BIO spotrebiteľ

Úspešná rodinná ekofarma v podhorí Orlických hôr

10.03.2004 17:00 Zdroj: www.pro-bio.cz

Manželia Moravcovi hospodária na statku neďaleko Dobrušky od r. 1991 – hneď od začiatku ekologicky. Na rozlohe 35 ha chovajú 20 dojníc (mlieko dodávajú do konvenčnej mliekárne, pretože jediná mliekáreň spracúvajúca biomlieko je v ďalekom Olomouci), pestujú špaldu, ovos, triticale, zemiaky a hrach. Všetku produkciu ponúkajú aj z dvora, pričom najväčší záujem je o biozemiaky. Pre skromných turistov je tu k dispozícii stará drevenička.

Celý článok Farma rodiny Moravcových v Podbřezí na Rychnovsku neusiluje o maximální produkci, ale o radost z práce si môžete prečítať na stránkach PRO-BIO.

Farma rodiny Moravcových
Hodnotenie: 80%, 1 hlas Ako veľmi sa Vám páči tento článok? Dajte mu svoj hlas.

Klaudia MedalováOd roku 2001 pracuje v Centre environmentálnych aktivít ako koordinátor aktivít na podporu rozvoja ekologického poľnohospodárstva. Stála tiež pri zrode klubu priateľov ekologického poľnohospodárstva Klubu BIO PaPa v Trenčíne.

Diskusia: Úspešná rodinná ekofarma v podhorí ...  Pridať názor na článok

  BIO magazín

  Ekologické poľnohospodárstvo
  Ekologické poľnohospodárstvo - informácie, aktuálne udalosti, pozvánky na akcie, novinky v legislatíve, život na ekofarmách ...  Najčítanejšie v rubrike  Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií