BIO spotrebiteľ

BIO Pieniny - bylinný čaj

12.09.2016 07:00
BIO Pieniny - bylinný čaj - kandidát na ocenenie Slovenská biopotravina roka 2016.

BIO Pieniny, bylinný čaj v samostatnom hygienickom prebale. 20 ks hyg. bal. vreciek X 1,5g.

Podiel surovín slov. pôvodu: 100%
Zloženie: BIO Rebríček obyčajný vňať - Herba millefolii BIO Mäta pieporná vňať - Herba piperitae BIO Rumanček kamilkový kvet - Flos chamomillae BIO Slez maurský vňať - Herba malvae
Dostupnosť: špecializované predajne, maloobchodné reťazce, na farme,
TEMPO, SM, COOP Jednota, predajne FRESH, LABAŠ, CBA

PIENINY bylinný čaj BIO
PIENINY bylinný čaj BIO foto: AGROKARPATY, s.r.o Plavnica

 

Výrobca - AGROKARPATY, s.r.o Plavnica

Liečivé rastliny, ktoré sú vo výrobkoch firmy Agrokarpaty, s.r.o. v Plavnici, sa pestujú v ekologicky nezaťaženom prostredí oblasti Pienin a Magury pod Vysokými Tatrami. To isté platí aj o rastlinách z divo rastúceho zberu a lesných plodov. Všetky výrobky sú čisté, t.j. bez umelých chutí, farieb a aróm. Preto ich ľudský organizmus dobre prijíma a pozitívne na nich reaguje. Pri spracovávaní zloženia čajových zmesí sa podieľajú poprední odborníci z oblasti fytoterapie z Košíc, Nitry, Bratislavy, Brna a Užhorodu.

Spoločnosť Agrokarpaty, s.r.o. v Plavnici vznikla v roku 1993. Jej hlavnou činnosťou je pestovanie liečivých rastlín. Horský región okresu Stará Ľubovňa patrí medzi oblasti ekologicky čisté, vhodný pre pestovanie ekologických poľnohospodárskych produktov.

Základom hospodárenia je šetrné a priemyselné hospodárenie s pôdou, rozvoj jej optimálneho zloženia a úrodnosti. Tento cieľ dosahujú cestou pravidelného dodávania kompostu vyrobeného z vlastného odpadu pri pozberovej úprave liečivých rastlín, ďalej vyváženým osevným postupom - to je striedaním plodín. Tento postup je dôležitý pre rast rastlín. Striedanie plodín výrazne prispieva k obmedzeniu výskytu škodcov a pôvodcov chorôb prežívajúcich v pôde. Dbájú taktiež na pestovanie medziplodín určené na zelené hnojenie s hlboko koreniacimi a nízko koreniacimi rastlinami, aby udržali rovnováhu medzi úrodnosťou a primeranou intenzitou využívania pôdy.

Spracovanie rastlín prebieha maximálne šetrným spôsobom, podľa podmienok ekologického hospodárenia, ktoré ma na zreteli ochranu životného prostredia a krajiny v danej oblasti. Všetky výrobky sú z čistých prírodných produktov vhodné na denné užívanie s podporným liečivým resp. posilňujúcim účinkom.

Prečo by mal byť biopotravinou roka 2016?

BIO PIENINY je lahodná ekologická bylinná zmes z lokality oblasti Pienin, ktorá pozitívne vplýva na organizmus. Rebríček podporuje funkcie močových ciest a metabolizmus tukov. Rumanček pravý používame pri ťažkostiach tráviaceho traktu. Uvoľňuje dýchací trakt a upokojuje pri suchom kašli a dráždení v krku. Prispieva k prirodzenej obrane tela a podporuje imunitný systém. Mäta pieporná pomáha pri problémoch horných dýchacích ciest a pri tráviacich problémoch. Slez používame pri zápale priedušiek, mandlí a dýchacích ciest. Vychutnajte si BIO bylinnú zmes PIENINY z lesov a lúk našej prírody.

Chcete, aby bol Pieniny, bylinný BIO čaj biopotravinou roka 2016? Dajte mu svoj hlas!


Hodnotenie: 72%, 5 hlasov Ako veľmi sa Vám páči tento článok? Dajte mu svoj hlas.

Klaudia MedalováOd roku 2001 pracuje v Centre environmentálnych aktivít ako koordinátor aktivít na podporu rozvoja ekologického poľnohospodárstva. Stála tiež pri zrode klubu priateľov ekologického poľnohospodárstva Klubu BIO PaPa v Trenčíne.

Súvisiace články


Diskusia: BIO Pieniny - bylinný ...  Pridať názor na článok

  BIO magazín

  Biopotraviny, bioprodukty
  Kvalita biopotravín, veľtrhy, jarmoky, cenové porovnania, kluby biospotrebiteľov...  Najčítanejšie v rubrike  Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií