BIO spotrebiteľ

Výstava BIO-NEBIO

 1. Výstava BIO-NEBIO
  Aké máte skúsenosti s výstavou BIO-NEBIO?

  Reagovať

 2. Re: Výstava BIO-NEBIO


  Pracujem na Fakulte ekológie a environmentalistiky v Banskej Štiavnici, kde sme výstavu využili v rámci Dní ekologického poľnohospodárstva 2005:
  a) v meste - pre verejnosť, navštívilo ju viacero stredných škôl a žiaci Špeciálnej základnej školy
  b) na fakulte - pre študentov a zamestancov školy
  c) k výstave sme sa vrátili o pár mesiacov, kedy bola zapožičaná na jeden mesiac (od polovice decembra 2005 do polovice januara 2006) a nainštalovaná v Čajovni Klopačka v Banskej Štiavnici.

  Výhody výstavy:
  - oceňujem jej jednoduchú a rýchlu inštaláciu (nie je viazaná na špeciálne priestory) ako aj ľahkú prenosnosť - naozaj sa vmestí do jednej tašky, je to veľmi praktické (výborný nápad)
  - názornosť, pútavé fotografie

  Z vlastnej skúsenosti viem, aké ťažké je povedať jednoducho a pomerne stručne veľa informácií, vysvetliť podstatu. Preto oceňujem snahu autorov o zrozumiteľnosť, naviac, pokiaľ je výstava určená tak širokej skupine akou je žiactvo 2. stupňa základných škôl, stredoškoláci a verejnosť. Určite by sa vo výstave našlo pár viet, ktoré mohli byť ešte jednoduchšie, ALE nakoľko k výstave je aj brožúrka Minimum biospotrebiteľa a ďalšie infomateriály, skutočne za krátky čas sa dostanete k množstvu informácií. Predchádzajúca pripomienka v žiadnom prípade nemá za cieľ akýmkoľvek spôsobom spochybniť kvalitu výstavy. Určite si ju poďte pozrieť/požičajte si ju.

  Využitie výstavy z môjho pohľadu:
  - určite pre školy (predmety: zemepis/geografia, prírodopis/biológia, určite etika - veľmi dôležité, aj dejepis, slovenčina či iné jazyky - hoci napísanie úvahy po navštívení výstavy atď.)
  - pri verejnosti kľudne aj rodičia s deťmi - fotiek je množstvo a 2 či 4 ročné dieťa netreba samozrejme kŕmiť informáciami o ekologickom poľnohospodárstve, ale iste sa vyteší z obrázka sliepočky a pod. + môžeme rozprávať o tom, čo k životu potrebuje, ako rastie strom, ktorý nám dá jabĺčko a pod.
  Zuzana Gallayová   Reagovať
   
  0
   
  0

  Re: Výstava BIO-NEBIO

  Sú tradície, ktoré ľudský život obohacujú - otváranie studničiek, vynášanie moreny, Jánske ohne ... A sú tradície, ktoré sú skôr prejavom stereotypu, predsudkov a pohodlnosti. Jednou z nich je v slovenskom školstve zakorenený mýtus o tom, že výchovno – vzdelávací proces je o výklade a skúšaní, že výstavy, interaktívne programy, videoprojekcie, exkurzie, projektové vyúčovanie ... nemôžu byť hlavnou formou vyúčovacieho procesu, a ak sa im dá priestor, tak iba niekde na okrajoch školského roka.

  A pretože rád búram nefunkčné tradície a generačné mýty, myslím si, že spojenie dobrej výstavy s dobrým učiteľom na pôde školy, môže vytvoriť niečo, čo nazývam zážitok.

  Výstava „Bio – nebio“ je dobrá.
  Je dobrá preto, že nielenže otvára problematiku spoločnosťou zanedbanej témy ekologického poľnohospodárstva, ale otvára ju ľudsky citlivo, bez informačného balastu. Vždy, keď začnete ekologické poľnohospodárstvo podceňovať, spomeňte si na BSE, krívačku, slintačku, vtáčiu chrípku ...
  Je dobrá preto, že vizualizuje problém a umožňuje každému dobrému učiteľovi otvoriť a viesť dialóg so žiakmi
  A je dobrá preto, lebo nie je iba o poľnohospodárstve, ale aj o etike, biodiverzite, zemepise, spotrebiteľskej výchove, teda o témach, ktorými by školy vychovávajúce mladých ľudí pre 21. storočie mali žiť.
  Rudo Pado   Reagovať
   
  0
   
  0


Pravidla fóra

 • Diskujte slušne a k téme
 • Neurážajte iných diskutérov
 • Nezaťažujte ich reklamou
 • Ak niečo predávate využite inzerciu.


Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií