreňová čistiareň). Ako ovplyvní klimatická zmena našu budúcnosť?

út 1. 9.
Hospodárenie s vodou v dome a na pozemku, využitie dažďovej vody, koreňové čistiarne odpadových vôd, recyklácie a zhodnotenia sivej vody, nakladanie a spracovanie kalov, kompostovanie domových odpadov a odpadov z čistenia vôd, netradičné systémy odvádzania a čistenia vôd.

st 2. 9.
Exkurzia za príklady dobrej praxe - návšteva rodiny Přímalových na Vartovně (Vsetínske vrchy) - ochutnávka syrov, svojpomocné stavanie, hospodárenie s vodou, pestovanie zeleniny a ovocia, chov zvierat, zásobovanie energiou

Št 3. 9.
Potravinová sebestačnosť - permakultúrne záhrada, princípy permakultúrneho dizajnu, zvieratá na záhrade, dizajn slepačieho lesa, pôda, rozkladacích a živiny, hnojenie, zakladanie vyvýšených záhonov (ohňom a klasicky), mulčovanie a kompostovanie, kompostovacie toalety, polykulturní záhradníčenie, zmiešané kultúry, tri sestry ...

Pi 4. 9.
Ako sa môžete stať sebestačnými aj vy? Na workshope si navrhnete vlastnú stratégiu sebestačnosti alebo sa môžete inšpirovať plánmi ostatných.

Vstupné: 3 200 Kč


Organizuje

Centrum Veronica Hostětín
Mgr. Eliška Suchanová


Poznámka:
Cena zahŕňa: lektorné, ubytovanie (4 noci) a celodenné stravovanie (4 x plná penzia + 1 x obed).

Na kurz je nutné sa vopred prihlásiť. Prihlášky prijímame do naplnenia kapacity, najneskôr však do 24. augusta 2015. V prípade problémov s registračným formulárom kontaktujte prosím organizátorka akcie.

Letná škola sebestačnosti, foto: Letná škola sebestačnosti


Reagovať na pozvánku:
Letná škola sebestačnosti


  Váš e-mail *

  Predmet
  Text
Kontrolný reťazec *
vložte číslicu: osem
 
 


Pozvánky na akcie
Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií