BIO spotrebiteľ

Potraviny ako liek


Alergie

Poradca známeho českého liečiteľa cez zdravú stravu o tom, čo a prečo nám spôsobuje alergie, ako sa im vyhnúť a ako eliminovať tie, ktoré máme.
Potraviny ako liek

Co jíst, když…

Co jíst, když... – znie názov českého, veľmi vydareného titulu. Ak vás bolí kĺb, máte unavené oči, dusí vás kašel cez noc, kniha vám dá hneď niekoľko domácich rád ako sa zbaviť problému. Jedná sa o produkty zdanlivo bežné ako je korenie či určitý druh zeleniny, ale pritom veľmi účinné pri daných ťažkostiach.
Potraviny ako liek

Funkční potraviny

Ak vás niečo bolí alebo máte problémy s telom, strava vám môže pomôcť pri zlepšení stavu veľmi dôrazne. Len treba vedieť ktorá. Kniha je dobrým sprievodcom po takýchto “funkčných” potravinách.
Potraviny ako liek

Kuchařka pro alergiky

Ak trpíte alergiami, vaša strava by mala byť upravená tak, aby vaše telo dokázalo úspešne bojovať s nimi. Táto kniha vám v tom môže pomôcť. Obsahuje rady a návody, ako upraviť a pripraviť stravu pre alergikov.
Potraviny ako liek

Léčebné umění Hildegardy z Bingenu..

Potraviny známe už v staroveku sú podľa Hildegardy - liečiteľky z Bingenu - silným liekom aj na choroby dneška. Poradí vám ich použitie.
Potraviny ako liek

Léčení kořením

Zaujímavá kniha o korení od výmyslu sveta je sprievodcom a zároveň aj „lekárničkou“. Nájdete tu odpoveď nielen odkiaľ prišlo ktoré korenie k nám, ale aj v čom sú jeho hodnoty pre náš organizmus, prečo ho používať a kedy je liekom.
Potraviny ako liek

Léčení včelími produkty

Včely sú nositeľkami zdravia. Kniha pojednáva o význame a hodnote produktov, ktoré nám dávajú. Tiež radí, kedy a ako užívať tieto liečivá prírody. Taktiež obsahuje poradcu pri jednotlivých chorobách súčastnosti, ako ich liečiť pomocou týchto produktov.
Potraviny ako liek

Léčení vínem

Už aj naši predkovia vedeli že vo víne je ukrytá nielen pravda ale aj zdravie. Podmienkou je ale správne užívanie. Kniha je dobrým poradcom a sprievodcom po určitých druhoch vína a vysvetľuje, ktoré a prečo je liekom. Obsahuje zoznam súčasných problémov človeka a ich liečenie vínom.
Potraviny ako liek

Léčivé pokrmy. Životosprávou ke zdraví. Praktická biokuchařka

Praktická biokuchárka obsahuje popis jednotlivých „liečiteľov“ z ríše potravín a k čomu sa používajú. Recepty sú jednoduché a chutné, hodnotou živín pre človeka dôležité.
Potraviny ako liek

O liečení hladovkou

Malá múdra knižka s cennými informáciami ruského pôvodného autora o tom, čo prináša telu hladovka, prečo je ju dobré absolvovať, rady a skúsenosti. Listy preložil a spracoval Ján Tóth, predstaviteľ „Fóra zdravej výživy“ v Bratislave.
Potraviny ako liek

Oddelenia knižnice

Zapožičanie kníh

Prevádzka knižnice CEA bola zrušená, nakoľko sa knihy strácali.

V prípade vážneho záujmu o zapožičanie (napr. knihu potrebujete ku štúdiu a nedá sa zohnať inde) nám napíšte. Je možné sa individuálne dohodnúť.Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií