BIO spotrebiteľ

Robte s nami výstavu (18)

28.09.2004 20:36
Za túto sériu fotografií aj za spoluprácu pri príprave výstavy BIO NEBIO ďakujeme p. Jiřímu Dvořákovi z Ligy ekologickych alternativ, ČR.

Všetky fotografie sú pripravené na vaše hlasovanie, názvy a názory...

Prečítajte si ako sa môžete baviť... Robte s nami výstavu!
KLIKNUTÍM na obrázok DOSTANE fotografia Váš HLAS.
Tým sa dostanete k FORMULÁRu na napísanie vášho NÁZORU, MYŠLIENKY, IDEY a všetkého možného, čo vás napadne...

Jablčná lejdy
V dňoch 17.-18.9.2004 sa v solárnom pavilóne na pražskom Barandove uskutočnil už 11. ročník Biojarmoku ekofariem - tradičného jesenného stretnutia priateľov ekologického poľnohospodárstva v ČR, ktoré organizuje Liga ekologických alternatív. Predstaviť svoje produkty prišlo 30 bioroľníkov.
Po roku vína" a "jarmoku s kozou príchuťou" sa tento rok organizátori zamerali na ovocie v čerstvom, sušenom i tekutom stave. Hitom tohto ročníka sa stala súťaž "jablčná lejdy".


Celebrity
Biojarmok tradične priťahuje pozornosť mnohých osobností v Českej republike.
Pri stánku Slnečnej brány (vyhlásený producent desiatok druhov biočajov) vidíme pani Dagmar Havlovú a spoločnosť jej robí europoslanec pán Milan Horáček.


Pečený bio-baran
Na Biojarmoku je živo. Ekofarmári, odborná verejnosť, osobnosti verejného života i médiá, ale hlavne široká spotrebiteľská verejnosť so záujmom ochutnať či nakúpiť rôzne bioprodukty a biopotraviny.
A že stánky nezívali prázdnotou, potvrdzuje i dlhý rad čakateľov na špecialitu pán Tůmu z Dědova - biobaraninu na ražni.

Prepáčte zníženú kvalitu fotografie, opravíme, len čo sa bude dať...


Made by Plíšek
Svoje znalosti o ekologickom ovocinárstve sa pán Bedřich Plíšek rozhodol zúročiť aj vo vlastnom sade jabloní.
Po piatich rokoch mu sad priniesol prvé plody, s ktorými dobýja i spojenú Európu.


Biohovädzie na vzostupe
Aj napriek škandálom s BSE patrí chov hovädzieho dobytka na mäso medzi najviac sa rozvíjajúce aj rozvinuté v oblasti BIO.
V Nemecku i Českej republike je biohovädzie už niekoľko rokov dostupné aj vo veľkých reťazcových obchodoch.Hodnotenie: 79.2%, 200 hlasov Ako veľmi sa Vám páči tento článok? Dajte mu svoj hlas.

Klaudia MedalováOd roku 2001 pracuje v Centre environmentálnych aktivít ako koordinátor aktivít na podporu rozvoja ekologického poľnohospodárstva. Stála tiež pri zrode klubu priateľov ekologického poľnohospodárstva Klubu BIO PaPa v Trenčíne.

Súvisiace články


Diskusia: Robte s nami výstavu ...  Pridať názor na článok

  BIO magazín

  Robte s nami výstavu
  popis  Najčítanejšie v rubrike  Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií