BIO spotrebiteľ

CEA - Centrum environmentálnych aktivít

Projekt: BIO či nebyť?

CEA realizuje projekt „BIO či nebyť?“ zameraný na:

  • predstavenie výhod ekologického poľnohospodárstva najširšej verejnosti a
  • získanie spotrebiteľov pre bioprodukty a biopotraviny.

V rámci projektu bude v priebehu roku 2004

  • okrem spustenia týchto web stránok (www.biospotrebitel.sk)
  • urobená výstava o ekologickom poľnohospodárstve a
  • otvorené Bio informačné centrum (s ponukou informačných materiálov, literatúry, knižnice a videotéky).

Cieľ CEA - získavanie a šírenie aktálnych informácii

Nadväzujeme kontakty s ekologickými poľnohospodármi a maloobchodnými predajcami biopotravín, ale aj Ústredným kontrolným a skúšobným ústavom potravinárskym, Zväzom inšpektorov NATURALIS a Výskumným ústavom rastlinnej výroby. Snažíme sa dostávať k aktuálnym informáciám, posúvať ich ďalej a napomáhať tak lepšej informovanosti všetkých záujemcov o rozvoj EP.

Centrum environmentalnych aktivit ponúka

1. Kampaň - Priatelia ekologického poľnohospodárstva

Ľuďom so záujmom o aktívnu spoluprácu ponúkame možnosť ovplyvniť dianie v oblasti ekologického poľnohospodárstva prostredníctvom kampane Priatelia ekologického poľnohospodárstva - (prihláška).
V prípade dostatočného počtu nadšencov uvažujeme o vytvorení organizácie priateľov EP a ochrany spotrebiteľov podľa vzoru českej PRO-BIO LIGY.

2. Klub BIO-PaPa

Spotrebiteľom z okolia Trenčína ponúkame členstvo v klube priateľov ekologického poľnohospodárstva nazvanom Klub BIO-papa, ktorý pre svojich členov zabezpečuje pravidelný dovoz čerstvých bioproduktov z ekofariem až domov.

3. Web stránky - BIO spotrebiteľ

Ľuďom so záujmom dozvedieť sa viac o dianí v oblasti ekologického poľnohospodárstva ponúkame web stránky, ktoré si práve čítate.
Súčasťou stránok je o.i. aj on-line fórum

4. Knižnica

Učiteľom, študentom, novinárom a širokej čitateľskej verejnosti ponúkame možnosť využiť služby knižnice a videotéky Centra environmentálnych aktivít a požičať si literatúru, časopisy a videokazety zamerané na oblasť ekologického poľnohospodárstva, biopotravín a zdravého životného štýlu.

5. Vystava: Biopotraviny – to najlepšie pre vás

Od jesene 2004 ponúkame možnosť zapožičania výstavy fotografií o ekologickom poľnohospodárstve a biopotravinách nazvanú „Biopotraviny – to najlepšie pre vás!“

6. Infostánky, prednášky, ochutnávky

Príležitostne organizujeme infostánky, prednášky, ochutnávky – viac v časti: BIO spotrebiteľ - akcie, pozvánky... .

O ďalších aktivitách CEA (environmentálna výchova, trvalo-udržateľný Trenčín a podpora cyklistickej dopravy) sa dočítate viac na web stránkach www.cea.sk.

Kontaktná osoba: Klaudia Medalová

Adresa:
Mierové nám. 29, 911 01 Trenčín
tel.: 032/ 6 400 400
mobil: 0908 771 443Ekologické poľnohospodárstvoTento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií