BIO spotrebiteľ

BIO Akademie 2013

Lednice na Morave, ČR

BIO Akademie 2013, foto: BIO Akademie 2013


Prestížna medzinárodná konferencia ekologického poľnohospodárstva (EP) sa tento, rovnako ako predošlý rok, zameria na problematiku Spoločnej poľnohospodárskej politiky (SPP) vo vzťahu k hospodáreniu na ekologických farmách. Každoročného stretnutia v Lednici sa už tradične zúčastňujú ekologickí poľnohospodári, spracovatelia a predajcovia biopotravín, zástupcovia štátnej správy a samosprávy, neziskových organizácií.

Tohtoročný, už 13. ročník našej konferencie prinesie informácie o podmienkach hospodárenia v režime EP pre obdobie od roku 2014, resp. 2015, o prínose EP pre krajinu, regionálny rozvoj či vo vzťahu ku klimatickej zmene.

Program

11.9.2013, streda

13:00-14:00 Registrácia (hala Záhradnícke fakulty, Lednice) - v prípade účasti iba na exkurziách prebehne registrácia ráno pred nástupom do autobusov (8:15 - 8:45).

14:00-16:30 Oficiálne otvorenie a plenárne zasadnutie - účasť potvrdila námestníčka ministra poľnohospodárstva ČR Jaroslava Beneš-Špalková a námestník ministra životného prostredia Tomáš Tesař. Ďalší účastníci plenárneho zasadnutia, z radov zástupcov ministerstiev, krajov a štátnej správy budú postupne potvrdení.

18:00 Slávnostný spoločenský večer v priestoroch lednického zámku, spojený s rautom z bioproduktov a biopotravín členov Zväzu PRO-BIO za účasti zástupcov Ministerstva pôdohospodárstva SR. Vyhlásenie výsledkov súťaží "Nejlepší sedlák Svazu PRO-BIO", "Česká biopotravina roku 2013" a "Nejlepší bioprodejna Svazu PRO-BIO".

12.-13.9.2012, štvrtok-piatok

09:00 Odchod na exkurzie podľa výberu (Česká republika alebo Slovensko)

Exkurzia A (TRASA SEVER), Česká republika (max. 40 osôb): agroturistika, spracovanie a predaj z dvora

Exkurzia B (TRASA JUH), Česká republika (max. 40 osôb): súčasné trendy, moderné prístupy a technológie v EP a obchode s bioprodukty

Exkurzia C, Slovensko (max. 40 osôb): Zelenina, víno??, kukurica na zrno, slnečnica, farmy s takou náplňou navštívime v rámci exkurzie C, ktorú pre nás pripravili kolegovia z Ekotrend. S miestnymi farmármi budeme diskutovať o skúsenostiach s rôznymi plodinami, ktoré u nás nie sú až tak časté, o spracovaní a odbyte týchto plodín apod.

Zmeny v programe vyhradené

Vstupné: Áno


Organizuje

Svaz PRO-BIO
Sylva Horáková


BIO Akademie 2013, foto: BIO Akademie 2013


Reagovať na pozvánku:
BIO Akademie 2013


  Váš e-mail *

  Predmet
  Text
Kontrolný reťazec *
vložte číslicu: jeden
 
 


Pozvánky na akcie
Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií