BIO spotrebiteľ

100% ovčia BIO bryndza

13.09.2016 07:00
100% ovčia BIO bryndza - kandidát na ocenenie Slovenská biopotravina roka 2016.

Pravá bryndza zo 100% ovčieho nepasterizovaného mlieka z Ekofarmy Važec je vyrobená ručne podľa pôvodných receptúr. V takto vyrobenej bryndzi sú zachované všetky zdraviu prospešné mikroorganizmy. Bryndza je bohatým zdrojom kvalitných bielkovín, minerálov, vitamínov B-komplexu, konjugovanej kyseliny linolovej, ktorá okrem iného odbúrava tuky z tela.

Podiel surovín slov. pôvodu: 100%
Zloženie: 100% surové ovčie mlieko, syridlo, sušina 50%, tuk v sušine 50%, soľ 2%
Dostupnosť: špecializované predajne, maloobchodné reťazce, na farme, výstavy, jarmoky

100% ovčia BIO bryndza, Ekofarma Važec
100% ovčia BIO bryndza, Ekofarma Važec foto: Ekofarma Važec

Výrobca - Poľnohospodárske družstvo Važec

Poľnohospodárske družstvo Važec je certifikovanou EKO farmou na severe Slovenska. Od ekologicky chovaných kráv a oviec vám prinášame tradičné chutné BIO syry, korbáčiky, parenice, domácu bryndzu, zákvas či žinčicu.

Prečo by mala byť biopotravinou roka 2016?

Ovečky PD Važec sa pasú na lúkach nedotknutej panenskej prírody pod Kriváňom, nepoznajú stres, umelú výživu ani antibiotiká. Výsledkom našej celoročnej starostlivosti je aj toto tradičné slovenské biele zlato v podobe bryndze .... unikátneho produktu prírody, ktorý sa na tejto farme vyrába čisto z ovčieho mlieka.

Bryndza má hneď niekoľko super prívlastkov. Okrem Slovenska a pár okolitých krajín ju nikto skoro nepozná, má obrovské blahodárne účinky na naše zdravie a je to tzv. "superfood". Bryndza je jednoducho veľmi zdravá.

V jednom grame bryndze sa nachádza približne miliarda probiotických baktérií, čo je niekoľko stonásobne viac ako v jogurtoch. Bryndza je skvelá na prevenciu rakoviny, cievnych ochorení (infarkt myokardu, mozgová príhoda), pri zažívacích problémoch, rednutí kostí, cukrovke, posilňuje imunitu, stlmuje hladinu cholesterolu v krvi a znižuje krvný tlak. Tieto fenomenálne účinky má len bryndza vyrobená zo surového, teda nepasterizovaného mlieka.

Chcete, aby bola 100% ovčia BIO bryndza biopotravinou roka 2016? Dajte jej svoj hlas!


Hodnotenie: 90%, 6 hlasov Ako veľmi sa Vám páči tento článok? Dajte mu svoj hlas.

Klaudia MedalováOd roku 2001 pracuje v Centre environmentálnych aktivít ako koordinátor aktivít na podporu rozvoja ekologického poľnohospodárstva. Stála tiež pri zrode klubu priateľov ekologického poľnohospodárstva Klubu BIO PaPa v Trenčíne.

Súvisiace články


Diskusia: 100% ovčia BIO ...  Pridať názor na článok

  BIO magazín

  Biopotraviny, bioprodukty
  Kvalita biopotravín, veľtrhy, jarmoky, cenové porovnania, kluby biospotrebiteľov...  Najčítanejšie v rubrike  Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií