BIO spotrebiteľ

Jedz s mierou, pohybuj nad mieru

16.12.2004 00:35
V USA zahájili program pre deti na podporu zdravej výživy a pohybu nazvaný "Eat Smart, Play Hard". Obezita zapríčiňuje rôzne zdravotné komplikácie mladých Američanov, čo má negatívny dopad na americkú ekonomiku. Kam sme to došli, že je deti treba pomocou maskota motivovať k pohybu?

Kampaň je zameraná predovšetkým na cieľovú skupinu vo veku 2-18 rokov. Má propagovať zdravú výživu a fyzickú aktivitu detí a ich rodín v rámci programov organizácie Food and Nutrition Service (FNS). Zámerom celonárodnej vzdelávacej kampane je propagovať stravovacie návyky, ktoré zodpovedajú výživovej pyramíde a výživovým odporúčaniam pre Američanov.
Kampaň informuje o vhodných raňajkách, zdravých desiatych, význame fyzickej aktivity a rovnováhe medzi príjmom potravy a výdajom energie.

Viac než 14% amerických detí a 11% dospievajúcich trpí nadváhou. Takmer 66% všetkých detí konzumuje nadmerné množstvo tuku.

Kampaň podporila celá rada organizácií ako Americká spoločnosť pre výživu, Americká asociácia prevádzkovateľov školského stravovania, Výbor pre fyzickú aktivitu a šport pri Kancelárii Prezidenta USA, Spoločnosť pre národné vzdelávanie, organizácia YMCA a Národná asociácia združujúca subjekty v rámci programu výživy žien, dojčiat a detí nižších príjmových skupín.

Maskotom celého programu je panter, ktorý má hlavne malé deti ľahšie motivovať ku zmene.
Celý článok Americký program pro děti na podporu zdravé výživy a pohybu si môžete prečítať v stánkach Bezpečnost potravin.cz.


Hodnotenie: 80%, 1 hlas Ako veľmi sa Vám páči tento článok? Dajte mu svoj hlas.

Klaudia MedalováOd roku 2001 pracuje v Centre environmentálnych aktivít ako koordinátor aktivít na podporu rozvoja ekologického poľnohospodárstva. Stála tiež pri zrode klubu priateľov ekologického poľnohospodárstva Klubu BIO PaPa v Trenčíne.

Diskusia: Jedz s mierou, pohybuj nad ...  Pridať názor na článok

  BIO magazín

  Zdravie
  Rubrika zameraná na zdravý životný štýl, zdravie z prírody a z (bio) potravín.  Najčítanejšie v rubrike  Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií