BIO spotrebiteľ

Jedlo a výživa


Ajurvedická léčitelská kuchařka

Liečivá kuchárka obsahuje nielen recepty na harmonizáciu nášho tela. Jej nosnou časťou je poradca o jednotlivých potravinách, prečo a ako s nimi zaobchádzať. Je vhodná zvlášť pre ľudí cvičiacich jógu a tých, ktorý hľadajú princípy liečenia stravou podľa pátera Ferdy.
Zdravá výživa

Amaranth - cesta ke zdraví

Brožúrka o amaranthe, jeho pôvode a recepty jeho prípravy.
Zdravá výživa

Amaranth varíme a pečeme z pokladov starých Inkov

Čo je amaranth, odkiaľ prišiel a čo je jeho prínosom našemu zdraviu. Brožúrka bohatá na informácie tiež obsahuje recepty s jeho využitím.
Kuchárske knihy

Antioxidanty vo výžive

Správa odbornej komisie o dôležitosti a výžive antioxidantami v Európskej únii.
Zdravá výživa

Bez mäsa ku zdraviu

Poradca pri prechode na „zdravú stravu“. Čo s potravinami, ktoré ostali, ktoré sú to „zdravé“ potraviny, prečo radšej mäso vynechať a mnoho dobrých receptov.
Zdravá výživa

Chutná vegetarianská kuchyňa

Veľa dobrých receptov a fotografií pre inširáciu vegetariánov.
Kuchárske knihy

Česká biokuchařka - vaříme z biopotravin

Výborne pripravená kuchárka “Česká biokuchařka” s podrobným popisom obilovín a ich výživových hodnôt pre človeka. Recepty sú prehľadné, jednoduché a prípravou získate veľmi chutné jedlá. Kniha obsahuje množstvo farebných fotografií.
Kuchárske knihy

Česká kuchařka podle krevních skupin

Každý typ krvi má svoje špecifiká. Taktiež aj v oblasti výživy. Ak sa chcete dozvedieť, čo najviac „sedí“ Vášej krvnej skupine, táto kniha bude určite dobrým sprievodcom. Jasne a zrozumiteľne vysvetľuje rozdelenie potravín podľa jednotlivých typov krvi.
Zdravá výživa

Hľadá sa zdravý človek

Čo je zdravie, čo človek potrebuje, čo je vitamín a ktorý kde pomáha, ako pôsobí jedlo v organizme a aká je zdravá strava a prečo. Na tieto otázky nájdete odpoveď od fundovaného odborníka na zdravú výživu.
Zdravá výživa

Indická kuchyně. Recepty na tradiční, exotické a pikantni…

Súbor dobrých a typických receptov indickej kuchyne od polievky po „múčnik“, dokreslených farebnými krásnymi fotografiami.
Kuchárske knihy

Oddelenia knižnice

Zapožičanie kníh

Prevádzka knižnice CEA bola zrušená, nakoľko sa knihy strácali.

V prípade vážneho záujmu o zapožičanie (napr. knihu potrebujete ku štúdiu a nedá sa zohnať inde) nám napíšte. Je možné sa individuálne dohodnúť.Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií