BIO spotrebiteľ

Už po ôsmy krát sa hľadá Biopotravina roka

06.06.2012 07:31 Zdroj: Tlačová správa CEA
1. júna 2012 odštartovalo Centrum environmentálnych aktivít Trenčín už 8. ročník súťaže o najobľúbenejšiu slovenskú biopotravinu - Biopotravina roka 2012.

Hlasovanie bude prebiehať online na stránke www.biopotravinaroka.info od 25. júna do 25. septembra 2012. Výrobcovia biopotravín nájdu na webovej stránke podmienky súťaže aj jednoduchý formulár, kde sa môžu zaregistrovať do 20. júna 2012. Výsledky hlasovania budú slávnostne vyhlásené na Trenčianskom BIO jarmoku, ktorý je plánovaný na piatok 28. septembra 2012 na Mierovom námestí v Trenčíne. Výrobca biopotraviny, ktorá v hlasovaní dostane najviac spotrebiteľských hlasov, získa prestížne ocenenie Biopotravina roka 2012 a možnosť označiť biopotravinu logom.

BIOpotravina roka 2012
BIOpotravina roka 2012
foto: archív CEA

Za možnosť prezentácie svojich výrobkov prostredníctvom hlasovania Biopotravina roka výrobcovia ani tento rok nič neplatia, podmienkou však je dodanie výrobkov na ochutnávku a poskytnutie darčekového balíčka výrobkov firmy pre hlasujúcich spotrebiteľov. Zlosovanie výhercov darčekových balíčkov sa uskutoční pred zrakmi verejnosti na BIO jarmoku. Neprítomným výhercom budú ceny zaslané poštou. Zoznam výhercov bude uverejnený na portáli BIO spotrebiteľ.

8. ročník súťaže Biopotravina roka organizuje CEA Trenčín v spolupráci so Zväzom Ekotrend Slovakia a s podporou Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR. Sloganom hlasovania Biopotravina roka 2012 je "Slovenské BIO pre ľudí a prírodu". Organizátori dúfajú, že z 26 výrobcov biopotravín, ktorých oslovili, za ich zapojí čo najviac.

Hlasovanie Biopotravina roka sa uskutoční s mediálnou podporou partnerov: Rádio Slovensko, Vitalita, BIO měsíčník, ako aj internetových portálov, zameraných na ekológiu, biopotraviny a zdravý životný štýl. Hlavným mediálnym partnerom podujatia je portál BIO spotrebiteľ , ktorý napomáha rozvoju ekologického poľnohospodárstva a sieťovaniu bio-výrobcov s odberateľmi už od roku 2004 a denne jeho stránky navštívi asi 2000 unikátnych návštevníkov.

Nominované biopotraviny sú „jednotky“

Cieľom hlasovania „Biopotravina roka“ je zviditeľniť slovenských výrobcov biopotravín a vynikajúce slovenské biopotraviny, ako aj budovať pozitívny obraz ekologického poľnohospodárstva a biopotravín v médiách.

Zapojenie sa do súťaže umožňuje výrobcom prezentovať biovýrobky tým najlepším spôsobom - zdôraznením ich jedinečnosti z hľadiska odlišnosti od porovnateľných konvenčných výrobkov na trhu, z hľadiska unikátnosti produktu ako takého, z hľadiska špičkovej kvality, ktorá obstojí aj v zahraničí, z hľadiska výbornej chute, prínosu pre zdravie a obľúbenosti u spotrebiteľov. Záleží od výrobcov, na ktorú „kartu“ vsadia:-)

„Podvýživená“ BIO osveta alebo biopotraviny nemusia byť vecou „luxusu“

Ekologické poľnohospodárstvo si zaslúži viac pozornosti štátu, médií i širokej spotrebiteľskej verejnosti, ako sa mu na Slovensku dostáva. Pokiaľ ide o vzdelávanie spotrebiteľov, BIO ešte stále nedostalo u nás od štátu jednoznačne zelenú. Aj v dôsledku chýbajúcej mediálnej kampane o biopotravinách na Slovensku kolujú rôzne mýty o „BIO“, kým oficiálna politika EÚ jednoznačne zdôrazňuje prínos ekologického poľnohospodárstva pre ochranu životného prostredia, vytváranie priaznivých životných podmienok pre hospodárske zvieratá, zvyšovanie biodiverzity a v neposlednom rade aj pre zdravie spotrebiteľov. Biopotraviny sú síce o niečo drahšie ako konvenčné, ale výborne chutia a predstavujú menšiu zdravotnú záťaž pre deti či alergikov. Navyše, stále pribúdajú farmy, kde sa dajú bioprodukty kúpiť za rozumné ceny priamo od farmárov, tzv. z dvora. Preto, ak máme tú možnosť, voľme (žime, jedzme...) BIO. Je to investícia do budúcnosti, ktorá sa určite oplatí :-)

Viac informácií poskytnú organizátori súťaže:

- Richard Medal, medal@changenet.sk
- Klaudia Medalová, medalova@biospotrebitel.sk , tel. 0908 771 443


Hodnotenie: 70%, 2 hlasy Ako veľmi sa Vám páči tento článok? Dajte mu svoj hlas.

Súvisiace články


Diskusia: Už po ôsmy krát sa hľadá Biopotravina ...  Pridať názor na článok

  BIO magazín

  Podujatia
  popis  Najčítanejšie v rubrike  Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií