BIO spotrebiteľ

Chcete BIO zeleninu? Definujte, o čo máte záujem

10.03.2005 08:12
Ak chcete BIO zeleninu, musíte definovať, o čo máte záujem. Dnes si povieme, ako definovať ten záujem o BIO zeleninu.
V článku Čerstvá BIO zelenina do Vašej kuchyne po celý rok! (09. 03. 05) sme došli k tomu, že spotrebitelia by mali definovať, o akú BIO zeleninu majú záujem. To preto, lebo len tak môže pestovateľ vedieť, koľko akej zeleniny v kvalite BIO má vypestovať.

Dnes si povieme, ako by ste mali Vy, ako spotrebitelia definovať svoj záujem. Nie je to nič zložité, stačí vyplniť jednu tabuľku. Tabuľku s pracovným názvom - Kalendár potreby zeleniny si môžete pozrieť, resp stiahnuť kliknutím na niektorý z odkazov:

Pre tých z Vás, ktorí si z nejakého dôvodu tabuľku nemôžete stiahnuť, alebo chcete tabuľku zaslať a neskôr aj vyplniť v papierovej forme - napíšte nám! Pošleme Vám ju!

Ako vyplniť tabuľku - Kalendár potreby zeleniny

Aký postup pri vyplňovaní tabuľky - Kalendára odberu zeleniny si zvolíte, nechávam na Vás, ale môžete sa riadiť aj týmto návodom.

Kalendára odberu zeleniny
Kontaktné údaje odberateľa zeleniny
Na začiatok môžete začať kontaktnými údajmi. aby ste na ne neskôr nezabudli.

V tej istej časti je aj políčko kde sa zobrazuje celková cena BIO zeleniny objednanej prostredníctvom toho kalendára potreby zeleniny.

Keďže ide o kalendár tak pochopiteľne stĺpce tabuľky tvoria mesiace a týždne. Riadky tabuľky tvoria zase jednotlivé druhy zeleniny.

Pri každej zelenine je predpokladaná cena, ktorá sa prirodzene mení podľa ročného obdobia. Napríklad cena zemiakov 7.- Sk v septembri a 19.- Sk začiatkom júla.

Kalendára odberu zeleniny
Kalendára potreby zeleniny
V riadkoch nájdete okrem názvu zeleniny aj ďalšie údaje. Celkom pravo číselný údaj v zátvorke vyjadruje aká je doporučovaná dávka zeleniny pre jednu osobu za rok.
Tento údaj by Vám mal pomôcť k tomu, aby ste mali aspoň približnú predstavu, koľko akej zeleniny potrebujete.

Ak budete vyplňovať postupne jednotlivé riadky, v sumári na pravej strane tabuľky (SPOLU) sa Vám automaticky bude spočítavať, koľko akej zeleniny potrebujete, aj to, aká je predbežná cena tejto zeleniny.

Čierno-sivé políčka znamenajú, že odber zeleniny v tomto období nie je možný.

Čo s vyplneným kalendárom?

Vyplnenie formulára Vám zaberie určitý čas. Niekomu 1/2 hodiny, niekomu aj tri dni. Čo potom s tým kalendárom?

Všetky kalendáre končia u p. Šlinského, ktorý ich spracuje. Preto, vyplnený kalendár potreby zeleniny posielajte na email p. Šlinského, alebo na našu adresu:
  Centrum environmentálnych aktivít,
  Mierové mám. 29,
  911 01 Trenčín

... a my mu tie vyplnené kalendáre odovzdáme.

Samozrejme, veci nie sú také jednoduché, ako sa pohľad zdajú, preto sa téme zeleniny v kvalite BIO budeme venovať aj naďalej. Ak máte akékoľvek otázky, píšte nám ich! Svoje dotazy môžete písať aj priamo p. Šlinskému.

Hodnotenie: 100%, 1 hlas Ako veľmi sa Vám páči tento článok? Dajte mu svoj hlas.

Klaudia MedalováOd roku 2001 pracuje v Centre environmentálnych aktivít ako koordinátor aktivít na podporu rozvoja ekologického poľnohospodárstva. Stála tiež pri zrode klubu priateľov ekologického poľnohospodárstva Klubu BIO PaPa v Trenčíne.

Súvisiace články


Diskusia: Chcete BIO zeleninu? Definujte, o čo máte ...

  Kalendár

  Kalendár som vyplnil,
  kalendár som poslal,
  kiežby som po kilečku
  zeleninku dostal!

  J. ;-)
  Jozef Neoral   Reagovať
   
  0
   
  0Pridať názor na článok

BIO magazínNajčítanejšie v rubrikeTento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií