BIO spotrebiteľ

Vianočný recept, ktorý zvládnu aj chlapi
Súťaž Vianočné ČAROvarenie (8)

20.12.2004 00:04
Vianočný recept, ktorý si predstavíme v posledný deň súťaže „Vianočné ČAROvarenie“ je skutočné aj pre chlapov. Poslal nám ho, ako inak, chlap z Dolného Kubína. Pavol píše:
Dobrý deň,

posielam Vám recept, ktorý je na prípravu veľmi jednoduchý. Nakoľko ho zvládnem aj ja sám a vrelo odporúčam na vyskúšanie každému:

Zapečené jablká

Potrebujeme:

 • jablká
 • vlašské orechy
 • trošku masla
 • šťavu z pomarančov
 • akýkoľvek lekvár (najčastejšie používam ríbezľový)
 • škoricu a vanilkový cukor

Príprava:
Umyté jablká ošúpeme, rozdelíme na polky a vyberieme jadrovníky tak, aby sme v jednotlivých polkách urobili väčšie jamky. Do týchto potom dáme pol lyžičky ríbezľového lekváru a lyžičku potlčených vlašských orechov. Na vrch dáme trošku masla a posypeme škoricou a vanilkových cukrom. Jablká poukladáme do jánskej misy a podlejeme pomarančovou šťavou. Pečieme v predhriatej rúre približne 15-20 minút, nie na silnom ohni.

Na záver majster kuchár dodáva:

Najlepšie chutia ešte teplé.
Dobrú chuť!

Pošlite nám aj vy ten svoj vianočný recept a vyhrajte. V článku Súťaž: Vianočné ČAROvarenie nájdete pravidlá súťaže aj zoznam 10-tich výhier, ktoré máme pre vás nachystané.
Upozorňujem, ze dnes 20.12.2004 o polnoci je uzavierka súťaže!
Recepty, ktoré nám posielate uverejníme v rubrike Recepty na konci súťaže.


Hodnotenie: 100%, 1 hlas Ako veľmi sa Vám páči tento článok? Dajte mu svoj hlas.

Klaudia MedalováOd roku 2001 pracuje v Centre environmentálnych aktivít ako koordinátor aktivít na podporu rozvoja ekologického poľnohospodárstva. Stála tiež pri zrode klubu priateľov ekologického poľnohospodárstva Klubu BIO PaPa v Trenčíne.

Súvisiace články


Diskusia: Vianočný recept, ktorý zvládnu aj ...  Pridať názor na článok  Najčítanejšie v rubrike  Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií