BIO spotrebiteľ

Robte s nami výstavu (8)

16.09.2004 22:06
Pátrame po najtrefnejších názvoch fotografii na výstavu o EP a BIO potravinách! Vymyslite im názvy a hrajte s nami! Ako?
Jednoducho : Robte s nami výstavu !!!
Kliknutím na obrázok dostane fotografia Váš hlas.
A tým sa dostanete na stránku s formulárom k napísaniu Vášho názvu, názoru, myšlienky, ktorá Vás pri pohľade na fotografiu napadne...

Fotografie minulých dní nájdete tu...
Tešíme na Vaše myšlienky.

Snopy v Snohoch
Stará laznícka osada Snohy v Chránenej krajinnej oblasti Poľana je typickou ukážkou poľnohospodárstva prežívajúceho vo veľmi znevýhodnených horských oblastiach. Ekonomicky je menej efektívne, má však mimoriadny význam z hľadiska ochrany biologickej rozmanitosti.
Vzhľadom k technike musíme sa ospravedlniť a uviesť na pravú mieru omyl v autorstve fotografie dočasne tu: Autorom je Ing. Dušan Slávik, Správa CHKO BR


Tu strážim ja!
Keď sme pred dvoma rokmi začali pripravovať výstavu o ekologickom poľnohospodárstve, napadlo ma odfotografovať si tohoto strašiaka. Časom - rozširujúc svoju zbierku strašiakov (Elegán, Policajt, Konzerváč...) - som si uvedomila, že by bol celkom dobrý nápad urobiť celú výstavu fotografií len o strašiakoch, ako svedectvo pomaly miznúceho kultúrneho dedičstva....
Už ma niekto predbehol.... Včera som dostala mail s pozvánkou na výstavu "STRAŠÁCI aneb Úpadek strašáctví v Čechách a na Moravě". Výstava fotografií sa nachádza v Slováckom múzeu v Uherskom Hradišti a potrvá do 31.10.2004.


Mastný fľak
Nesprávne skladovanie odpadov z poľnohospodárstva, pesticídov, pohonných hmôt a olejov vedie nezriedka k znečisťovaniu pôdy a vody. Aj nesprávne skladovaný maštaľný hnoj môže zmeniť mnohé ekosystémy, ktoré oživujú intenzívne využívanú krajinu nížin a pahorkatín.


Produkty Sadu Lívia
Sad Lívia je prvý certifikovaný ekologický sad vo východnej Európe. Bol založený v roku 1997 a rozprestiera sa na rozlohe 50 hektárov v Kolíňanoch pri Nitre. V sade prevládajú jablká, hrušky a hrozno. Doplnkové ovocie tvoria moruše, čerešne, mišpule, orechy a rôzne bobuľoviny. Jabloňa a Hrušoňa sú jedinečné produkty Sadu Lívia. Ide o samozhustenú jablkovú a hruškovú šťavu pri teplote do 40°C (proces vákuového odparenia), čím si zachovávajú všetky cenné vitamíny a enzýmy.
Jabloňa a Hrušoňa = chuť na jazyku, i do života...


Pomooc!
Smutne známa fotografia oviec prepravovaných zo Španielska do Grécka, ktoré skončili svoju púť v Talianskom prístave Bari. V prehriatom neventilovanom kamióne zostali bez vody, krmiva a opatery ponechané dva dni (víkend).
V pondelok bolo niekoľko sto oviec nájdených v kolapse alebo uhynutých.

Hodnotenie: 80%, 3 hlasy Ako veľmi sa Vám páči tento článok? Dajte mu svoj hlas.

Klaudia MedalováOd roku 2001 pracuje v Centre environmentálnych aktivít ako koordinátor aktivít na podporu rozvoja ekologického poľnohospodárstva. Stála tiež pri zrode klubu priateľov ekologického poľnohospodárstva Klubu BIO PaPa v Trenčíne.

Súvisiace články


Diskusia: Robte s nami výstavu ...  Pridať názor na článok

  BIO magazín

  Robte s nami výstavu
  popis  Najčítanejšie v rubrike  Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií