BIO spotrebiteľ

Výrobcovia biopotravín, získajte ocenenie "Slovenská biopotravina roka 2016"!

13.05.2016 15:19
Registrácia do 11. ročníka súťaže o prestíže ocenenie Slovenská biopotravina roka bola zahájená symbolicky 11. mája 2016. Súťaž organizujú Centrum environmentálnych aktivít Trenčín a Vidiecka platforma.

Cieľom súťaže Slovenská biopotravina roka je podporiť rozvoj ekologickej poľnohospodárskej výroby na Slovensku a zviditeľniť najlepšie biopotraviny. Odmenou pre výrobcu je možnosť označiť ocenenú biopotravinu logom "Slovenská biopotravina roka 2016".

Slovenská biopotravina roka 2016
Slovenská biopotravina roka 2016 foto: biopotravinaroka.sk

 


Podmienkou registrácie do súťaže je platný certifikát biopotraviny, uvedenie na trh do konca roka 2015, aspoň regionálna dostupnosť pre spotrebiteľov a obsah minimálne 90% podiel surovín zo slovenskej ekologickej poľnohospodárskej výroby.

Po desiatich ročníkoch súťaže (prehľad ocenených) Centrum environmentálnych aktivít Trenčín pristúpilo tento rok k trom zmenám v súťaži:

 1. O víťazovi súťaže a ocenení Slovenská biopotravina roka 2016 bude rozhodovať odborná porota.
   
 2. Spotrebiteľské hlasovanie zostane zachované s tým, že výrobca najobľúbenejšej biopotraviny získa “Cenu BIO spotrebiteľov”, spojenú s exkluzívnou mediálnou prezentáciou na portáli Biospotrebitel.sk počas 1 roka.
   
 3. Spoluorganizátorom súťaže je Vidiecka platforma.


BIO producenti – ZAPOJTE SA A PRIHLÁSTE SVOJ VÝROBOK do súťaže. Ocenenie Slovenská biopotravina roka je cesta, ako zviditeľniť vaše biopotraviny medzi obchodníkmi i širokou verejnosťou. Registrácia do súťaže Slovenská biopotravina roka 2016 je možná do 31. mája 2016. Výsledky súťaže budú zverejnené na BIO jarmoku v Trenčíne v piatok 23.9.2016.

Finalisti Slovenskej biopotraviny roka 2014
Finalisti Slovenskej biopotraviny roka 2014 foto: Radovan Stoklasa

Kontakty:
Centrum environmentálnych aktivít
Richard Medal, cea@changenet.sk 

Vidiecka platforma         
Lucia Gallová, vidieckaplatforma@gmail.com

výrobca bioproduktov Biopotravina roka 2016 biopotravina roka
Hodnotenie: 85%, 4 hlasy Ako veľmi sa Vám páči tento článok? Dajte mu svoj hlas.

Klaudia MedalováOd roku 2001 pracuje v Centre environmentálnych aktivít ako koordinátor aktivít na podporu rozvoja ekologického poľnohospodárstva. Stála tiež pri zrode klubu priateľov ekologického poľnohospodárstva Klubu BIO PaPa v Trenčíne.

Súvisiace články


Diskusia: Výrobcovia biopotravín, získajte ocenenie ...  Pridať názor na článok

  BIO magazín

  BIO magazín
  Magazín BIO spotrebiteľa  Najčítanejšie v rubrike  Tento web používa na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií