BIO spotrebiteľ

Projekt „S energiou v dome“ ponúka súťaže pre školy

04.09.2009 13:45 Zdroj: Tlačová správa, 3.9.2009
Občianske združenie TATRY vyhlasuje tri interaktívne súťaže pre žiakov a kolektívy zo základných a stredných škôl v SR: Energetický audit domácnosti, Povedz to TY a Podaj to ďalej.
Práca v komunite - anketa
Práca v komunite - anketa
foto: Rudolf Pado

Vychádzajúc z faktu, že OSN vyhlásila obdobie rokov 2005 – 2014 za „Dekádu vzdelávania pre trvalo udržateľný rozvoj“, opierajúc sa o základné tézy prierezovej témy „environmentálna výchova“ (Štátny pedagogický ústav, 2008) a z dôvodu podpory projektového vyučovania na školách, vyhlasuje Občianske združenie TATRY tri interaktívne súťaže pre žiakov a kolektívy zo základných a stredných škôl v SR.

Prvou súťažou je Energetický audit domácnosti“, ktorej cieľom je realizácia energetických auditov v domácnostiach, v ktorých žijú mladí ľudia. K vypracovaniu energetického auditu je pripravený pracovný list „Energetický audit v domácnosti“, ktorý je možné vyžiadať si na adrese elektronickej pošty oztatry@slovanet.sk.

Každý žiak, ktorý vypracuje energetický audit vo svojej domácnosti a zašle ho na adresu OZ TATRY do 15.4. 2010, bude zaradený do zlosovania o 5 knižných darov v hodnote 33,20 €.

Súťaž „Povedz to TY“ reaguje na fakt, že napriek tomu, že téme obnoviteľných zdrojov energie a šetrenia energiami sa venuje množstvo odborných publikácií, letákov, internetových stránok ... , problémom je často zrozumiteľnosť týchto nosičov informácií pre mladšiu cieľovú skupinu. Cieľom tejto súťaže je preto podnietiť mladých ľudí, aby k týmto témam vytvárali vlastné prezentácie a materiály, ktoré by zrozumiteľným spôsobom približovali tému ich rovesníkom.

Okruh vytváraných produktov: Príprava PowerPointových prezentácií k súťažným témam a ich aplikácia na miestnej úrovni (ich následné využívanie v rovesníckom vzdelávaní, počas prednáškového turné v miestnej komunite, a pod.). Príprava vzdelávacích a propagačných spotov, krátkych filmov, animácií, návrhov propagačných plagátov, nálepiek, vizuálov tričiek, komiksov, posterov ...  na uvedené témy.

Súťaž je určená pre jednotlivcov a 5 najlepších prác bude odmenených knižným darom v hodnote 33,20 €.

Práca v komunite k téme odpady
Práca v komunite k téme odpady
foto: Rudolf Pado

Cieľom súťaže „Podaj to ďalej“ je inšpirovať mladých ľudí k práci v prospech miestnej komunity. Súťaž je určené pre 3-členné „akčné tímy“ zo škôl, ktoré budú pripravovať a realizovať napr. osvetové a vzdelávacie kampane k súťažným témam (práca s verejnosťou zahŕňajúca priame aktivity: aktivity „od domu k domu“, infostánky, verejné divadielka ..., nepriame aktivity: vzdelávacie relácie v školskom a obecnom rozhlase či miestnej televízii, vzdelávacie seriály v miestnom spravodaji, a pod.), prieskumy verejnej mienky k súťažným témam a aplikácia ich výstupov pri príprave lokálnych aktivít, atď.
5 najlepších tímov z hľadiska realizovaných aktivít dostane knižný dar v hodnote 33,20 € pre každého člena tímu.

Informácie a prihlášky žiadajte: OZ TATRY, KEMI 627/5, 031 04 Liptovský Mikuláš, tel.: 044/553 10 27, mobil: 0903 028 364, e-mail: oztatry@slovanet.sk

Všetky súťaže v rámci projektu „S energiou v dome“ sú realizované vďaka finančnej podpore z Nadačného Fondu Živá energia pri nadácii Ekopolis (www.ekopolis.sk), ktorého partnerom je ZSE Energia, a.s.

 


Hodnotenie: 100%, 2 hlasy Ako veľmi sa Vám páči tento článok? Dajte mu svoj hlas.

Rudolf PadoPredseda a projektový manažér OZ TATRY. Vyštudoval geológiu a geochémiu na Prírodovedeckej fakulte UK v Bratislave. OZ
TATRY realizuje dlhodobú víziu nazvanú Program obnovy krajiny v podtatranskom regióne.

Diskusia: Projekt „S energiou v dome“ ponúka ...  Pridať názor na článok

  BIO magazín

  Alternatívy
  popis  Najčítanejšie v rubrike  Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií