BIO spotrebiteľ

Ako by ste propagovali hlasovanie o "Biopotravinu roka"?

07.09.2010 07:38

Na začiatok upozorním, že článok je o propagácii na internete a nezahŕňa aktivity mimo neho, aj keď práve aktivity mimo internet môžu nakoniec rozhodnúť oveľa viac o tom, ktorá potravina bude nakoniec biopotravinou roka.

Hlasovanie o biopotravinu roka začalo 30. júna a končí 30. septembra 2010. Máme za sebou viac ako 2/3 času vyhradeného na hlasovanie. Opäť pripomínam, že mám na mysli hlasovanie na internete, lebo hlasovať sa dá aj po tomto termíne na výstave BIOSTYL v Bratislave.

V nadpise článku sa pýtam: "Ako by ste propagovali hlasovanie o Biopotravinu roka?" Verím, že máte dosť nápadov, ale ešte predtým by som objasnil aká je vychodisková situácia.

  • Na platenu reklamu na internete možete rovno zabudnúť. Na to nie je vyčlenený ani 1cent. Teda žiaden eTraget, AdWords, ani platené odkazy či bannery na viac alebo menej známych web stránkach.
  • Hlasovanie o Biopotravinu roka podporuje momentálne až 1 (slovom jeden) on line bio obchod - Biosen.sk
  • O hlasovani okrem tento stránky (BIO spotrebiteľ) neinformuje žiaden subjekt, ktory je uvedený ako partner v päte web stránky biopotravinaroka.info.
  • Tlačovú správu "O titul Biopotravina roka 2010 súťaží osem biopotravín" prevzala akurát tak stránka zeleneskola.sk a niekoľko web stránok, ktoré monitorujú rss kanály.
  • O hlasovaní tiež informuje jeden výrobca zapojený priamo do súťaže.
  • Len pre zaujímavosť doplním, že viac ako 46% ludí príde na stránku kde sa rozhoduje o biopotravine roka zo stránky regionálna inzercia.sk, ktorá poskytuje túto "reklamu" zadarmo.

Opäť sa teším na vaše názory :-)






Hodnotenie: 53.4%, 3 hlasy Ako veľmi sa Vám páči tento článok? Dajte mu svoj hlas.

Pavol FábryVenuje sa programovaniu a tvorbe web stránok.
Články na stránkach BIO spotrebiteľ sú len malým spestrením jeho práce.

Diskusia: Ako by ste propagovali hlasovanie ...

    Ako by ste propagovali hlasovanie o "Biopotravinu roka

    Vyvesila by som oznamy na "zadarmo inzertne tabule" v obchodoch, ktoré sú napr. v Kauflande, Bille,...
    Takisto by som požiadala o vyvesenie na dvere bio-obchodov.
    Sonia

    Propagácia hlasovania Biopotravina roka

    Myslím si,že dať to ako nejakú súťaž na Facebook s tým,že tú potravinu,ktorá zvíťazí vyherca dostane.
    Psia Královná

    Možete sa pridať do skupiny: Hlasoval som za BIOpotravinu roka a zdieľať to so zvojími známymi na FB.

    Este doplnim, ze vyherci dostanu vsetky nominovane potraviny. Vyhercov bude 5.
    Pavol Fábry

    Mozno je to aj o tom, ze tie nominovane biopotraviny nie su velmi atraktivne. syr, bylinky, susene jablka... no preco by uz za to mal clovek hlasovat. urcite su chutne a zdrave a strasne bio, ale jednoducho su to take obycajne potraviny, ktore nevzbudia pozornost. vidim, ze tam mate aj logo dm, keby v nominaciach bol jeden al. dva z ich alnatura produktov, tak by to pravdepodobne dokazali slusne spropagovat.
    Tip na propagaciu: skuste vselijake fora, ako je napr. porada.sk alebo vselijake "mamickovske" ako je modrykonik.sk. Mozno aj niektore bioobchody maju svoje fora, ak uz nechcu priamo participovat.
    Svetlana

    AD: Svetlana

    Ma byt Biopotravina roka ta, ktoru dokaze producent najlepsie spropagovat - teda ma najlepsi marketing, alebo taka, ktora je najoblubenejsia medzi spotrebitelmi?
    Pavol Fábry



Čítať celú diskusiu k článku (8 príspevkov)   Pridať názor na článok





BIO magazín

Biopotraviny, bioprodukty
Kvalita biopotravín, veľtrhy, jarmoky, cenové porovnania, kluby biospotrebiteľov...



Najčítanejšie v rubrike



Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií