BIO spotrebiteľ

E-learning Sokratovho inštitútu o súčasnej spoločnosti

16.05.2013 10:53 Zdroj: Sokratov inštitút
Sokratov inštitút spustil jedinečný výučbový software na tému „Súčasná spoločnosť na križovatke“. Pozostáva z troch samostatných tém: Kolapsy civilizácií, Globálne vzdelávanie a Alternatívy v poľnohospodárstve. Je vhodný pre stredné a vysoké školy. E-learning je doplnený množstvom pekných fotografií.

Téma Kolapsy civilizácii vám najskôr ponúkne pohľad do minulosti: odpovie, prečo mocné civilizácie ako Rímska ríša či ríša Aztékov zanikali a či bolo v ich silách vyhnúť sa zániku. Potom prenesie Vašu pozornosť do súčasnosti: hrozí našej spoločnosti zánik? Naučíte sa mnoho o energetickej bezpečnosti Európy a o tzv. Tragédii verejného statku. Dozviete sa tiež, ako sa zmení život obyčajných ľudí, keď sa ekonomická a politická situácia krajiny zmení v chaos.

Teoreticky ladená téma Globálne vzdelávanie Vám ponúkne iný pohľad na rozvojovú pomoc v oblasti vzdelávania a na medzikultúrny dialóg. Ukáže Vám, ako rozlične sa na ten istý problém môže dívať Európsky poslanec, Indián v Amazonke, minister z himalájskeho Bhutánu či Afričanka. Poukáže na predsudky a omyly ohľadom pomoci rozvojovým krajinám. Súčasťou tejto témy je i samostatná powerpointová prezentácia, ktorú môžete použiť ako samostatnú vyučovaciu hodinu.

Ján Šlinský a AgroKruh,
AgroKruh - systém trvalo udržateľného
pestovania a odbytu zeleniny,
Ing. Ján Šlinský
foto Richard Medal

Veľmi prakticky ladená téma Alternatívy v poľnohospodárstve sa venuje rozdielom medzi ekologickým a konvenčným poľnohospodárstvom. Dozviete sa, aké druhy látok sa pridávajú do potravín, ktoré plodiny je vhodné pestovať naraz, aké podmienky musí potravina spĺňať, aby dostala značku „bio“, čo je to debničkový systém či predaj z dvora, ako sa zmenil charakter poľnohospodárstva na Slovensku za posledných sto rokov, aká je potravinová bezpečnosť Slovenska.

Software je vhodné použiť i pri výučbe v triede strednej školy alebo vo vysokoškolskej posluchárni; v tom prípade odporúčame venovať sa nie celej jednej téme, ale len niektorej z jej častí. V navigačnom menu (ikona domčeka) je možné nájsť si časť, ktorá Vašich študentov bude najviac zaujímať. Mnohé slidy môžu byť použité ako odrazový mostík na hodine Etiky, Náuky o spoločnosti, Biológie či Dejepisu.

Tešíme sa, že Vám môžeme ponúknuť tento moderný zdroj informácii pre Vás i Vašich študentov. Veríme, že ho využijete naplno a poviete o ňom i Vašim kolegom.

E-learning je každému k dispozícii zadarmo na stránke www.sokratovinstitut.sk/e-learning

Sokratov inštitút kolapsy civilizácií globálne vzdelávanie e-learning alternatívy v poľnohospodárstve
Hodnotenie: 100%, 1 hlas Ako veľmi sa Vám páči tento článok? Dajte mu svoj hlas.

Súvisiace články


Diskusia: E-learning Sokratovho inštitútu o súčasnej ...  Pridať názor na článok

  BIO magazín

  BIO magazín
  Magazín BIO spotrebiteľa  Najčítanejšie v rubrike  Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií